Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Baia-Mare (https://forum.4tuning.ro/439-baia.html)
-   -   Discutii despre orice! (https://forum.4tuning.ro/439-baia/55899-discutii.html)

Dany.bilan628 13-04-12 17:25

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by bujuKYL (Post 4979964)
pfff...ce-am vazut azi nu tare mi-a venit sa cred!:???:acum cateva ore la trecerea de pietoni din fata magazinului Docom o tipa a fost trecuta cu masina deja mai bine de jumatea zebrei cand sa aruncat o batranica in tranversarea ei si Domnu Militian de pe moto a tras-o pe dreapta, ca prin urmare ia suspendat permisul pe 30 de zile, vi se pare corect?! decizia lui?:sad:

se face contestatie si ,daca pui problema cum trebuie, castigi. pentru doritori ofer consultanta si/sau reprezentare in fata instantei (contra cost, desigur).

adriano9 13-04-12 17:25

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by bujuKYL (Post 4979964)
pfff...ce-am vazut azi nu tare mi-a venit sa cred!:???:acum cateva ore la trecerea de pietoni din fata magazinului Docom o tipa a fost trecuta cu masina deja mai bine de jumatea zebrei cand sa aruncat o batranica in tranversarea ei si Domnu Militian de pe moto a tras-o pe dreapta, ca prin urmare ia suspendat permisul pe 30 de zile, vi se pare corect?! decizia lui?:sad:

la un coleg exact pentru o faza de genu i-au luat permisul si la contestatie i-au dat castig,si a recuperat permisul

bujuKYL 13-04-12 17:34

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by adriano9 (Post 4979975)
la un coleg exact pentru o faza de genu i-au luat permisul si la contestatie i-au dat castig,si a recuperat permisul

cam ceva de genul a patit si un amic de-al meu, dar a pierdut in instanta! depinde cine te sustine si cine te judeca:rolleyes2

trx23 13-04-12 17:54

Re: Discutii despre orice!
 
www.mobila-proximus.ro dati un click si un like mi-am refacut site-ul si am nevoie de un pic de ajutor de la voi,astept si pareri,sugestii,multumesc anticipat.

stalina 13-04-12 19:09

Re: Discutii despre orice!
 
Foarte fain saitul!
Știe cineva unde se pot monta în Baia Mare niște senzori de parcare față-spate?
Ceva firmă serioasă, recomandare de la cineva care și-a pus pe mașină?

razvyrulz 13-04-12 20:59

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by adriano9 (Post 4979975)
la un coleg exact pentru o faza de genu i-au luat permisul si la contestatie i-au dat castig,si a recuperat permisul

Didi?:)

adriano9 13-04-12 21:06

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by razvyrulz (Post 4980257)
Didi?:)

nu,un taximetrist Adi,si o mers la tribunal cu clientul care era atunci in masina

bujuKYL 13-04-12 21:49

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by adriano9 (Post 4980262)
nu,un taximetrist Adi,si o mers la tribunal cu clientul care era atunci in masina

martorul un lucru foarte important cam in orisicare ocazie:D!

AsToR 13-04-12 23:39

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by trx23 (Post 4980007)
www.mobila-proximus.ro dati un click si un like mi-am refacut site-ul si am nevoie de un pic de ajutor de la voi,astept si pareri,sugestii,multumesc anticipat.

Like acordat, poate vin la tine sa vad ce oferta imi faci la o mobila custom living:) am un stalp de sustinere al blocului in zona si trebuie facuta la comanda din cauza lui.


Buju: am patit si eu, dar pe fata i-am zis politistului sa faca plangere ca eu nu ii inmanez permisul, pe proces am scris ca obiectez, pentru ca eu eram deja pe trecere cand s-a angajat pietonul in traversare si nu am mai auzit nimic de problema respectiva(anul trecut).

bujuKYL 14-04-12 12:08

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by AsToR (Post 4980481)
Like acordat, poate vin la tine sa vad ce oferta imi faci la o mobila custom living:) am un stalp de sustinere al blocului in zona si trebuie facuta la comanda din cauza lui.


Buju: am patit si eu, dar pe fata i-am zis politistului sa faca plangere ca eu nu ii inmanez permisul, pe proces am scris ca obiectez, pentru ca eu eram deja pe trecere cand s-a angajat pietonul in traversare si nu am mai auzit nimic de problema respectiva(anul trecut).

asa sunt ei! in special acum de sarbatori...azi am fost la Targu Lapus dimineata, in Carbunari la serpentine era un echipaj de politie, aveau oprite vreo 5 masini, eu logic daca nu ma oprit am depasit, fiind linie continua, mi-a facut semn si ma oprit, mi-a cerut toate actele si mi-a spus ca a doua oara daca mai fac manevra asta imi suspenda permisul si-mi da si amenda de ce am depasit....niste tarani!!!:rolleyes2

MITSU 14-04-12 12:13

Re: Discutii despre orice!
 
in mintea lor trebuia sa opresti si sa claxonezi ca berbecu pana iti dadea amenda pentru claxonat , nu pentru linia continua. sau trebuia sa astepti pana amenda 5 bucati de masini si apoi puteai sa treci .... tare sau ce ?

bujuKYL 14-04-12 12:47

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by MITSU (Post 4980918)
in mintea lor trebuia sa opresti si sa claxonezi ca berbecu pana iti dadea amenda pentru claxonat , nu pentru linia continua. sau trebuia sa astepti pana amenda 5 bucati de masini si apoi puteai sa treci .... tare sau ce ?

Nu stiu raul faza e ca in fata mea erau 3 masini oprite si pe partea cealalta de sens mai erau inca 2 sau 3!...probabil trebuia sa opresc motorul sa pun pe avari si sa se stranga acolo masini ca la targ:rolleyes2...pe cuvant acum nu ca sunt sofer si am boala pe ei, dar unii dintre ei chiar nu au ce cauta in politie sunt niste incompetenti si netrebnici!...bine inteles ca nu toti, dar majoritatea!

teen.ager 19-04-12 19:43

Re: Discutii despre orice!
 
Ce am de platit inainte de a sustine examenul de teorie? (sala). Si as dorii sa stiu cat as avea de platit in caz ca pic prima oara si vreau sa dau a doua oara..



Multumesc anticipat.

bujuKYL 19-04-12 20:33

Re: Discutii despre orice!
 
care ma poate ajuta cu o informatie?:D cine stie pe unde as gasi un Bertone care este pentru dezmembrat sau un astra g 1.6 16v...am nevoie de niste piese pentru cutie, cred ca sa dus diferentialul sau ceva in genul sa fisurat jos si tot uleiul mia curs din ea!...cine ma poate ajuta nu raman dator! Multumesc anticipat:D

razvyrulz 19-04-12 21:46

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by teen.ager (Post 4988824)
cat as avea de platit in caz ca pic prima oara

Poftim? ai 18 ani, invata si ia-l din prima...


All times are GMT +2. The time now is 22:15.

- Copyright 2024 4Tuning