Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Baia-Mare (https://forum.4tuning.ro/439-baia.html)
-   -   Discutii despre orice! (https://forum.4tuning.ro/439-baia/55899-discutii.html)

piTiCcu 02-11-09 17:47

Re: Discutii despre orice!
 
ma enervez si fac un autocolant gen un copil ce se usureaza daca ma exprim corect nush pe $ ahahaha :) :P

trx23 02-11-09 18:15

Re: Discutii despre orice!
 
unde pot repara un dvd auto in baia-mare cine stie?

Norbertinio 02-11-09 19:54

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by trx23 (Post 2773586)
unde pot repara un dvd auto in baia-mare cine stie?

ce anume e stricat la el??

IonutzMFF 02-11-09 20:25

Re: Discutii despre orice!
 
si eu vreau sa'l repar pe'al meu

trx23 02-11-09 20:30

Re: Discutii despre orice!
 
al meu nu mai culiseaza in rest merge dar e enervant ca nu stii cand e avi cand e cd sau cand e radio si nu pot ghici setarile.

Dany.bilan628 02-11-09 20:58

Re: Discutii despre orice!
 
eu il stiu pe mosu ce face toate reparatiile de service pentru sony.Numa ca mesteru nu tare vrea sa se ocupe de maruntaie. El comanda [piesa mai mare si numa o schimba. Da puteti incerca.Langa Palatul de justitie,peste drum este o cladire.... Sus sunt birouri de avocati. La parter este o agentie imobiliara si langa acea agentie este un service autorizat sony. Dati o raita pe acolo si vedeti ce rezolvati.

Eu tot nu am reusit sa gasesc un electronist sa-mi schimbe o siguranta fuzibila la laptop in tot orasul asta!

huber_bm 03-11-09 12:05

Re: Discutii despre orice!
 
incearca la ALPINE, la Dacian

adriano9 03-11-09 12:15

Re: Discutii despre orice!
 
dany.bilan628 ai incercat pe basarab blocu 2 la Home Computers,cred ca te poate ajuta

Dany.bilan628 03-11-09 12:34

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by adriano9 (Post 2775905)
dany.bilan628 ai incercat pe basarab blocu 2 la Home Computers,cred ca te poate ajuta

o sa incerc si acolo.mersi

optix 03-11-09 15:56

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by Dany.bilan628 (Post 2774291)
Eu tot nu am reusit sa gasesc un electronist sa-mi schimbe o siguranta fuzibila la laptop in tot orasul asta!

unde ai tu siguranta fuzibila in laptop ca eu am reparat la laptopuri in ultimi 12 ani si nu am gasit sigurante fuzibile in ele... eventual ai ceva sursa de laptop care are siguranta fuzibila... si care ti-o poate repara si domnul de la Galaxia vis-a-vis de palatul de justitie... sau mai bine iti iei un incarcator de laptop nou ca ii mia avantajos si mai ieftin, cand se ard sigurantele in sursele de calculator sau chiar in laptop-uri problema nu se rezolva schimbandu-le... de obicei mai sunt si alte componente care trebuie schimbate asa sunt sursele in comutatie proiectate si oricate sigurante pui se ard instant pana nu se remediaza problema.

legat de dvd-uri Mihai(TRX23) chiar nu sti pe nimeni care sa repare dvd-urii...? incerca-ti la Dacian la Alpine sau tot la domnul de la Galaxia...

Dany.bilan628 03-11-09 17:02

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by optix (Post 2776569)
unde ai tu siguranta fuzibila in laptop ca eu am reparat la laptopuri in ultimi 12 ani si nu am gasit sigurante fuzibile in ele... eventual ai ceva sursa de laptop care are siguranta fuzibila... si care ti-o poate repara si domnul de la Galaxia vis-a-vis de palatul de justitie... sau mai bine iti iei un incarcator de laptop nou ca ii mia avantajos si mai ieftin, cand se ard sigurantele in sursele de calculator sau chiar in laptop-uri problema nu se rezolva schimbandu-le... de obicei mai sunt si alte componente care trebuie schimbate asa sunt sursele in comutatie proiectate si oricate sigurante pui se ard instant pana nu se remediaza problema.

este vorba de siguranta de la circuitul de alimentare al lampilor.Nu imi sunt alimentate lampile de la display (problema des intalnila la notebook-uri).

si mai am o problema la circuitul de incarcare (integrat). Si nu ii da nimeni de cap.

Pana la urma o sa-l trimit la Brasov.Am o promisiune si am vb cu profesionisti.

cat de incarcator... a fost reparat exact acolo unde ai mentionat acum 2 ani si merge fara probleme.*(si am iesit de 3 ori mai ieftin decat daca luam unul nou).deci il recomand pe nenea.

adisoruc 04-11-09 01:03

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by Dany.bilan628 (Post 2776739)
este vorba de siguranta de la circuitul de alimentare al lampilor.Nu imi sunt alimentate lampile de la display (problema des intalnila la notebook-uri).

si mai am o problema la circuitul de incarcare (integrat). Si nu ii da nimeni de cap.

Pana la urma o sa-l trimit la Brasov.Am o promisiune si am vb cu profesionisti.

cat de incarcator... a fost reparat exact acolo unde ai mentionat acum 2 ani si merge fara probleme.*(si am iesit de 3 ori mai ieftin decat daca luam unul nou).deci il recomand pe nenea.

incearca la onedin pe motorului si intreaba de cristi. sau mai bine la OTTO reparatii de telefoane. eu am dus 2 laptopuri la el si mi le-a facut fara nici o problema.

Dany.bilan628 04-11-09 08:37

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by adisoruc (Post 2778197)
i. sau mai bine la OTTO reparatii de telefoane. eu am dus 2 laptopuri la el si mi le-a facut fara nici o problema.

a fost si pe la el. nu s-a rezolvat nimic

MephistoBM 04-11-09 13:59

Re: Discutii despre orice!
 
https://forum.4tuning.ro/324-zona-teh...e-turatii.html

ma poate ajuta cineva ? :sad: :?: :?

teen.ager 04-11-09 19:05

Re: Discutii despre orice!
 
Narghila de vanzare careva?...


All times are GMT +2. The time now is 11:51.

- Copyright 2024 4Tuning