Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Baia-Mare (https://forum.4tuning.ro/439-baia.html)
-   -   Discutii despre orice! (https://forum.4tuning.ro/439-baia/55899-discutii.html)

MarcCorneliu 06-05-08 15:39

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by GODLESS (Post 1517057)
Nu te ambala asa tare ... ca nu are rost , idea e ca "M3" asta care e in oras nu a convins pe nimeni ca e M3 asta era ideea defapt , daca nu ai observat ... dar marog mai bine venea cu taxiul si aducea poze ca era tot una ... a fost provocat de "mitu" si sa tras pe cur ... is curios duminica daca se baga sa vedem si noi cei 360 de crocodili la lucru :D ... k anul trecut cu nsx-ul a facut 2 cerculete la intrate si sa tirat acasa ... :shock:

P.S.1 E cumva M3 CSL de zici ca are 360 ? editia limitata in 1400 bucati ? nu de alta dar M3 are 338 si parca se zice ca e "stock" (doar evacuarea modificata) ...

Sa`i fie rusine daca nu a raspuns la provocare :)
Chiar e M3 dar nu csl si are 343 cai...daca e stock.
P.S.2 Sincer nu stiu ce "destept" schimba evacuarea la un M3 sau se crede mai destept decat inginerii de la BMW ?...

Poi nu exista firme specializate care creaza sisteme de evacuare f performante? mai performante decat cele care le ofera firma...De exemplu Evo sport parca face pt M5 un sistem de evacuare care ii ofera 62 de cai in plus celor 507 cai.

M I V E C 06-05-08 20:23

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by GODLESS (Post 1517057)
Nu te ambala asa tare ... ca nu are rost , idea e ca "M3" asta care e in oras nu a convins pe nimeni ca e M3 asta era ideea defapt , daca nu ai observat ... dar marog mai bine venea cu taxiul si aducea poze ca era tot una ... a fost provocat de "mitu" si sa tras pe cur ... is curios duminica daca se baga sa vedem si noi cei 360 de crocodili la lucru :D ... k anul trecut cu nsx-ul a facut 2 cerculete la intrate si sa tirat acasa ... :shock:

P.S.1 E cumva M3 CSL de zici ca are 360 ? editia limitata in 1400 bucati ? nu de alta dar M3 are 338 si parca se zice ca e "stock" (doar evacuarea modificata) ...

P.S.2 Sincer nu stiu ce "destept" schimba evacuarea la un M3 sau se crede mai destept decat inginerii de la BMW ?...


da dar provocarea a fost ceva de genul eu i-am spus la IonutMFF ca a ar fii interesant sa ne dam o data de doua trei ori, mi-a comunicat pozitiv ca a vorbit cu respectivul si am asteptat cam vreo 2 ore sa vedem marea liniuta, si totusi nimic , nu a mai venit nimeni, inafara de un baiat care ne-a spus ca este:lol::lol: VINEREA MARE:lol::lol: si ca nu este voie sa faci liniute in acea seara. ce sa zic poate cu alta ocazie.

SI rog pe MarcCorneliu sa nu mai faca remarci de genul cu evacuarea de M5 ca sunt cam imposibile, hai sa zici maxim 20-25cp

IonutzMFF 06-05-08 20:29

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by bogdan350cid (Post 1517230)
daca te ai saturat de vorbe mai uitate din cand in cand la tine pe strada , si ce a fost prin parcare pe acolo si o sa apara nu pleaca nicaieri , adica nu departe , pleaca la naftalina doar :twisted:

Tu ce te bagi ...:)) Am vazut ce e in parcare .Si tii minte cand ne plimbam prin oras in 2003 cand era raliul de ii faceai pe toti aia cu masini de raliu .....pe strada bineinteles :)) Mama ce imi place American Muscle

il3g4l 06-05-08 21:14

Re: Discutii despre orice!
 
3 Attachment(s)
salutare lume,

pentru cei curioshi:
mashina e un m3 din 2003 cu 343 cp , smg2, j19 , interior carbon.
Am mashina de 2 saptamani si nu are tobe schimbate ci numai ieshirile(cele 4 tips-uri) originale au fost schimbate cu altele mai largi si de inox .

Va rog sa vorbitzi cu mine daca avetzi ceva nelamuriri si nu prin intermediul altor persoane. Nu palnuitzi nimic ce are legatura cu mine sau mashina mea daca nu atzi vorbit cu mine personal. Va dau numarul meu cu placere trimitetzi numa un messaj .



respectele mele, cristi roman

GODLESS 06-05-08 21:16

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by MarcCorneliu (Post 1517850)
Poi nu exista firme specializate care creaza sisteme de evacuare f performante? mai performante decat cele care le ofera firma...De exemplu Evo sport parca face pt M5 un sistem de evacuare care ii ofera 62 de cai in plus celor 507 cai.

