Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Baia-Mare (https://forum.4tuning.ro/439-baia.html)
-   -   Discutii despre orice! (https://forum.4tuning.ro/439-baia/55899-discutii.html)

Keisuke 30-03-08 06:42

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by R M B (Post 1453968)
dragii mei, vreau sa va spun si sa va fac public ca in urma unei provocari oficiale lansate posesorului unui frumos BMW 335 BI-turbo diesel. vreau sa va mai spun ca masinuta avea in jur de 350 CP si 700 NM, cutie automata cu padele la volan, etc etc etc. dupa ce s-au dat 4 starturi corecte , am contatat ca am fost M U C I F I C A T de fiecare data la o distanta considerabila.
Dupa care am si condus-o si inca sunt sub stare de sock.
p.s masinuta este din satu mare. posesorul se numeste D. M si il felicit.

defineste distanta considerabila, nu de alta dar vreau sa stiu daca se poate recupera ;)


Quote:

Originally Posted by adisoruc (Post 1446688)
3sge, avand in vedere ca sunt 50% asociat si am ales sa trecem masina pe firma, 50% din masina respectiva e a mea, plus ca am si eu o cota destul de mare bagata in firma! ma abtin de la mai multe comentarii! cunoscatorii stiu despre ce vb!!

Numa bine!

puiule, te-ar soca daca iti spun cat la suta din masina e si a mea sau a altora... pana una alta rog aceasta firma sau persoana fizica sa isi plateasca datoriile pana nu imi bag p|_|la, ca nu iese bine deloc... ..

succes in afaceri !

R M B 30-03-08 11:10

Re: Discutii despre orice!
 
:twisted:
Quote:

Originally Posted by Keisuke (Post 1455207)
defineste distanta considerabila, nu de alta dar vreau sa stiu daca se poate recupera ;)


:twisted::twisted:poi fie vorba cam 10 -15 m. cam greu de recuperat. dar poate si din cauza ca este bolnav evo, i-am zis si lui Angi. nu mai urca presiunea mai mult de0,3 -0,4 bari poate si la asta am pierdut:twisted::twisted:.



:twisted::twisted:iar pentru MarcCorneliu., ce ti se pare asa ciudat motor de 3.000, diesel, Bi-turbo 286 cp cand masina este Stock. deci cat dureaza si ce trebuie sa faci asa mare vrajala pana la 350cp, dar mai mult ma uimeste cuplul, 700 nm, masurat pe dyno. :twisted::twisted:

IonutzMFF 30-03-08 11:17

Re: Discutii despre orice!
 
https://www.youtube.com/watch?v=jKcxN...eature=related ...intradevar o masina puternica

MarcCorneliu 30-03-08 12:59

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by R M B (Post 1455390)
:twisted:


:twisted::twisted:poi fie vorba cam 10 -15 m. cam greu de recuperat. dar poate si din cauza ca este bolnav evo, i-am zis si lui Angi. nu mai urca presiunea mai mult de0,3 -0,4 bari poate si la asta am pierdut:twisted::twisted:.



:twisted::twisted:iar pentru MarcCorneliu., ce ti se pare asa ciudat motor de 3.000, diesel, Bi-turbo 286 cp cand masina este Stock. deci cat dureaza si ce trebuie sa faci asa mare vrajala pana la 350cp, dar mai mult ma uimeste cuplul, 700 nm, masurat pe dyno. :twisted::twisted:

Ai dreptate...si cu un soft calumea poate ajunge catre caii aia ;) BMW powah :D

VG30DETT 30-03-08 13:51

Re: Discutii despre orice!
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 1454529)
O fac in felul in care pot , si eu sunt abia la inceput cu organizariile , etc ...Iti dau dreptate , nimeni nu a inceput nimic , totul a venit de la sine , ma refer la curse ...Mi'ar placea sa va am alaturi pe toti la cursele din 11 Mai , te rog si pe tine si pe Angi sa faceti tot posibilul sa fiti aici ...i got a surprize :)

Imi pare rau ca nu pot fi in luna Mai in Baia Mare cu toate ca mi-as dori mult dar ce sa i faci bani astia si altfel zx nu va putea urca in putere va ramane asa cum e acum si va astepta tot in garaj pina ma intorc acasa,:sad:Sper ca la intoarcere in tara sa mai pot sa fac ceva la el pentru al inbunatati.:evil:

Keisuke 30-03-08 21:47

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by R M B (Post 1455390)
:twisted:


:twisted::twisted:poi fie vorba cam 10 -15 m. cam greu de recuperat. dar poate si din cauza ca este bolnav evo, i-am zis si lui Angi. nu mai urca presiunea mai mult de0,3 -0,4 bari poate si la asta am pierdut:twisted::twisted:.



