Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Baia-Mare (https://forum.4tuning.ro/439-baia.html)
-   -   Discutii despre orice! (https://forum.4tuning.ro/439-baia/55899-discutii.html)

piTiCcu 02-11-09 17:47

Re: Discutii despre orice!
 
ma enervez si fac un autocolant gen un copil ce se usureaza daca ma exprim corect nush pe $ ahahaha :) :P

trx23 02-11-09 18:15

Re: Discutii despre orice!
 
unde pot repara un dvd auto in baia-mare cine stie?

Norbertinio 02-11-09 19:54

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by trx23 (Post 2773586)
unde pot repara un dvd auto in baia-mare cine stie?

ce anume e stricat la el??

IonutzMFF 02-11-09 20:25

Re: Discutii despre orice!
 
si eu vreau sa'l repar pe'al meu

trx23 02-11-09 20:30

Re: Discutii despre orice!
 
al meu nu mai culiseaza in rest merge dar e enervant ca nu stii cand e avi cand e cd sau cand e radio si nu pot ghici setarile.

Dany.bilan628 02-11-09 20:58

Re: Discutii despre orice!
 
eu il stiu pe mosu ce face toate reparatiile de service pentru sony.Numa ca mesteru nu tare vrea sa se ocupe de maruntaie. El comanda [piesa mai mare si numa o schimba. Da puteti incerca.Langa Palatul de justitie,peste drum este o cladire.... Sus sunt birouri de avocati. La parter este o agentie imobiliara si langa acea agentie este un service autorizat sony. Dati o raita pe acolo si vedeti ce rezolvati.

Eu tot nu am reusit sa gasesc un electronist sa-mi schimbe o siguranta fuzibila la laptop in tot orasul asta!

huber_bm 03-11-09 12:05

Re: Discutii despre orice!
 
incearca la ALPINE, la Dacian

adriano9 03-11-09 12:15

Re: Discutii despre orice!
 
dany.bilan628 ai incercat pe basarab blocu 2 la Home Computers,cred ca te poate ajuta

Dany.bilan628 03-11-09 12:34

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by adriano9 (Post 2775905)
dany.bilan628 ai incercat pe basarab blocu 2 la Home Computers,cred ca te poate ajuta

o sa incerc si acolo.mersi

optix 03-11-09 15:56

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by Dany.bilan628 (Post 2774291)
Eu tot nu am reusit sa gasesc un electronist sa-mi schimbe o siguranta fuzibila la laptop in tot orasul asta!

unde ai tu siguranta fuzibila in laptop ca eu am reparat la laptopuri in ultimi 12 ani si nu am gasit sigurante fuzibile in ele... eventual ai ceva sursa de laptop care are siguranta fuzibila... si care ti-o poate repara si domnul de la Galaxia vis-a-vis de palatul de justitie... sau mai bine iti iei un incarcator de laptop nou ca ii mia avantajos si mai ieftin, cand se ard sigurantele in sursele de calculator sau chiar in laptop-uri problema nu se rezolva schimbandu-le... de obicei mai sunt si alte componente care trebuie schimbate asa sunt sursele in comutatie proiectate si oricate sigurante pui se ard instant pana nu se remediaza problema.

legat de dvd-uri Mihai(TRX23) chiar nu sti pe nimeni care sa repare dvd-urii...? incerca-ti la Dacian la Alpine sau tot la domnul de la Galaxia...

Dany.bilan628 03-11-09 17:02

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by optix (Post 2776569)
unde ai tu siguranta fuzibila in laptop ca eu am reparat la laptopuri in ultimi 12 ani si nu am gasit sigurante fuzibile in ele... eventual ai ceva sursa de laptop care are siguranta fuzibila... si care ti-o poate repara si domnul de la Galaxia vis-a-vis de palatul de justitie... sau mai bine iti iei un incarcator de laptop nou ca ii mia avantajos si mai ieftin, cand se ard sigurantele in sursele de calculator sau chiar in laptop-uri problema nu se rezolva schimbandu-le... de obicei mai sunt si alte componente care trebuie schimbate asa sunt sursele in comutatie proiectate si oricate sigurante pui se ard instant pana nu se remediaza problema.

este vorba de siguranta de la circuitul de alimentare al lampilor.Nu imi sunt alimentate lampile de la display (problema des intalnila la notebook-uri).

si mai am o problema la circuitul de incarcare (integrat). Si nu ii da nimeni de cap.

