Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Baia-Mare (https://forum.4tuning.ro/439-baia.html)
-   -   Discutii despre orice! (https://forum.4tuning.ro/439-baia/55899-discutii.html)

Dany.bilan628 26-06-08 22:57

Re: Discutii despre orice!
 
da frate , dar am primit cam de la vreo 10 banci in ultimul timp... si asta devine enervant (Vand bov ssqw 100 oiro)

MM 04 RSC 27-06-08 01:46

Re: Discutii despre orice!
 
andreizr1, ti-ai deschis magazin pe transilvaniei sau mi s-a parut mie ?

andreizr1 27-06-08 03:09

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by MM 04 RSC (Post 1615456)
andreizr1, ti-ai deschis magazin pe transilvaniei sau mi s-a parut mie ?

salut, da, nu ti s-a parut.

de la 1.07.08 ma mut in piata salajanca. ;)

oricum daca aveti nevoie de ceva imi puteti spune si pe aici si va spun preturi , si daca e veniti dupa piese

Andrei

Dany.bilan628 01-07-08 00:29

Re: Discutii despre orice!
 
mic montaj
https://www.youtube.com/watch?v=zPOA0Av4u_8

M I V E C 01-07-08 14:40

Re: Discutii despre orice!
 
nu pot sa cred, oare meritau sau nu?
https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/82714-tuningul-viata-prioritate-prima-masina-modificata-politiei.html

IonutzMFF 01-07-08 20:00

Re: Discutii despre orice!
 
L'am vazut ....hai facem cheta si tunan un logan de la politie ...ce ziceti? sigur vor fi incantati de rezultat

robbyxX23 01-07-08 20:22

Re: Discutii despre orice!
 
de ce nu passat? :)) dak le mai au in circulatie :))

Dany.bilan628 02-07-08 23:37

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 1623746)
L'am vazut ....hai facem cheta si tunan un logan de la politie ...ce ziceti? sigur vor fi incantati de rezultat

hai ca m-as baga si eu sa ajut...

IonutzMFF 03-07-08 01:00

Re: Discutii despre orice!
 
Serios vorbesc ....voi discuta zilele astea cu niste oficiali de la politie ..poate avem ceva noroc ..sa aiba si judetul nostru ceva sa iasa in evidenta ...

mosky 03-07-08 10:22

Re: Discutii despre orice!
 
ar fi o treaba sa fie de accord domnii polit;)isti.

Keisuke 03-07-08 11:38

Re: Discutii despre orice!
 
Nu vreau sa va tai entuziasmul, dar cine pune 20 mil pt un kit de caroserie + vopsitul masinii + faruri + stopuri + jante + suspensia ..etc ?

IonutzMFF 03-07-08 14:28

Re: Discutii despre orice!
 
Gasim sponsori ....ne adunam toti din comunitate si vedem ...Eu de exemplu pot sa dau ceva de la magazin , beni de la tuning la fel , andrei si mircea idem si tot asa ..se strang

andreizr1 03-07-08 17:34

Re: Discutii despre orice!
 
eu donez un set de pleoape far , si ... poate un filtru sport K&N .... dar totusi ... pentru masina politiei ? ce mi-au dat ei mie pina acum ? inafara de amenzi ?

mai bine ii dau la keisuke pleoapele si el isi tatueaza pe umar sigla HDI de la peugeot .... ;) stie el de ce .... :lol: :D:-) :lol:

robbyxX23 03-07-08 21:08

Re: Discutii despre orice!
 
poate primim reduceri la amenzi =)) sau promotzie .. 2 la pretz de 1 :))

M I V E C 04-07-08 09:13

Re: Discutii despre orice!
 
hai mah oameni buni sa fim seriosi, mai bine adunam banii si sponsorizarile si ii investim in alcool si femei, ca macar ramai cu ceva

Keisuke 04-07-08 09:36

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by M I V E C (ex.R M B) (Post 1628427)
hai mah oameni buni sa fim seriosi, mai bine adunam banii si sponsorizarile si ii investim in alcool si femei, ca macar ramai cu ceva

eu sunt pentru asta :!:

IonutzMFF 05-07-08 04:49

Re: Discutii despre orice!
 
sau ii bagam la tine in benzina si ne plimbi 2 zile :))

bogdan350cid 06-07-08 04:43

Re: Discutii despre orice!
 
eu le as monta un kit de nitrous sa le sara cascheta din cap, daca ar foi sa fie , nu vopsit si bari si rahaturi

Dany.bilan628 06-07-08 13:28

Re: Discutii despre orice!
 
daca se va face totusi ceva, ar fi bine sa nu se umble prea mult la motor...ca poate le vine chef sa faca liniutza

IonutzMFF 09-07-08 21:07

Re: Discutii despre orice!
 
