Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Baia-Mare (https://forum.4tuning.ro/439-baia.html)
-   -   Discutii despre orice! (https://forum.4tuning.ro/439-baia/55899-discutii.html)

adisoruc 20-01-08 00:42

Re: Discutii despre orice!
 
vom vedea Marc! vom vedea....

3SGE 20-01-08 02:11

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by mm-07-sor (Post 1302549)
Dar sa vedem cum te descurci cu mariustxa la liniute ..atunci se va vedea adevarata valoare a masinilor

Pai eu cred ca o sa traga daca are ocazia, pt ca din cate stiu Angelo nu se da inapoi de la chestiile astea. Trebuie luat in calcul ca acel BMW este puternic dar nici 300zxtt nu a aratat inca tot ce poate, exista resurse, resurse mult inca.

Keisuke 20-01-08 04:30

Re: Discutii despre orice!
 
NUmai eu m-am plictisit de liniute ? Oricine stie schimba 4 viteze si apasa o pedala ...interesant e sa ii vedem pe acesti piloti la un VTM, circuit sau indemanare ..oricum ceva solicitant ...sau e doar parerea mea?

VG30DETT 20-01-08 09:10

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by adisoruc (Post 1302567)
iar angi avea cauciucuri de vara ale romanasilor!! daca erau slickuri fara probleme il lua. oricum dupa ce a prins aderenta l-a facut pe baiatul cu leon

zx are pe apex-i pus 0,9 bar dar vom schimba tubulatura si o vom urca tot din apex-i pe la 1,2 bar sa vedem cum se va misca atunci si la nevoie sunt si citeva perechi de slicuri.:workout: :workout:

danny_bik3ru 20-01-08 14:26

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by mm-07-sor (Post 1302549)
Dar sa vedem cum te descurci cu mariustxa la liniute ..atunci se va vedea adevarata valoare a masinilor

te rog eu nu te mai lauda cu ce fac alti.Laudate cu ce ai facut tu.Altceva de mariustxa in sus mariustxa in jos nu sti.

VG30DETT 20-01-08 15:21

Re: Discutii despre orice!
 
eu unul nu am vazut inca TXA-ul dar pina la primavara si zx poate o sa aiba o surpriza pt mai multa lume

3SGE 20-01-08 17:04

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by danny_bik3ru (Post 1303270)
te rog eu nu te mai lauda cu ce fac alti.Laudate cu ce ai facut tu.Altceva de mariustxa in sus mariustxa in jos nu sti.

Good point! Fiecare cu oile lui!
P.S. Imediat ne cearta bogo iar ca facem chat din forum. :D :D :D

danny_bik3ru 20-01-08 18:20

Re: Discutii despre orice!
 
Lasal pe bogo ca merge la ski ;))
3sge dami id-u tau de mess sa nu mai facem chat din forum ;)

IonutzMFF 20-01-08 18:30

Re: Discutii despre orice!
 
Vad ca toti v'ati intors impotriva mea chiar daca eu am format comunitatea mai mult ...stiti foarte bine inceputurile ..inainte de midnight racers putini din cei de pe forum erau cunoscuti ... asta e ..si nu laud degeaba masina aceea.Mama ..invidia asta roade rau de tot ...asta e

IonutzMFF 20-01-08 18:32

Re: Provocari !!!
 
Fiecare isi ia ce masina ii place pina la urma ...doar nu am facut cheta pe forum sa strang bani de masina .. :))

danny_bik3ru 20-01-08 18:32

Re: Discutii despre orice!
 
daca nu erai tu nu stiam ce inseamna tuning si pasiunea pentru masinii . ne-ai scos din intuneric pe toti baimarenii.

IonutzMFF 20-01-08 18:34

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by danny_bik3ru (Post 1303745)
daca nu erai tu nu stiam ce inseamna tuning si pasiunea pentru masinii . ne-ai scos din intuneric pe toti baimarenii.

Nu e vorba de asta...dar inainte sa infintez filiala midnight racers , era asa po****t forumul sau se organizau intalniri cum organizam acum???? spune sincer

danny_bik3ru 20-01-08 18:38

Re: Discutii despre orice!
 
dar daca tot ai avut initiativa de a infiinta un club in baia mare de ce nu ai facut un club al baimarenilor nu sa iei numele altui club din bucuresti.Nu era mai simplu sa fie un club al baimarenilor nu o filiala Midnight racers?

IonutzMFF 20-01-08 18:50

Re: Discutii despre orice!
 
Nu am luat nici un nume , mikutzu (dzeu sa'l odihneasca) a venit cu initiativa si am fost de'acord....las' ca oriicum e mai bine asa ..in mai vor fi liniutele si sper sa ma ajutati sa iasa ceva frumos..:)

TuningBoy 20-01-08 19:28

Re: Discutii despre orice!
 
De unde pot sa fac si eu rost de niste sticare....cu 4tuning....sau macar ceva legat de tuning:D

danny_bik3ru 20-01-08 20:53

Re: Poze Si Filme!
 