:

pai tu in 0.4 bari nu ai mai mult de 230 cai, asta daca boost gage-ul iti indica bine... si distanta asta e relativ usor de recuperat, am prins cateva trick-uri de la englezi :twisted: u`ll see . Cere si o revansa saptamana viitoare candva :twisted:


p.s. verifica vacumi si tevaraia la coliere sau gauri prin intercooler

IonutzMFF 30-03-08 22:19

Re: Discutii despre orice!
 
Trebe ceva piesa cumva?? :))

juana_man 31-03-08 09:12

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by R M B (Post 1453968)
dragii mei, vreau sa va spun si sa va fac public ca in urma unei provocari oficiale lansate posesorului unui frumos BMW 335 BI-turbo diesel. vreau sa va mai spun ca masinuta avea in jur de 350 CP si 700 NM, cutie automata cu padele la volan, etc etc etc. dupa ce s-au dat 4 starturi corecte , am contatat ca am fost M U C I F I C A T de fiecare data la o distanta considerabila.
Dupa care am si condus-o si inca sunt sub stare de sock.
p.s masinuta este din satu mare. posesorul se numeste D. M si il felicit.

:lol::lol::lol: esti sugur ca masina lui "D.M" este stoc?:lol::lol::lol:

R M B 31-03-08 10:27

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by juana_man (Post 1457274)
:lol::lol::lol: esti sugur ca masina lui "D.M" este stoc?:lol::lol::lol:

SIGURRRR ???? nici nu am spus vreodata treaba ca masina e stock. doar am specivicat pe undeve 350 cp si 700 nm. daca el ma mintit, inseamna ca si eu am mintit mai departe.

juana_man 31-03-08 10:36

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by R M B (Post 1457372)
SIGURRRR ???? nici nu am spus vreodata treaba ca masina e stock. doar am specivicat pe undeve 350 cp si 700 nm. daca el ma mintit, inseamna ca si eu am mintit mai departe.

credema ca dani nu e omu care sa minta.ma mira cum de s-o bagat la asaceva?!:shock: mult mai sigur k o fost cu cata,he?

R M B 31-03-08 10:52

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by juana_man (Post 1457397)
credema ca dani nu e omu care sa minta.ma mira cum de s-o bagat la asaceva?!:shock: mult mai sigur k o fost cu cata,he?

poi cu crezi ca m-a mintit? si da intrdevar mai iera cu un tip, probabil Cata.

juana_man 31-03-08 10:59

Re: Discutii despre orice!
 
nu am zis k te-o mintit....nu am citit eu atent si aveam impresia cum ca u crezi k masina e stoc....cunosc masina ink dinainte sa ajunga la el si....e crima !

VG30DETT 01-04-08 22:12

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by juana_man (Post 1457450)
nu am zis k te-o mintit....nu am citit eu atent si aveam impresia cum ca u crezi k masina e stoc....cunosc masina ink dinainte sa ajunga la el si....e crima !

parerea mea e ca situatia trebuia sa fie alta dar cum zice R M B posibil ca masina lui sa nu fi functionat 100% si 335 era diesel deci.....?dar nu se stie niciodata posibil sa aflam mai incolo... nu R M B.?

R M B 02-04-08 15:54

Re: Discutii despre orice!
 
noo binee amuu mahh. normal ca astept revansa.

Keisuke 06-04-08 20:53

Re: Masini tari vazute in Baia Mare
 
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 1469143)
Dar nu si fiabil ...;)

Rotativele sunt extrem de fiabile man si daca le folosesti la curse sunt si foarte usor de intretinut ...sa iti dau un exemplu ...cand o supapa loveste in capul pistonului si se duc toate prin motor, te pui si schimbi toate pistoanele, toate bielele, cuzineti, supape etc ...costul total o gramada.
La un rotativ de exemplu sa refaci motorul te costa cateva sute de dolari. Ca fiabilitate orice motor impins la extrem are automat viata mai scurta ...dar eu sunt de parere ca un rotativ bine facut tine mult mai mult ca un otto ...sunt avantaje si dezavantaje in ambelel tabere ...eu aleg rota powah !;)

P.S. am vazut rotativ care de 2 ani de zile baga drag-uri in fiecare weekend si in timpul saptamanii este masina de oras si nu are nici o problema .


All times are GMT +2. The time now is 04:37.

- Copyright 2024 4Tuning