Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Baia-Mare (https://forum.4tuning.ro/439-baia.html)
-   -   Discutii despre orice! (https://forum.4tuning.ro/439-baia/55899-discutii.html)

eMH 20-05-09 15:38

Re: Masini din Baia Mare
 
Quote:

Originally Posted by Corneliu26 (Post 2301762)
daca dai intr`o masina noua care toata e plasticaria o faci zob.

Am impresia ca el se referea totusi la crash-test-uri :-?

jozsi555 20-05-09 15:58

Re: Masini din Baia Mare
 
Quote:

Originally Posted by robbyxX23 (Post 2330395)
Am trecut acum ~30 de minute pe langa acel Hummer, e.. urias.. :???:

acela e imens. referitor acele modele american sunt super faine, zici ca ai fi in dallas. misto

florin_cars 21-05-09 07:18

Re: Masini din Baia Mare
 
sunt frumoase, si au torque, torque e ceea ce simti in the butt :twisted:, se inclina, tremura chiar si pe loc cand le mangai cu simtul raspunderii, pedala de acceleratie, incercati cu multe masini moderne de 2-300Cp, si degeaba, am fost iontr-o Alfa Brera, 260CP am impresia, a dat o talpa pe loc, 5-6.000rpm, jiiing, jiiingg, si..efect? ZERO
Pai si in Fordurile mele V6, europene daca le calc pe coada, simt un tremurat pe sira spinarii, asociat si cu sunetul emanat de deschiderea clapetelor carburatorului dublu.
Pe cand la o americanca cu V8 de peste 5L(LONGITUDINAL, cel mai important) si chiar cu quadri-corpuri pe galeria de admisie, cu dual exhaut si doar niste intermediare cu teava pana la final, mirosul de benzina nearsa, sau din abundenta care iti inlacrimeaza ochii daca stai in spatele masinii(cum am stat eu in spatele Mustangului "GONE in 60sec" la Oradea acum ~4 ani), cred ca o sa iti dai seama VG30DETT, care e "Senzatia" cand se deschid clapetele carbului/rilor aka throttle bodies, pt cei cu plasticuri moderne :wink:

Soche 21-05-09 07:54

Re: Masini din Baia Mare
 
Aici iti dau dreptate :) Si eu am participat la acel tuning show de la Oradea. Bineinteles, doar ca spectator.
Cand au deschis capota la Eleanor mai ca n-am picat in fund :D

IonutzMFF 21-05-09 08:40

Re: Masini din Baia Mare
 
Quote:

Originally Posted by Soche (Post 2338458)
Aici iti dau dreptate :) Si eu am participat la acel tuning show de la Oradea. Bineinteles, doar ca spectator.
Cand au deschis capota la Eleanor mai ca n-am picat in fund :D

Intrebarea de 10.000 euro e , chiar ai fost la oradea la cat esti de zgarcit ? bine ca la intalniri nu vi :))))

botdriver 21-05-09 09:01

Re: Masini din Baia Mare
 
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 2338563)
Intrebarea de 10.000 euro e , chiar ai fost la oradea la cat esti de zgarcit ? bine ca la intalniri nu vi :))))

:lol:

ditza v8 21-05-09 14:09

Re: Discutii despre orice!
 
1 Attachment(s)
coperta de dvd facuta de mine pentru BH 04 ARO :-P

mosky 21-05-09 14:51

Re: Discutii despre orice!
 
Da e misto , poti sa faci mai multe exemplare si mergi pe 31 mai la Show, poate sunt doritori sa achizitioneze

ditza v8 21-05-09 14:54

Re: Discutii despre orice!
 
poi inca nu stiu daca a terminat domi ( bh 04 aro) cu filmu ...daca este gata vine cu portbagaju plin :lol:..

Shiro 21-05-09 14:59

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by ditza v8 (Post 2339570)
coperta de dvd facuta de mine pentru BH 04 ARO :-P

Draguta... merge grafica, bravo.

ditza v8 21-05-09 15:05

Re: Discutii despre orice!
 
mersi...cat de curand ma voi baga in grupul Design Team daca ma vor vrea :lol:

Soche 21-05-09 19:34

Re: Masini din Baia Mare
 
O sa trec maine seara daca se tine, cred.
Nu prea am avut timp si in ultimele dati au fost si putini.

De fost la Oradea am fost si m-am zgariat pe fata la ce masini au fost. Pe vremea aia canci permis, am fost cu un vecin ce avea un Opel Kadet aranjat asa putin, poate il stiti. Era rosu si cu un dragon pe capota. Avea o toba Remus pe spate fara filtre de am spart gura targului si ne-am prapadit de ras pe acolo cu ea. Aia tot ambalau masinile cand sa intre in aeroport si rateuri si blow si figuri. Cand s-a urcat asta si i-a dat 2-3 pedale nu le-a mai trebuit ambalat de motoare :lol: Penala faza. Trebuia sa mergem impreuna cu BMW-ul ala ursulet verde cu eleron de care s-a pomenit mai demult, de au pus si o poza cu el dar nebunu si-a spart motoru cu o zi inainte de plecare si a pierdut si locu platit pt concurs:lol: Daca va spun cu ce a venit va prapaditi de ras :lol: Dacie 1310 combi parca era :lol: Vai cat s-a disperat saracu. Platise parca 50 euro sau ce draci pt loc la prezentare.
Cred ca de vre-o luna am aruncat biletu de intrare.
Daca sunt doritori urc si niste poze cu cateva frumuseti :X

Brabus 22-05-09 12:15

Re: Discutii despre orice!
 
http://www.emaramures.ro/Stiri/21382...ia-Mare-VIDEO-

2ddy 22-05-09 23:33

Re: Discutii despre orice!
 
am o intrebare...daca stie cineva sa imi raspunda...
ce se intampla daca ma plimb prin oras cu lumina rosie sub masina,si ma opreste nea' Garcea?imi poate lua talonul/

daca o opresc cand il vad?mai mi-l poate lua?k nu poate dovedi?sau aici intra meseria de "agent constatator"?

ms

danny_bik3ru 22-05-09 23:42

Re: Discutii despre orice!
 
pai daca teo vazut cu lumina aprinsa teo sarit din talon. nu conteaza ca tu ai stinso cand l-ai vazut.


All times are GMT +2. The time now is 16:47.

- Copyright 2024 4Tuning