1 Attachment(s)
Sa aveti ce asculta in masina

bogo4all 20-01-08 21:37

Re: Discutii despre orice!
 
1 Attachment(s)
Uite aici!

Keisuke 21-01-08 02:01

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by mm-07-sor (Post 1303736)
eu am format comunitatea mai mult ...stiti foarte bine inceputurile ..

Ionut, nu imi place sa vorbesc aiurea sau sa ma bag in discutiile sau problemele voastre... stiu foarte bine inceputurile, din `95(sau mai repede) era un anumit ursulet ///M care facea legea (nu o sa dau nume sau detalii)..apoi prin 2001 au inceput intalnirile si s-a format cumunitatea, dar nu stiu daca vorbim de aceeasi comunitate aici ...

3SGE 21-01-08 12:31

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by mm-07-sor (Post 1303736)
Vad ca toti v'ati intors impotriva mea chiar daca eu am format comunitatea

Da chiar, pe cand ii dadeam in ***** la 924 cred ca nici bicicleta nu aveai , sau cand seara tragea ala cu 323GTR prin oras sau prin 94 cand erau MI16 prin oras si Golf GTI sau alte masini, aia ce faceau, nu ai de unde sa stii, dar la vremea aia se faceau chestii tip baia mare - satu mare, sau baia mare -cluj sau trecut de gutin deci.... stai cool ca era comunitatea si inainte sa apari tu. Ca atunci cand ai aparut tu au aparut si cativa aplaudaci e alta poveste!

Later edit: Macar se facea ceva mai interesant si mai palpitant decat o simpla schimbare de 4 viteze pe 400m ca si un idiot! VB lui Keisuke!

IonutzMFF 21-01-08 14:20

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by 3SGE (Post 1305125)
Da chiar, pe cand ii dadeam in ***** la 924 cred ca nici bicicleta nu aveai , sau cand seara tragea ala cu 323GTR prin oras sau prin 94 cand erau MI16 prin oras si Golf GTI sau alte masini, aia ce faceau, nu ai de unde sa stii, dar la vremea aia se faceau chestii tip baia mare - satu mare, sau baia mare -cluj sau trecut de gutin deci.... stai cool ca era comunitatea si inainte sa apari tu. Ca atunci cand ai aparut tu au aparut si cativa aplaudaci e alta poveste!

Later edit: Macar se facea ceva mai interesant si mai palpitant decat o simpla schimbare de 4 viteze pe 400m ca si un idiot! VB lui Keisuke!

Daca e asa o prostie liniuta de ce participati toti atunci??? :))

TuningBoy 21-01-08 15:33

Re: Discutii despre orice!
 
Merci bogo;)...da eu vreau sami lipesc sticar cu 4tuning:D...da oricum merci...ca imi trebuia si asa unu:D

IonutzMFF 21-01-08 17:39

Re: Discutii despre orice!
 
Asa mi'as fi luat un 350z sau macar un rx8 :))) ...dar nu am decis eu in orice caz ...mama acum ma gandeam , de 20000 imi luam masina si aveam ink 4000 sa bag in ea , cum o faceam de ieseau toti dracii din ea

VG30DETT 21-01-08 20:25

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by mm-07-sor (Post 1305704)
Asa mi'as fi luat un 350z sau macar un rx8 :))) ...dar nu am decis eu in orice caz ...mama acum ma gandeam , de 20000 imi luam masina si aveam ink 4000 sa bag in ea , cum o faceam de ieseau toti dracii din ea

pt un 350z nu cred ca ajung 4000e sa il modifici pre tare dar la 400hp ai ajunge.Numai jentile ar fi 1000e.Dar merita.Iar despre rx8 nu cred ca merita

IonutzMFF 21-01-08 21:53

Re: Discutii despre orice!
 
Eu m'as multumi estetic vorbind si macar o evacuare...cel mai important lucru pentru mine la o masina e evacuarea :)

adisoruc 22-01-08 07:51

Re: Discutii despre orice!
 
chiar daca e motor mic ionut?

VG30DETT 22-01-08 21:57

Re: Discutii despre orice!
 
ce ne mai zici adi de seat-ul tau cum stai?

adisoruc 22-01-08 22:54

Re: Discutii despre orice!
 
azi au iesit numerele rosii, sunt ff multumit de ea, de dotarile care le am si de cum trage! cand revin de la timisoara va scot la o tura, la un test drive!

IonutzMFF 23-01-08 00:09

Re: Discutii despre orice!
 
Masina mea este in parcare deocamdata :)) ....pina nu o vand pe asta nu pot sa o conduc , asa a fost regula inainte de a o cumpara dar se pare ca nu m'am putut tine de promisiune , asa ca acuma ma zbat sa o vand . Am facut o tura cu noua jucarie azi , trage foarte bine , se comporta super ok ..deci in principiu sunt foarte multumit de ea
Maine o sa ii fac cateva poze

adisoruc 23-01-08 00:19

Re: Discutii despre orice!
 
asteptam pozele ionut. eu voi fi plecat din oras pana in data de 2 februarie cu serviciul dar cine imi cunoaste numerele vechi de pe golf o sa vada masina prin oras cu prietena mea! aveti grija si va rog nu o provocati ca se cam sperie!

