Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Baia-Mare (https://forum.4tuning.ro/439-baia.html)
-   -   Discutii despre orice! (https://forum.4tuning.ro/439-baia/55899-discutii.html)

adisoruc 20-08-08 12:51

Re: extrem street race liniutze accelereri
 
poi de ce mai ionut? de ce?

IonutzMFF 20-08-08 12:54

Re: extrem street race liniutze accelereri
 
Pentru ca vreau sa'mi vand masina , si nu risc sa se intample ceva....

M I V E C 20-08-08 17:15

Re: extrem street race liniutze accelereri
 
in cazul asta dece mai umbli cu ea?? poate da accidentu in tine? inta Mitru cu Dacia in franatie si iti face masina de comando

IonutzMFF 20-08-08 17:28

Re: extrem street race liniutze accelereri
 
Pai tu de ce mai umbli cu ea ?? Umblu ca asta e acum , cealalta masina e plecata .... Nu mai vreau sa bag bani in ea .Tie iti place cand ai de bagat o caruta de bani in masina ? nu prea cred ...

M I V E C 20-08-08 17:47

Re: extrem street race liniutze accelereri
 
care cealalta masina??? si o plecat singura???

IonutzMFF 21-08-08 02:29

Re: extrem street race liniutze accelereri
 
Quote:

Originally Posted by M I V E C (ex.R M B) (Post 1706236)
care cealalta masina??? si o plecat singura???

Mi'am mai luat o masina pe care o platesc in leasing si e pentru inchiriat ...si am inchiriat'o pina la sfarsitul lunii august

joli111 22-08-08 00:25

mai baieti! hai sa va dau o veste: nu stiu cati dintre voi ati ascultat ieri europa fm emisiunea lui robert turcescu "Romania in direct" in care se discuta despre copii de bani gata! pana aici totul e ok! dar...exista cineva din baia mare care a sunat la emisiune avand ceva cu fratii Deac care dupa cum stie toata lumea au avut ambii incidente nefericite, fata acum un an iar baiatul acum o luna, si s-a apucat sa povesteasca la toata tara parerea lui despre accidentele lor! puteti sa il ascultati si voi pe inculpat vorbind, murind de ciuda ca el nu are BMW 645 sau ma rog tot atatia bani, si murind de ciuda ca trebuie sa lucre pt bani si altii ii primesc de la parinti fara sa faca nimic! (sa nu mai zic ca baiatul cu BMW-ul a fost prieten bun cu turnatorul care a sunat la radio) sa va intreb ceva: CU CE SuNT EI VINOVATI CA PARINTII ISI PERMIT SA LE OFERE TOT CE VOR???

incepe sa vorbeasca de la minutul 26

in cazul in care nu va dati seama cine este va pot da un indiciu: numarul lui de inmatriculare se termina cu ROT
DACA NICI ASA NU VA PRINDETI---- ESTE UN
MITSUBISHI


SA ITI FIE RUSINE ******!!!!!!!!!! MAI ALES CA PARINTII VOSTRI SANT PRIETENI BUNI --- RUSINE

SI ACUMA AM UN MESAJ PT BAIATUL CU MM -- ROT LA MASINA: ****** DACA TI SE INTAMPLA TIE, TE-AR FI AJUTAT IN ORICE SITUATIE!!! NU AR FI SUNAT LA RADIO SI NICI NU AR FI POSTAT POZE SAU FILME PE INTERNET CU MASINA TA! ****** CE AI AVUT DE CASTIGAT DEFAPT DIN TOATA TREABA ASTA???? ITI SPUN EU: AI MAI PIERDUT UN PRIETEN!******

******

bogdan350cid 22-08-08 01:08

Re: Accidente Baia Mare
 
problema e parintii care nu si dau seama ca au copii retardati

IonutzMFF 22-08-08 01:14

Re: Accidente Baia Mare
 
Am fost printre primii care am aflat .....sincer nu'mi venea sa cred totusi .Daca suntem cativa care am avut noroc in viata stiu ca asta deranjeaza foarte tare pe unii ...Totusi ROT are o masina destul de scumpa care nu oricine si'o permite , deci nu as crede ca e vorba de invidie , mai degraba tiind sa cred ca e ceva personal , dar si asa sa o duci la nivelul in care sa auda toata tara , asa ceva nu se face. .Am obs ceva greseli in ce a spus...1. Cel cu care a stat 'XX'' , NU e cel mai temut politist din oras si 2. Florin nu joaca FOTBAL :))).
Bogdan350cid ...Pot sa spui de ce suntem retardati?? Si eu am avut masini scumpe de la parinti dar acum am afacerea mea proprie , nu ma consider retardat . Tu ai masini scumpe , ai muncit pentru ele , pentru asta trebuie sa te mandresti ...Nu vreau sa spun ca e invidie , mai degraba o atitudine recalcitranta impotriva copiilor de bani gata .

bogdan350cid 22-08-08 01:45

Re: Accidente Baia Mare
 
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 1708843)
Bogdan350cid ...Pot sa spui de ce suntem retardati?? Si eu am avut masini scumpe de la parinti dar acum am afacerea mea proprie , nu ma consider retardat . Tu ai masini scumpe , ai muncit pentru ele , pentru asta trebuie sa te mandresti ...Nu vreau sa spun ca e invidie , mai degraba o atitudine recalcitranta impotriva copiilor de bani gata .