Cine ar dori sa vina sambata la Nyreghyhaza la Concursul national de sprint 400 m ...Plecarea e la 9:30 dimineata de la OMV'ul de la iesire din Baia Mare..E promis un show super cu multe masini puternice

IonutzMFF 17-07-08 12:33

Re: Discutii despre orice!
 
Avem unda verde ...Deci putem ''tuna'' masina politiei .... Este un proiect ambitios , si sa ne putem mandri si noi cu ceva.. Nu vreau sa aud critici si reprosuri ..Intalnirea va fi asta seara la ''Broaster chiken'' , vizavi de Oaza ...la ora 9 ...Toti cei care doriti sa contribuiti cu ceva va rog sa fiti prezenti.Va multumesc

T@m@ngo 18-07-08 13:06

Re: Discutii despre orice!
 
Bafta sa aveti sa faceti ceva cu ce sa se mandreasca toti pasionatii din Baia Mare :D

GODLESS 19-07-08 02:12

Re: Discutii despre orice!
 
Eu nu inteleg de ce trebuie sa copiem idei si nu incercam sa fim originali ... De ce nu am tuna o salvare , o masina de pompieri sau un dric . Este un dric pe V.Alexandi , un cadilac(cred) cu v8 in el , ce Pimp My Ride se poate pace din el ...

Dany.bilan628 19-07-08 17:39

Re: Discutii despre orice!
 
goood point...cu dricul

man, daca se mai gandeste cineva ma gandesc sa ajut

T@m@ngo 19-07-08 18:22

Re: Discutii despre orice!
 
Dak se duce la bun sfarsit faza cu dricul Baia Mare o sa devina un oras vestit in lumea pasionatilor de tuning si cei care o sa contribuie la Proiect o sa fie mandri de realizare Bafta in demararea proiectului !!!!

IonutzMFF 20-07-08 01:51

Re: Discutii despre orice!
 
In loc sa fim de partea politistilor pentru ca si ei cateodata sunt de partea noastra va dati pe spate la acest proiect ..Ma voi descurca singur atunci , mult succes in continuare si la cat mai multe permise luate

3SGE 20-07-08 10:12

Re: Discutii despre orice!
 
Nu inteleg o chestie, vreti sa faceti asta sa le faceti politistilor pe plac? De ce sa copiati cand ati putea fi originali, nu?:lol: Destul de jalnic! Se ascund cu radarele, sunt tafnosi, sunt regii strazii, de ce ar trebui sponsorizat asa ceva? Ar fi o idee mult mai buna o masina de salvare sau pompieri. Sau o masina de la "Electrica" :lol: !!!

GODLESS 20-07-08 21:24

Re: Discutii despre orice!
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 1654159)
In loc sa fim de partea politistilor pentru ca si ei cateodata sunt de partea noastra va dati pe spate la acest proiect ..Ma voi descurca singur atunci , mult succes in continuare si la cat mai multe permise luate

Asta ca sa-ti mai taie din elanul pioneresc , si daca tu vrei sa repari masinile politiei pe banii tai , treaba ta , poate vorbesti si cu deac, sa puneti si niste termopane la masinile de politie (ca dupa ultima isprava ...)

Deci in concluzie cum o sa o tunezi sa indeplineasca normele ? o sa o tunezi stock ?(adica o repari si o vopsesti)

Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 1654159)
mult succes in continuare si la cat mai multe permise luate

Asta nu a fot deloc frumos din partea ta , ce ar fi sa-ti uram si noi sa patesti ce a patit patru sau char rami ...

P.S. :Asteptam scuzele de rigoare ... (daca esti barbat adevarat) :D

VG30DETT 20-07-08 21:53

Re: Discutii despre orice!
 
nu as cheltui un banut pt politie mai ales pentru tineri militieni chiar daca ar trebui sa ii invirt cu furca ca sa nu mi se altereze .Dar cine vrea nu are de cit.:evil::evil::evil:

bogdan350cid 20-07-08 22:04

Re: Discutii despre orice!
 
daca cititi ce scrie pe vento, adica vor sa l aduca inapoi la caracteristicile originale..tot a facut doar pt show sa i mai faca aia reclama sau sa se faca cunoscuti... deja e fumata , ar trebui gasit altceva , si poate altceva complet diferit...poate la urmatoarele liniute legale sa invitati politia safaca o demonstratie de condus corect, situ eu sa faca ceva, sa bage o masina doua la expozitie, sa dea pliante la oameni din astea..sa bage pe cativa politai de la circulatie mai rasariti sa stea de vorba cu oamenii , si sa fie sponsorizata toata chestia sa nu coste politia nimic...asta daca tot e sa fie ceva cu politia

koffa 20-07-08 23:57

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by M I V E C (ex.R M B) (Post 1628427)
hai mah oameni buni sa fim seriosi, mai bine adunam banii si sponsorizarile si ii investim in alcool si femei, ca macar ramai cu ceva

Ramai cu dureri de cap ,latzei si blenoragie...

koffa 21-07-08 00:07

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 1623746)
L'am vazut ....hai facem cheta si tunan un logan de la politie ...ce ziceti? sigur vor fi incantati de rezultat

Mai bine cate un cip pe creiere la politisti .Poate asa ii mai tragem la semn...

