Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Amplificatoare mono si multicanal (https://forum.4tuning.ro/387-amplificatoare-mono-multicanal.html)
-   -   Fum?? (https://forum.4tuning.ro/387-amplificatoare-mono-multicanal/56919-fum.html)

Rafaila 10-11-07 19:00

Fum??
 
Daca a iesit foarte mult fum din amplificator dar el functioneaza anca anseamna ca na patit nimic?? am desfacut firele de la subwofer an timp ce functiona si sau atins ,a sfarait si a scos fum chiar si dupa ce lam oprit.

saxo 10-11-07 19:08

Re: Fum??
 
Tu esti sigur ca mai functioneaza ???

Rafaila 11-11-07 07:04

Re: Fum??
 
Pai pe moment am oprito ca mam cam speriat,dupa vreo 5 minute am pornito si a mai scos un pic de fum dar dupa ce sa linistit iam dat drumul si merge ,culmea nu simt nici o diferenta la sunet.Cand am facut scurtcircuitul sa aprins ledul rosu de la protectie dar numai pentru scurt timp si sia revenit singura la lumina verde anainte sa apuc so opresc,Nam desfacuto ca ai an garantie,Ce zici a afectato an vreun fel? <foarte mult fum>

DEX_HELL 11-11-07 09:02

Re: SUBWOOFER???
 
:peace: HY... Am un amplif PEIYING PY-2FO1R 2x150W RMS...am 2 difufuzoare EUROTEC de 10" EU-5181 scrie pe ele 1200W...nu stiu la cat rezista...Ma gandeam sa pun un SUBWOOFER in masina, si sa-l leg pe o iesire difuzoarele EUROTEC...si pe iesirea cealalta SUBWOOFERU'...As vrea o recomandare...CE SUBWOOFER SA-MI IAU???

bezz 12-11-07 23:41

Re: Fum??
 
@dex : eurotec :D

Swat-Cat 19-11-07 19:50

Re: Fum??
 
daca are mai multe canale vezi daca merg toate

Rafaila 19-11-07 19:54

Re: Fum??
 
Merg ,dar canalele care erau an cauza erau bridge si acum nu mai scoate bas curat oricum as setao am si medi.

Swat-Cat 25-11-07 21:00

Re: Fum??
 
pai scoate din bridge si verifica separat....sa nu se fi dus un amplif

bad_boy2k 26-11-07 00:29

Re: Fum??
 
sau poate filtrul ....

AlexBanu 15-05-08 20:29

Re: Fum??
 
Clar filtrul...

Rafaila 15-05-08 20:54

Re: Fum??
 
Din fericire chiar daca postul este mai vehi, fac complectarea acum :Sa ars o parte din materialul care sprijina cablajul,adica sa facut o gaura an placa an partea de alimentare si nu sa ars decat un tranzistor care a costat 22 ron ,Am dato cadou unui prieten ampliful si merge si an ziua de azi fara alte probleme.
Multumesc pentru sfaturi!!


All times are GMT +2. The time now is 10:41.

- Copyright 2026 4Tuning