Pana la urma o sa-l trimit la Brasov.Am o promisiune si am vb cu profesionisti.

cat de incarcator... a fost reparat exact acolo unde ai mentionat acum 2 ani si merge fara probleme.*(si am iesit de 3 ori mai ieftin decat daca luam unul nou).deci il recomand pe nenea.

adisoruc 04-11-09 01:03

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by Dany.bilan628 (Post 2776739)
este vorba de siguranta de la circuitul de alimentare al lampilor.Nu imi sunt alimentate lampile de la display (problema des intalnila la notebook-uri).

si mai am o problema la circuitul de incarcare (integrat). Si nu ii da nimeni de cap.

Pana la urma o sa-l trimit la Brasov.Am o promisiune si am vb cu profesionisti.

cat de incarcator... a fost reparat exact acolo unde ai mentionat acum 2 ani si merge fara probleme.*(si am iesit de 3 ori mai ieftin decat daca luam unul nou).deci il recomand pe nenea.

incearca la onedin pe motorului si intreaba de cristi. sau mai bine la OTTO reparatii de telefoane. eu am dus 2 laptopuri la el si mi le-a facut fara nici o problema.

Dany.bilan628 04-11-09 08:37

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by adisoruc (Post 2778197)
i. sau mai bine la OTTO reparatii de telefoane. eu am dus 2 laptopuri la el si mi le-a facut fara nici o problema.

a fost si pe la el. nu s-a rezolvat nimic

MephistoBM 04-11-09 13:59

Re: Discutii despre orice!
 
https://forum.4tuning.ro/324-zona-teh...e-turatii.html

ma poate ajuta cineva ? :sad: :?: :?

teen.ager 04-11-09 19:05

Re: Discutii despre orice!
 
Narghila de vanzare careva?...

huber_bm 10-11-09 11:34

Re: Discutii despre orice!
 
a cumparat careva dintre voi de pe E-bay?
care e riscu sa iei tzeapa, sau cum poti evita tzepele?

jozsi555 10-11-09 14:00

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by huber_bm (Post 2795285)
a cumparat careva dintre voi de pe E-bay?
care e riscu sa iei tzeapa, sau cum poti evita tzepele?

arcuri, filtru deschis, volan sport si adaptor, disc de ambreiaj...tzeapa nu o iei doar daca cumperi de la cine nu trebuie. asta vezi din feedback-ul lasat de ceilalti si pe baza acestuia are un rating. dupa ce ai gasit ce te intereseaza, verifici vanzatorul si prin mailuri va intelegeti referitor transport. trebuie sa-ti faci cont pe paypal.com unde iti activezi un card de pe care poti face plati direct. pe scurt atat, dar alte chestii complicate nu sunt. bafta

huber_bm 10-11-09 14:04

Re: Discutii despre orice!
 
ms mult

norbi_bidi 10-11-09 17:33

Re: Discutii despre orice!
 
O rugaminte baieti si fete....
http://www.petitieonline.ro/petitie-p22164044.html
O simpla semnatura (petitie)

ballack 10-11-09 19:02

Re: Discutii despre orice!
 
Cunoaste ineva un mecanic f f f f bun care se pricepe la motoare de VW ? Mersi :)

W35T 10-11-09 21:24

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by ballack (Post 2796526)
Cunoaste ineva un mecanic f f f f bun care se pricepe la motoare de VW ? Mersi :)

stiu eu unu in la noi in satu mare... acu are 67 de ani... dar toata viata lui a fost si e mecanic de motoare... dami un pm cu idu tau

Payulik 11-11-09 01:46

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by ballack (Post 2796526)
Cunoaste ineva un mecanic f f f f bun care se pricepe la motoare de VW ? Mersi :)

da stiu eu
in recea cipri daca vrei nru lui de tel da`mi pm sau zi`mi ca vorbesc eu cu el sa iti faca o programare

