Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Baia-Mare (https://forum.4tuning.ro/439-baia.html)
-   -   Discutii despre orice! (https://forum.4tuning.ro/439-baia/55899-discutii.html)

VG30DETT 13-03-08 20:22

Re: Discutii despre orice!
 
sper ca nu va suparati'' Statele Unite ne-au cerut sa ne unim pentru o cauza comuna tuturor: combaterea terorismului. Este bine stiut ca musulmanii se opun consumului de alcool si considera vederea unei femei dezbracate (alta decat nevasta) drept un pacat. Din aceasta cauza lansam un apel pentru ca timp de o saptamana, ZILNIC, la ora 12 .00, toate femeile sa se dezbrace complet si sa alerge prin birouri, iar toti barbatii sa le urmeze cu o bere in mana. Aceasta ne va ajuta sa detectam teroristii care se ascund la noi in firma. Statele Unite va sunt recunoscatoare pentru efortul facut impotriva terorismului. Colaborati! Trimiteti acest mesaj tuturor colegilor de la serviciu si tuturor firmelor partenere!''

IonutzMFF 13-03-08 22:20

Re: Discutii despre orice!
 
Da da ... the office :) Eu unde sa o alerg si pe care femeie? Eventual pe cea de vizavi de la Ambient :))

IonutzMFF 15-03-08 12:24

Re: Discutii despre orice!
 
Dupa un drum extrem de obositor , cu ploaie , ninsoare , in sfarsit am ajuns la Bucuresti dimineata tarziu. La ora 6:30 erau 5 grade , la 7:30 erau deja 8 grade ..iar acum la 13:15 sunt exact 18 grade si va creste treptat . Intr'o ora voi fi si eu prezent la Show si poate mai deseara daca reusesc sa incarc niste poze.

IonutzMFF 15-03-08 22:01

Re: Discutii despre orice!
 
Ca de obicei Midnight Racers , Tengu si Maff Racing au fost highlights'urile show'ului ....nu cred ca poate contesta cineva ...Felicitari Tengu pentru demonstratie , allways la inaltime :)

IonutzMFF 17-03-08 08:36

Re: Discutii despre orice!
 
Impresii despre Tuning Days , cei care au fost...Cum vi sa parut???

rodicabirsa 17-03-08 12:23

Re: Discutii despre orice!
 
trebuia sa se numeasca BMW DAYS

3SGE 17-03-08 14:20

Re: Discutii despre orice!
 
;) bun venit pe forum!

IonutzMFF 17-03-08 15:07

Re: Discutii despre orice!
 
Bine a'ti venit pe forum . Intradevar marca preferata anul acesta a fost BMW si alte marci nemtesti .

adisoruc 17-03-08 15:17

Re: Discutii despre orice!
 
ionut, unde sunt pozele promise????

IonutzMFF 17-03-08 15:36

Re: Discutii despre orice!
 
Eu mi'am uitat aparatul acasa ... :) dar sunt destule la sectiunea dedicata 4tuning days

VG30DETT 17-03-08 15:36

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 1428519)
Bine a'ti venit pe forum . Intradevar marca preferata anul acesta a fost BMW si alte marci nemtesti .

preferata cui ?Parerea mea este ca m-am lamurit ce masini sunt in buc.Doar frumos colorate iar in interior doar ma refer la motoare exact zero.

IonutzMFF 17-03-08 15:43

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by VG30DETT (Post 1428572)
preferata cui ?Parerea mea este ca m-am lamurit ce masini sunt in buc.Doar frumos colorate iar in interior doar ma refer la motoare exact zero.

Intradevar sa pus accentul pe styling dar nu poti trece cu privirea anumite masini .De exemplu la noi la stand golf IV 1.9 diesel 240 cai , ursuletul lui TXA de 550 cai , m3 txa de 380 cai , skoda octavia rs de 330 cai , porschel'ul lui maftei de 1010 cai ...intradevar cum zici u , mai mult styling ...pacat

R M B 18-03-08 12:07

Re: Discutii despre orice!
 