Poi nu am zis ca nu exista ... da sa schimbi evacuarea asa aiurea la o masina performanta de la mama ei si sa o faci sa sune ca si cum "ragaie vaca" ,pt a castiga "10 cai" in plus e ridicol , mai ales ca cei de la BMW au si divizie de sunet , care fac cercetari si studiaza sunetul evacuarii si a motorului ...

MarcCorneliu 06-05-08 21:52

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by M I V E C (ex.R M B) (Post 1518300)
da dar provocarea a fost ceva de genul eu i-am spus la IonutMFF ca a ar fii interesant sa ne dam o data de doua trei ori, mi-a comunicat pozitiv ca a vorbit cu respectivul si am asteptat cam vreo 2 ore sa vedem marea liniuta, si totusi nimic , nu a mai venit nimeni, inafara de un baiat care ne-a spus ca este:lol::lol: VINEREA MARE:lol::lol: si ca nu este voie sa faci liniute in acea seara. ce sa zic poate cu alta ocazie.

SI rog pe MarcCorneliu sa nu mai faca remarci de genul cu evacuarea de M5 ca sunt cam imposibile, hai sa zici maxim 20-25cp

Si eu te rog sa te informezi mai bine inainte, ca poate am dreptate. uite un exemplu unde a dat la M5 doar din evacuare 32 de cai:https://www.youtube.com/watch?v=nQYJKjY44-w Nu mai gasesc M5 cu evacuare facuta de Evo Sport in care spune ca a castigaat 60 de cai doar din evacuare...daca ei mintesc si eu mintesc, stiu pare cam mult...dar niciodata nu stii ce face tehnologia asta

IonutzMFF 06-05-08 22:20

Re: Discutii despre orice!
 
Sisteme de evacuare care dau mai multi cai exista si pentru Ferrari , Lamborghini si asa mai departe ....pentru BMW M3 sunt mai multe variante

adriano9 06-05-08 22:23

Re: Discutii despre orice!
 
criminala rau masina asta

M I V E C 07-05-08 14:22

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by il3g4l (Post 1518425)
salutare lume,

pentru cei curioshi:
mashina e un m3 din 2003 cu 343 cp , smg2, j19 , interior carbon.
Am mashina de 2 saptamani si nu are tobe schimbate ci numai ieshirile(cele 4 tips-uri) originale au fost schimbate cu altele mai largi si de inox .

Va rog sa vorbitzi cu mine daca avetzi ceva nelamuriri si nu prin intermediul altor persoane. Nu palnuitzi nimic ce are legatura cu mine sau mashina mea daca nu atzi vorbit cu mine personal. Va dau numarul meu cu placere trimitetzi numa un messaj .

poi in cazul asta bunul tau prieten IonutMFF, a cam exagerat cu masina ta, a laudat-o ca mai a ajuns M6, dupa care a spus ca esti de acord sa facem o liniuta sa vedem care cum stan. dar in cele din urma totul acazut ca doar era,,VINEREA MARE" (dusmanii stiu dece)

VG30DETT 07-05-08 20:38

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by M I V E C (ex.R M B) (Post 1519861)
poi in cazul asta bunul tau prieten IonutMFF, a cam exagerat cu masina ta, a laudat-o ca mai a ajuns M6, dupa care a spus ca esti de acord sa facem o liniuta sa vedem care cum stan. dar in cele din urma totul acazut ca doar era,,VINEREA MARE" (dusmanii stiu dece)

ar fi interesanta cursa intre voi ca eu ce am gasit pe net cam si-a luat-o M de la evo https://www.youtube.com/watch?v=ASoSg...eature=related si al 2 interesant evo-280ps,bmw-343 ps si modena-400ps https://www.youtube.com/watch?v=2aMhKTP1OHU

M I V E C 08-05-08 16:26

Re: Discutii despre orice!
 
poi cred ca filmuletele vorbesc singure si laudele ar fii de prisos.

Dany.bilan628 08-05-08 23:22

Re: Discutii despre orice!
 
imi place motto-ul lui MIVEC

GODLESS 09-05-08 01:54

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by Dany.bilan628 (Post 1522934)
imi place motto-ul lui MIVEC

Da da , are cauciucuri Pirelli !

https://www.youtube.com/watch?v=FCjxp7u6sWU

M I V E C 09-05-08 09:44

Re: Discutii despre orice!
 
am auzit ca nu sunt asa grozave cauciucurile Pirelli, si mi-am pus Pibunni, ca se incalzesc mai greu.

MephistoBM 09-05-08 12:25

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by M I V E C (ex.R M B) (Post 1523480)
am auzit ca nu sunt asa grozave cauciucurile Pirelli, si mi-am pus Pibunni, ca se incalzesc mai greu.

:evil::evil::evil::evil::twisted: :))) mda, tare bancu :))


All times are GMT +2. The time now is 04:05.

- Copyright 2024 4Tuning