MephistoBM 11-11-09 12:30

Re: Discutii despre orice!
 
dani, de sus de la urbis din cate stiu se ocupa cu vw, si e bun!

adriano9 11-11-09 13:21

Re: Discutii despre orice!
 
stie careva cu se desface cheia de la un bmw e46 pt a schimba bateria din ea

quaieee 11-11-09 13:40

Re: Discutii despre orice!
 
eu stiu ca la e46 bateria se incarca prin inductie cand e in contact, n-ai folosito demult?
daca chiar vrei sa o schimbi...are un plastic care`l scoti cu ceva ascutit si pe urma o desfaci cu o surubelnita in cruce

adriano9 11-11-09 13:45

Re: Discutii despre orice!
 
1 Attachment(s)
poi asta e cheia,este a unui prieten si a zis ca ii funct greu inchiderea si deschiderea din telecomanda si daca stiu cum se desface

quaieee 11-11-09 14:08

Re: Discutii despre orice!
 
pai zi sa faca un drum mai lung ca sa se incarce....sau se poate initializa cheia daca sa descarcat
http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=80489

adriano9 11-11-09 14:12

Re: Discutii despre orice!
 
la drum de italia cred ca s-a incarcat,multumesc pt sfaturi

razvyrulz 11-11-09 15:46

Re: Discutii despre orice!
 
La multi ani T@m@ngo!

robbyxX23 11-11-09 15:57

Re: Discutii despre orice!
 
La multi ani. :bunch:

T@m@ngo 11-11-09 17:30

Re: Discutii despre orice!
 
multumesc nu ma asteptam sa stiti cand imi este ziua de nastere ;)

piTiCcu 11-11-09 17:59

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by T@m@ngo (Post 2799151)
multumesc nu ma asteptam sa stiti cand imi este ziua de nastere ;)

cum sa nu stim ca primim mail cu VEZI CA'i ziua lu ala si a lu' ala hehehe happy birthday dude...sa te vede cu un subi candva :))

T@m@ngo 11-11-09 18:09

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by piTiCcu (Post 2799224)
cum sa nu stim ca primim mail cu VEZI CA'i ziua lu ala si a lu' ala hehehe happy birthday dude...sa te vede cu un subi candva :))

bine ar fi daca te-ar auzi cel de SUS ;) pana mor sper sa am si eu un subi sa pot sa mor fericit :-P

norbi_bidi 12-11-09 22:04

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by norbi_bidi (Post 2796239)
O rugaminte baieti si fete....
http://www.petitieonline.ro/petitie-p22164044.html
O simpla semnatura (petitie)

Va rog sa nu uitati !!!
Multumesc :bunch::bunch:

jozsi555 13-11-09 13:53

Re: Discutii despre orice!
 
call of duty modern warfare 2 ati incercat? e demential.

Spark 13-11-09 14:53

Re: Discutii despre orice!
 
baieti ... mai spre seara cred ca fac o vizita pana la voi cu prietena.
in afara de McDonalds ... ce-ar mai fi de vizitat pe acolo, sau de vazut ? ms :)

Norbertinio 13-11-09 14:59

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by Spark (Post 2804227)
baieti ... mai spre seara cred ca fac o vizita pana la voi cu prietena.
in afara de McDonalds ... ce-ar mai fi de vizitat pe acolo, sau de vazut ? ms :)

Poti vizita parcul de langa gradina zoologica,parcul de langa hotelul Mara,sa mergi la izvoare,baraj, daca ai benzina fugi pana pe gutinu,mogosa...etc;)

Spark 13-11-09 15:07

Re: Discutii despre orice!
 
la izvoare am mai fost dar acuma ma rezum doar la orasul baia mare :)

dobro_c 14-11-09 14:11

Re: Discutii despre orice!
 
mi s-a rupt un prezon in roata... unde pot sa ma duc sa-l scoata?

jozsi555 14-11-09 14:20

Re: Discutii despre orice!
 
merg cu fiica mea pe str. scolii acolo la terenurile celea de sport la tras in minge.......................nu stati in casa ca veti plange dupa vremea de afara


All times are GMT +2. The time now is 12:21.

- Copyright 2024 4Tuning