Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Baia-Mare (https://forum.4tuning.ro/439-baia.html)
-   -   Discutii despre orice! (https://forum.4tuning.ro/439-baia/55899-discutii.html)

huber_bm 06-04-09 21:56

Re: Discutii despre orice!
 
acuma is la stadiu de liniutze si pe viitor sa vedem cum evolueaza lucrurile :)
mi-ar placea sa am masina vtm si ma bag la asa ceva, dar deocamdata numai liniutze imi permit :)

Claudiumxg 06-04-09 22:27

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by huber_bm (Post 2216946)
acuma is la stadiu de liniutze si pe viitor sa vedem cum evolueaza lucrurile :)
mi-ar placea sa am masina vtm si ma bag la asa ceva, dar deocamdata numai liniutze imi permit :)

eu ma bucur ca ai o honda,si traiesti turatiile pe care le duc vtecu-rile pt ca a fost maraca mea(crx , vti, nsx ,SH-AWD si la motoare ramane pana la moarte) favorita pana am trecut la turbo, sper ca e un VTI...
si nui asa scump sa te dai pe munte, gandeste-te ca ai gutin, rotunda , grosi... so much fun si fortezi mai putin motoru si transmisa si mai mult gumele si bucsile
sa stii ca daca vrei ne intalnim o data sa vb sa vezi ca dau copy paste din cap in 99 % din cazuri.
desigur ca si liniutele au farmecul lor, eu ce zic e sa nu exagerezi doar intr-o singura directie, sa mai variezi ,pt ca pe munte si pe pista ai si viteza si g-uri si franari si acceleratii, o sa vezi ca prinzi gustu, eu ma refer la liniute doar ca o limitare a posiblitatilor.gandete la japanezi care au intiat driftu pe munte si au inventat time attack , desigur ca au si drag mai ales pe drumuri publice nu pe piste date cu adeziv, is atat de variati, spre deosebire de americani
stii cand m-am plicti de liniunte? cand am inceput sa ma dau cu 2 roti cand am trecut la 900 si la 1000cc miam dat seama ca o masina are nevoie de extrem de prea multe modificari sa scoata ce orice motor de 600 face din fabrica, sa nu vb de cele de 1000cc sau mai mult, asa sa te gandesti ca un fireblade de 900 din 1992 prima generatie sc28 face 400m in 10.4sec , cate masini fac in RO 10 sec? si dupa ce faci asta in fiecare zi de cateva zeci de ori incepi sa te obisnuiesti si nu mai e atat de spectaculos. acum am renuntat la 2 roti, devenea mult prea periculos si prefer g-urile in continuare, iar la liniute e prea scurt totul, pe cand te incalzesti se termina, asta tre inteles din ce am zis.
nu stiu de ce vor sa se certe oamenii intre ai ca au vreu sa vb cu tine cu jeff and so on ca avem fiecare ceva de inv de la ceilati, da nu imi place cand cineva incepe in mod arogant si ironic o discutie, ar trebuii sa facem dialog, si ma bucur ca in oras avem masini tari si mai ales japanisme cu volan pe dreapta , masini de drift, evo-uri, gt-r ( pacat ca stam prost la sti)..si am putea face in club local tare , da cu conditia sa nu ne f intre noi, ca avem ce f destul in tara, nu?;)

huber_bm 06-04-09 22:51

Re: Discutii despre orice!
 
da, stiu ce zici, stiu ca e mult mai fain pe un gutinu sau ceva....si mie imi place mult mai mult.....
stadiul in care e masina mea acuma si la ce drumuri is nu mash tare baga la un hill :)
sa nu crezi ca intentia mea e sa ne F.. intre noi
numai bine
PS: nu e v-tec din pacate :( dar pe viitor, urmatoarea masina va fi, si va fi tractiune spate, imi sta gandu la un S2000, daca merg treburile bine :)

Claudiumxg 06-04-09 23:00

Re: Discutii despre orice!
 
intradevar drumurile sunt rele acum da in o luna sau 2 le carpesc astia si se va putea merge, pacat ca nui vti da merge bine si daca ii alt motor iar ca sa ai fun, ca asta e ideea cu 2 si 4 roti, dac masina se misca inseamna ca e perfecta , nu tre sa ai un Dauer C62 sau cine stie ce alt ozn ca sa dai pe coaja si cu hondita ta poti invata multe
succes la s2000 , motoru ala e o bijuterie mecanica si are cea mai mare putere litrica la atmo

huber_bm 06-04-09 23:08

Re: Discutii despre orice!
 
:) mersi

Jeff 08-04-09 01:18

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by Claudiumxg (Post 2215976)
...eu nu tre sa ma duc sa ma dau scula pe aeroporturi pt. ca ma simt bine in banca mea;)
Ps. tre sa mai imbatranasti sa ma intelegi:D

Eu "ma dau scula" pe aeroporturi ca sa n-o fac in spatele tastelor.
Cu varsta iar ai dat-o aiurea.

Claudiumxg 08-04-09 06:19

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by Jeff (Post 2220392)
Eu "ma dau scula" pe aeroporturi ca sa n-o fac in spatele tastelor.
Cu varsta iar ai dat-o aiurea.

ma bucur pt tine:D

botdriver 08-04-09 21:39

Re: Discutii despre orice!
 
ce ziceti de asta???http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=848531

Dany.bilan628 08-04-09 21:42

Re: Discutii despre orice!
 
http://www.protv.ro/emisiuni/shows/p...or/video/12768

robbyxX23 08-04-09 21:51

Re: Discutii despre orice!
 
Spune`mi ca glumeste.. :lol::lol:

IonutzMFF 09-04-09 08:43

Re: Discutii despre orice!
 
Deci masina sincer imi place , se vede ca e tunata in USA , totusi buteliile de NOS arata foarte impresionant :) , dar pacat de saracul baiat care habar nu are de masina , si vorbeste sa se afle in treaba la televizor

Soche 09-04-09 08:46

Re: Discutii despre orice!
 
Deci... no comment. Doar ca pacat ca nu prea este cunoscator omu.

Keisuke 09-04-09 10:48

Re: Discutii despre orice!
 
Dumnezeule ce herghelie cu mii de cai are ala micu :)), optimist ce sa-i faci :censored:

2ddy 11-04-09 21:48

Re: Discutii despre orice!
 
mi-am luat niste aez'uri,dar imi lipseste un capacel de ala din centru,evident,pe care scrie AEZ...unde pot gasi capacele din alea?nu am speranta gasirii unuia,dar un set unde gasesc?la popescu(debica) au set cu OZ...1 mil 200 un set de capacele de alea....da-o'n colo...pt 4 capacele de plastic??
am mai incercat sus pe dura la dezmembrari dar nu au...stie cineva unde pot gasi?

Soche 12-04-09 10:27

Re: Discutii despre orice!
 
Gugal ?


All times are GMT +2. The time now is 04:04.

- Copyright 2024 4Tuning