:twisted::twisted:
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 1428583)
Intradevar sa pus accentul pe styling dar nu poti trece cu privirea anumite masini .De exemplu la noi la stand golf IV 1.9 diesel 240 cai , ursuletul lui TXA de 550 cai , m3 txa de 380 cai , skoda octavia rs de 330 cai , porschel'ul lui maftei de 1010 cai ...intradevar cum zici u , mai mult styling ...pacat

dar de unde au scos atatea cai? 1.9 disel 240 cai , FI SERIOS. Skoda 1.8 Turbo Benzina 330 CAI, dar de unde iau scos, din vopsea sau din BLING BLINGurile din dotare, si Porche de 1010 cai , ca ingineri de la Bugatti Vairon sunt tampiti, nu au reusit sa scoata doar 1001 cai dintrun motor de 3 ori mai mare si mai avansata tehnologia. hai ma IONUT fi serios. te-au vazut cu fata de mana si de aia sau laudat, ca poate au vrut sa para smecheri, si pe tine te-au vazut mai botanist:twisted::twisted:

IonutzMFF 18-03-08 12:53

Re: Discutii despre orice!
 
Fata nu are nici o legatura si nu te mai lua de ea ... Invidia asta ca altu are si poate e mare la noi ..in loc sa va bucurati ca avem asa masini in romania ..in fine ...Esti expert in masini , nu mai zic nimic


Quote:

Originally Posted by R M B (Post 1430281)
:twisted::twisted:

dar de unde au scos atatea cai? 1.9 disel 240 cai , FI SERIOS. Skoda 1.8 Turbo Benzina 330 CAI, dar de unde iau scos, din vopsea sau din BLING BLINGurile din dotare, si Porche de 1010 cai , ca ingineri de la Bugatti Vairon sunt tampiti, nu au reusit sa scoata doar 1001 cai dintrun motor de 3 ori mai mare si mai avansata tehnologia. hai ma IONUT fi serios. te-au vazut cu fata de mana si de aia sau laudat, ca poate au vrut sa para smecheri, si pe tine te-au vazut mai botanist:twisted::twisted:

Golf IV 1.9 diesel este masina lui YDT , baiatul cu S3 ...il poti intreba chiar pe el de unde a scos atatia cai . Skoda nu e 1.8 turbo e 2.0 turbo si e Octavia RS din 2007 , omul a investit cateva mii de euro bune, schimbat turbina , soft , intercooler si mai multe , deci este posibil .Cat despre masina lui Maftei , este un proiect al 9FF , pe departe cel mai puternic model al lor , Maff a bagat vreo 150.000 euro in masina , pe linga pretul masiniii ...deci nu este imposibil .

adisoruc 18-03-08 15:01

Re: Discutii despre orice!
 
dar totusi 1010 cai e putin exagerat....sincer! mai merge pana in vreo 900...! acuma daca omul zice poate asa o fi, dar totodata pana nu vedem un dyno, eu unul sincer nu cred!

IonutzMFF 18-03-08 15:27

Re: Discutii despre orice!
 
Nu bag mina in foc ca or fi atatia cai, nu am mers cu masina sa'mi dau cu parerea si nici nu sunt expert in motoare, eu spun doar ce a declarat omul , asa cum multi declara sute de cai la masinile lor ..dar chiar cei de la 9FF au declarat ca e cea mai puternica masina conceputa de ei ..motorul , componentele si exteriorul ...Totusi a batut un Lambo lp640 care e tare rau masina ...si 0-300 face 12 secunde ...Am pus filmuletele cu masina pe'aici pe undeva. Imi plac persoanele din comunitatea noastra ...adevarati pasionati , dar carcotashi rau de tot :) ... Eu spun sa nu mai criticam munca altora ca s'au investit multe multe nopti nedormite si sume imense de bani pentru masinile de la show ..atat motor cat si exterior

R M B 18-03-08 16:14

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 1430622)
Nu bag mina in foc ca or fi atatia cai, nu am mers cu masina sa'mi dau cu parerea si nici nu sunt expert in motoare, eu spun doar ce a declarat omul , asa cum multi declara sute de cai la masinile lor ..dar chiar cei de la 9FF au declarat ca e cea mai puternica masina conceputa de ei ..motorul , componentele si exteriorul ...Totusi a batut un Lambo lp640 care e tare rau masina ...si 0-300 face 12 secunde ...Am pus filmuletele cu masina pe'aici pe undeva. Imi plac persoanele din comunitatea noastra ...adevarati pasionati , dar carcotashi rau de tot :) ... Eu spun sa nu mai criticam munca altora ca s'au investit multe multe nopti nedormite si sume imense de bani pentru masinile de la show ..atat motor cat si exterior

poi asta inseamna ca cea mai tare masina din europa centrala si de est, se afla la bucuresti. si este un porche. 0 --300 km/h 12 secunde esti sigur???