GODLESS 23-01-08 04:15

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by mm-07-sor (Post 1306370)
cel mai important lucru pentru mine la o masina e evacuarea :)

in cazul asta nu mai trebuia sa chimbi masina , schimbai doar evacuarea si totul era ok ... sau nu se vand evacuari separate ? si a trebuit sa iei toata masina ? :shock:

Quote:

Originally Posted by mm-07-sor (Post 1305704)
Asa mi'as fi luat un 350z sau macar un rx8 :))) ...dar nu am decis eu in orice caz ...mama acum ma gandeam , de 20000 imi luam masina si aveam ink 4000 sa bag in ea , cum o faceam de ieseau toti dracii din ea

nu stiu ce o fost in capul tau ! da marog ... poate a decis si "pisi" !

IonutzMFF 23-01-08 21:03

Re: Discutii despre orice!
 
Stai linistit ...nimeni nu a avut de obiectat doar tata :))

soaarecu 23-01-08 21:19

Re: Discutii despre orice!
 
da ce ti-ai luat pana la urma,ionut?

IonutzMFF 24-01-08 00:48

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by soaarecu (Post 1310228)
da ce ti-ai luat pana la urma,ionut?

525 d , e60

IonutzMFF 24-01-08 00:50

Re: Discutii despre orice!
 
[QUOTE=GODLESS;1308612]in cazul asta nu mai trebuia sa chimbi masina , schimbai doar evacuarea si totul era ok ... sau nu se vand evacuari separate ? si a trebuit sa iei toata masina ?


350 z de exemplu are un sunt specific daca ii schimbi evacuare .... degeaba pun evacuare cap coada pe a mea , nu va avea niciodata acel sunet specific japonezelor
Si chiar daca mazda rx8 are motor mic , tot suna ...Stie si rotaru , am vazut una in ungaria

GODLESS 24-01-08 04:08

Re: Discutii despre orice!
 
Eu zic altceva ... degeaba ai evacuare care scoala si mortii din cimitir daca nu ai motor ...
iar motorul mazda rx8 e rotativ, ca si cum ai compara varza cu cascavalul ...
motocicletele ce motoare au ? il iei intr-un ruxac si megi cu el la iarba verde, da face o galagie de trezesti si babele surde de la etajul 9 !

o dedicatie pt tine ...
https://www.youtube.com/watch?v=TGyJX9JiVJg

Keisuke 24-01-08 04:35

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by GODLESS (Post 1310827)
Eu zic altceva ... degeaba ai evacuare care scoala si mortii din cimitir daca nu ai motor ...
iar motorul mazda rx8 e rotativ, ca si cum ai compara varza cu cascavalul ...
motocicletele ce motoare au ? il iei intr-un ruxac si megi cu el la iarba verde, da face o galagie de trezesti si babele surde de la etajul 9 !

o dedicatie pt tine ...
https://www.youtube.com/watch?v=TGyJX9JiVJg

Ce vrea GODLESS sa zica de motoare, e ca sunetul nu e direct proportional cu puterea, adica : "all show, nem go!" :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Nu pot sa cred ca in sfarsit au schimbat ceasurile la BMW ...de la ursulet incoace toate erau identice :lol:

P.S. M-am hotarat, IMI TRAG BEAMVEU ! :evil:

dobro_c 24-01-08 10:00

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by Keisuke (Post 1310829)
Ce vrea GODLESS sa zica de motoare, e ca sunetul nu e direct proportional cu puterea, adica : "all show, nem go!" :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Nu pot sa cred ca in sfarsit au schimbat ceasurile la BMW ...de la ursulet incoace toate erau identice :lol:

P.S. M-am hotarat, IMI TRAG BEAMVEU ! :evil:

presupun ca dizal...

si eu o sa-mi iau rx8 si o sa pun GPL ca consuma prea mult... sa scada consumu de la 20 in oras la vreo 5. asta da treaba

Keisuke 24-01-08 12:37

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by dobro_c (Post 1311071)
presupun ca dizal...

si eu o sa-mi iau rx8 si o sa pun GPL ca consuma prea mult... sa scada consumu de la 20 in oras la vreo 5. asta da treaba

Bine ca ai tu reno cu motor de dacie, nu iti trebuie tie altceva :drunk:, e prea puternic si asa :lalala:

MM 04 RSC 24-01-08 12:42

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by Keisuke (Post 1311351)
Bine ca ai tu reno cu motor de dacie, nu iti trebuie tie altceva :drunk:, e prea puternic si asa :lalala:

tu vorbesti ? :))))))))

Keisuke 24-01-08 12:47

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by MM 04 RSC (Post 1311361)
tu vorbesti ? :))))))))

eu am dacie cu motor de dacie :lol:...merge la tara si asa...portbagaj mare de mers la piata ,consum de dacie si in plus am si mp3 din fabrica ..nu` ca reno-ul :lol:


All times are GMT +2. The time now is 16:40.

- Copyright 2024 4Tuning