imi cer scuze, nu am vrut sa zic asta...am vrut sa zic ca parintii gresesc cand le iau la copii fara experienta la condus masini puternice...acuma cred ca am vazut toti cam ce se intampla mai devreme sau mai tarziu. un 630 era mai ok, nu , destul de puternic, nu destul sa pui in pericol lumea pe strada...
poi daca el are evo ala rosu, nu vad de ce i ar fi ciuda ca nu are 645..poate la om ii plac masinile mai rapide, nu masinile de snobi. si mie imi place 645 , e o masina frumoasa , cred ca la oricine ii place

Poate e si invidie , dar cam asta se intampla mai devreme sau mai tarziu cu masini puternice primite cadou..si eu dau vina parinti, ca copiii nu si dau ei seama ce si cum, doar vor sa fie cei mai tari cei mai jmekeri, cei mai periculosi ..de obicei ..asa mi se pare mie, poate gresesc

IonutzMFF 22-08-08 02:02

Re: Accidente Baia Mare
 
Da ai dreptate in privinta asta ...de exemplu o cunostinta de'a ia luat fiului sau un bentley continental GT la 18 ani , dupa 2 saptamani a avut accident si la facut praf , alt caz , tot un baiat de 18 ani a primit cadou de la parinti un Cayenne turbo S , la 3 luni el cu un prieten si 2 fete a vrut sa vada ce repede prinde 200 km/h !!!!! pe o strada in mamaia , a lovit un stalp , la proiectat in copac ...au murit pe loc toti , masina a luat foc , cel de la volan era sub motor !!!! masina distrusa in proportie de 100 % !!! Am fost in monaco , am vazut ce fel masini sunt si cel fel de oameni le conduc ...toti peste 30 ani ..tineri am vazut care se urcau pe iahturi , mai un golf GTI , mai un s'klass 320 CDI!!! ..dar nici unul intr'o masina de sute de mii euro si cu sute de cai . Apropo , Lambo distru acum 1 luna in bucuresti , baiatul mai distruse un jaguar si lovise bentley'ul lui maicasa si avea 21 ani , Ferrari de peste 300.000 mii euro distrus acum cateva zile tot de un tanar ..Cei din occident care isi cumpara astfel de masini , si le cumpara pentru ca isi permit si au pasiune , cunosc istoricul marcii etc. Ia intreaba'l pe unu cu lambo sau ferrari din romania daca stie istoria masinii pe care o are , sau daca stie totusi ce masini are ..inafara de marca si model .Snobism dus la extrem .

joli111 22-08-08 08:32

Re: Accidente Baia Mare
 
ce masina scumpa ******? aia e masina scumpa ******? ****** daca e asa smecher de ce nu isi ia direct o masina smechera nu una pe care sa o tuneze si sa puna tot felu de ******-uri?

******

se intampla ****** si se poate intampla oricui, daca i s-a intamplat lui de ce atata tam-tam????? ca are bani??? ca are multi bani??? nu inteleg de ce oamenii nu isi vad de treaba lor asa cum isi vede si el ca nu a avut nimic cu nimeni niciodata, numai altii au cu el si asta numai ca are bani si i se ofera tot ce vrea fara sa munceasca!!******

T@m@ngo 22-08-08 08:58

Re: Accidente Baia Mare
 
Quote:

Originally Posted by cipricipri (Post 1708301)
Audi-ul rosu a fost vandut de un prieten bun de al meu cu vreo 3 ore inaintea accidentului , conducatorul acestuia avea o alcoolemie de 0,55 g in aerul expirat ,pasagerul din dreapta e mai mult ca sigur mort si din cate am auzit a spulberat BMW-ul MM 06 MAD !:sad::sad::sad:

L-am cunoscut si eu pe fostul proprietar, bine k a scapat si si-a vandut masina la timp :???: parcat de pasagerii din masina :sad:

joli111 22-08-08 09:02

Re: Accidente Baia Mare
 
****** ce ****** tot vorbesti la radio ca a dat mita si nu stiu cati bani si termopane???? ****** TU NU AI DAT???? TU NU AI DA??? DACA ERAI IN LOCUL LUI NU AI DA SA FIE BINE?******

VG30DETT 22-08-08 09:13

Re: Accidente Baia Mare
 
Quote:

Originally Posted by joli111 (Post 1708742)
mai baieti! hai sa va dau o veste: nu stiu cati dintre voi ati ascultat ieri europa fm emisiunea lui robert turcescu "Romania in direct" in care se discuta despre copii de bani gata![...]


incepe sa vorbeasca de la minutul 26
[...]

am ascultat emisiunea si ''ADRIAN '' a avut perfecta dreptate pt ca chiar asa se intimpla bani fac pamantul sa se invirta .poate ca fiecare la rindul lui ar fi rezolvat intr-un fel sau altul dar deocamdata trebuie sa incerci sa eviti sa urci ca porcul rupt de beat la volan ceea ce ROT nu cred ca ar face.


All times are GMT +2. The time now is 11:37.

- Copyright 2024 4Tuning