R M B 18-03-08 16:15

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 1430622)
Nu bag mina in foc ca or fi atatia cai, nu am mers cu masina sa'mi dau cu parerea si nici nu sunt expert in motoare, eu spun doar ce a declarat omul , asa cum multi declara sute de cai la masinile lor ..dar chiar cei de la 9FF au declarat ca e cea mai puternica masina conceputa de ei ..motorul , componentele si exteriorul ...Totusi a batut un Lambo lp640 care e tare rau masina ...si 0-300 face 12 secunde ...Am pus filmuletele cu masina pe'aici pe undeva. Imi plac persoanele din comunitatea noastra ...adevarati pasionati , dar carcotashi rau de tot :) ... Eu spun sa nu mai criticam munca altora ca s'au investit multe multe nopti nedormite si sume imense de bani pentru masinile de la show ..atat motor cat si exterior

poi asta inseamna ca cea mai tare masina din europa centrala si de est, se afla la bucuresti. si este un porche. 0 --300 km/h 12 secunde... esti sigur???

IonutzMFF 18-03-08 16:48

Re: Discutii despre orice!
 
2 Attachment(s)
Uitate la filmulete si vezi ce scrie pe aripa spate pe masina

adisoruc 18-03-08 18:49

Re: Discutii despre orice!
 
gata, si eu maine imi pun actzibilt pe masina 0-400 m = 15 sec, sa vad cate lume crede...!! daca masina aia ar fi chiar asa de tare ar fi prezentat-o pe la top gear sau macar la fifth gear...lumea poate sa isi lipeasca ce vrea pe masina ca cine stie, poate crede cineva!!

IonutzMFF 18-03-08 19:13

Re: Discutii despre orice!
 
Acuma intrebare : este imposibil sa modifici o masina si asa puternica din fabrica sa ajunga la hai sa zicem aproape 1000 cai????

http://9ff.de/en/products/details.ph...=34&relID=3079

GODLESS 19-03-08 01:56

Re: Discutii despre orice!
 
Ionut pe aripa scrie 0-300 13 sec sa-ti recomand un oftamolog ?
si autocolante pot sa-ti fac si eu pe BMW-eu la cate sec vrei sa prinzi 100-a ?
Pai e posibil, nu se contesta asta ... din cate am inteles Porsche 9FF o sa fie replica celor de le 9ff pentru mult laudatul Nissan GT-R desi la puterea pe care o are cred ca e replica contra Veyron-ului .
Nu cred ca cei de la 9FF au preparat un porsche mai puternic pt un roman decat cel ce vor sa-l scoata ei ... si daca-l faceau il promovau pt ca nu cred ca o firma de tuning nu se lauda cu asa ceva ...

IonutzMFF 19-03-08 11:28

Re: Discutii despre orice!
 
http://forum.midnightracers.ro/showthread.php?t=709 , aici se prezinta masina si modificarile aduse , de la pagina 8

tuner_cata_05 25-03-08 14:34

Re: Discutii despre orice!
 
Hai mai...nu v-a mai certati:x;)
A aparut un joc 3d noi la Castrol :lol: ;););)
http://www.edge.castrol.co.uk/en/castrol-game.aspx

adisoruc 25-03-08 15:19

Re: Romania participa la campionatul de drift al Angliei BDC
 
care stiti cand ajunge dakarul pe la baia mare?

IonutzMFF 25-03-08 16:27

Re: Romania participa la campionatul de drift al Angliei BDC
 
La sfarsitul lui martie , adik sapt asta :)

adisoruc 25-03-08 16:47

Re: Romania participa la campionatul de drift al Angliei BDC
 
iupiiii, deci trebuie sa organizam ceva!!:peace::peace::peace:

3SGE 25-03-08 18:10

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by adisoruc (Post 1445065)
bine ma bine. go play some more NFS!

si daca te-ai informa putin ai vedea ca nu eu l-am tunat, eu doar sunt asociat cu tipul care a facut masina iar impreuna cu el continuam proiectul!!! si da, e si masina mea daca asta vroiai neaparat sa auzi!

Care piese din masina aia sunt si ale tale? Burdufurile de la planetare si rulmentii? Si ceva shaibe de pe toba?

Quote:

Originally Posted by Aghiutza (Post 1445595)
I'm a friend. No worries!;)

Welcome in the neighborhood, friend!

adisoruc 25-03-08 22:54

Re: Discutii despre orice!
 
3sge, avand in vedere ca sunt 50% asociat si am ales sa trecem masina pe firma, 50% din masina respectiva e a mea, plus ca am si eu o cota destul de mare bagata in firma! ma abtin de la mai multe comentarii! cunoscatorii stiu despre ce vb!!