Keisuke 21-07-08 01:38

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by koffa (Post 1655372)
Ramai cu dureri de cap ,latzei si blenoragie...

Partea cu latzeii e... fiecare cu gusturile lui ;), dar prefer o mahmureala de 2 zile decat sa dau banii la politie, sub orice forma :lol:

IonutzMFF 21-07-08 11:09

Re: Discutii despre orice!
 
Ok bro's .....eu am vorbit cu un sef de la politie si i sa parut interesanta ideea ....si mi'a spus daca vrem sa modificam sa o facem cat mai legal sa poata sa o foloseasca ..i'am aratat articolul de pe 4 tuning ....ii bagam un motor mai mare sa nu mai poate fugi RMB de ei :))

bogdan350cid 21-07-08 14:54

Re: Discutii despre orice!
 
:rolleyes2de ce nu adunam bani sa le cumparam ceva radare mai jmekere , sa ne poata prinde si amenda mai bine daca tot e sa ajutam politia:rolleyes2 sau hai sa ne filmam uni pe altii mergand peste viteza legala si sa le dam filmarile sa ne poata amenda

M I V E C 21-07-08 15:03

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by koffa (Post 1655372)
Ramai cu dureri de cap ,latzei si blenoragie...

asta depinde de anturajul fiecaruia,

Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 1655895)
Ok bro's .....eu am vorbit cu un sef de la politie si i sa parut interesanta ideea ....si mi'a spus daca vrem sa modificam sa o facem cat mai legal sa poata sa o foloseasca ..i'am aratat articolul de pe 4 tuning ....ii bagam un motor mai mare sa nu mai poate fugi RMB de ei :))

sincer sa fiu cred ca IonutzMFF vrea sa isi spele pacatele fata de Politia Rutiera cu care este in Proces(doarece are permisul de conducere suspendat),,, asa ca hai sa il sprijinim.:twisted::twisted:

MarcCorneliu 26-07-08 09:04

Re: Accidente Baia Mare
 
Quote:

Originally Posted by bogdan350cid (Post 1662042)
:lol:
chiar daca e bmw s ar putea sa nu fie puternica :lol::lol: de aia isi iau toti bmw pt ca cred cai tare cai bmw dar....daca nu are m pe el nu inseamna nimic, e doar un alt bmw :-P:lol::lol::lol: imi permit sa o numesc masina slaba...comenteaza cineva? :lol::twisted:

viteza, drum umed, mizerie pe drum , parapeti nu ..asa arata de unde ma uit eu , poate nu vad bine treburile. Chiar ma mira ca nimeni nu zice nimic de drumul ala, ai drumul ingust si la marginea drumului direct prapastia ..sau valea aia de vreo 4 5 m...cum e posibil sa ramana asa , fara parapeti nu mi dau seama. daca tai un pic curba si vine cineva de pe contrasens , tragi putin prea mult dreapta si esti in vale :shock::???:, chiar cu super puternicele si stabilele bmw uri

Vrei sa vezi exemple de foarte multe bmw`uri pe care nu scrie M si sunt puternice? Dar in fine, cu unii de aici degeaba...si deviem si de la subiect...

3SGE 26-07-08 10:16

Re: Accidente Baia Mare
 
Quote:

Originally Posted by MarcCorneliu (Post 1663126)
Vrei sa vezi exemple de foarte multe bmw`uri pe care nu scrie M si sunt puternice? Dar in fine, cu unii de aici degeaba...si deviem si de la subiect...


Care? Al tau? :lol::lol::lol: Iarasi ne laudam cu capra vecinului? Iar sa stii ca ceea ce pt unii 150-250 de cai inseamna tare pt altii sunt calutii de rezerva......

VG30DETT 26-07-08 10:29

Re: Accidente Baia Mare
 
:D:D:Dnu m-am putut abtine dar asa e si pt mine mi se par putini si 300 hp tinind cont ca acum cam orice masina noua ii are .:D:D:D

MarcCorneliu 26-07-08 11:42

Re: Accidente Baia Mare
 
Quote:

Originally Posted by 3SGE (Post 1663186)
Care? Al tau? :lol::lol::lol: Iarasi ne laudam cu capra vecinului? Iar sa stii ca ceea ce pt unii 150-250 de cai inseamna tare pt altii sunt calutii de rezerva......

Iarasi incepi tu,desteptu? am zis eu ceva de masina mea? sau a lui x, y?
Sau ce, BMW face masini doar de 150 250 de cai? Sau daca nu e M inseamna ca e slaba?


All times are GMT +2. The time now is 09:30.

- Copyright 2024 4Tuning