Numa bine!

R M B 26-03-08 07:07

Re: Discutii despre orice!
 
:twisted::twisted:dar sunt unii care nu stiu despre ce este vorba, cum sunt eu de exemplu. poate ma ajuti cu ceva detalii.:twisted::twisted:

adisoruc 26-03-08 08:45

Re: Discutii despre orice!
 
ce fel de detalii doresti sa iti dau RMB?

3B_S2 26-03-08 09:12

Re: Discutii despre orice!
 
:))).ma ce imi plac glumele astea:))).ma Adisoruc vezi tu cum lumea se ia de simpla si umila ta existentza.am mila la persona ta si stii de ce?,ca ai ajuns tu sa itzi crezi minciunile,tu ai ajuns sa itzi creezi o lume construita in minciuna.detalii nu mai bag pe forum ca nu are nici un rost.nu ai cum sa nu itzi accepti statutul,tu tzi l-ai creat.si va rog io frumos incheiatzi cu porcariile astea ca se face din forumu asta cabinet psihiatric,nu ca nu mi-ar placea:)))

adisoruc 26-03-08 09:48

Re: Discutii despre orice!
 
bine mai bine!!

3SGE 26-03-08 11:38

Re: Discutii despre orice!
 
Mirciulica, tare multe stii tu, de aia suntem noi prieteni buni. Lasa copilul in lumea lui, nu-i strica paradisul.

R M B 26-03-08 11:49

Re: Discutii despre orice!
 
:twisted::twisted:
Quote:

Originally Posted by adisoruc (Post 1447171)
ce fel de detalii doresti sa iti dau RMB?

despre asocierea ta cu NENU si cam ce ai investit tu in masina si in afacere, numai asa pentru cultura mea generela . nu neaparat de curiozitate. poate asa vei elimina din actualele discutii si din viitoarele suspiciuni.:twisted::twisted:

3SGE 26-03-08 12:00

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 1445988)
nu suntem noi obligati sa asistam

Pai te obliga cineva sa citesti forumul? Nu o faci de bunavoie? :)) Si suntem pe sectiunea Discutii despre orice, deci cineva ar putea sa ne povesteasca despre copilaria lui la oi, cand a fost cioban, daca ar vrea! :D

adisoruc 26-03-08 12:57

Re: Discutii despre orice!
 
ce am investit nu conteaza. am infiintat impreuna cu nenad o firma, mai mult nu conteaza. cine nu crede treaba lui, eu nu mai imi bat capul!

IonutzMFF 26-03-08 13:56

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by 3SGE (Post 1447626)
Pai te obliga cineva sa citesti forumul? Nu o faci de bunavoie? :)) Si suntem pe sectiunea Discutii despre orice, deci cineva ar putea sa ne povesteasca despre copilaria lui la oi, cand a fost cioban, daca ar vrea! :D

Consider ca nu orice scandal trebuie facut public ... mai ales unul personal

soaarecu 26-03-08 14:42

Re: Discutii despre orice!
 
deja i de-a dreptul pur si simplu...:D

IonutzMFF 28-03-08 07:44

Re: Discutii despre orice!
 
Am obs ca unele persoane nu s'au abtinut imi a distruge topicul ...si la sectiuneaa alte orase , cam urat din partea lor .Ma intreb de ce mi se intampla mie toate astea care fac atatea pentru comunitatea asta?? Poate ma blameaza deoarece nu l'am chemat pe Tengu sa sustina un drift show ..PE EL L'AM SUNAT PRIMUL SI NU MA GANDEAM SA CHEM PE ALTCINEVA INAFARA DE EL ....dar din pacate el nu este prezent in tara ...deci am trecut la Plan B. Care dintrei cei care nu ma suporta ( se stiu ei) fac ceva legat de tuning pentru noi din Baia Mare ?? Inainte sa infintez eu filiala voi declarati ca faceati intalniri da?? Dar numai in cercuri private , eu imi doream sa adun pe toata lumea , indiferent daca are ''sorcova'' sau masini modificata la motor . Am deschis un magazin tuning doar din pasiune , nu sa ma imbogatesc ca doar nu fac avere din tuning , cel putin nu la nivelul acesta , ma zbat sa organizez ceva pe placul tuturor .Va rog putin respect , pentru ca si eu am pentru voi


All times are GMT +2. The time now is 15:44.

- Copyright 2024 4Tuning