Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   Jante Canada Intoarse (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/55807-jante-canada-intoarse.html)

Sarris 29-10-07 19:02

Jante Canada Intoarse
 
3 Attachment(s)
Intrebare pentru cunoscatori cine ma poate ajuta cu ceva adrese, numere de telefon de prin tara, niste preturi, cat dureaza, pentru urmatoarea operatie.
Vreau sa intorc jantele normale canada sa le fac mai infundate, am vazut si mi-a placut.

Ceva de genul asta

raresh_r 29-10-07 19:10

Re: Jante Canada Intoarse
 
alea sunt duble nu intoarse.

Sarris 29-10-07 19:19

Re: Jante Canada Intoarse
 
Scuze am scris "INTOARSE" am realizat tarziu

ya9_gashka 29-10-07 20:44

Re: Jante Canada Intoarse
 
Quote:

Originally Posted by Sarris (Post 1174229)
Scuze am scris "INTOARSE" am realizat tarziu



hmm.misto si unde le-ai gasit?ca sunt marfa mai late.da n-ai probleme cu politia?ca daca e mai lata geanta presupun ca trebuie si anvelopa mai lata.eu de exemplu am R13\155\80\ 155 find latimea.asa scrie in talon la mine pe dacie.n-ai probleme cu politia?

ya9_gashka 29-10-07 20:50

Re: Jante Canada Intoarse
 
da intradevar sunt misto gentile de canda fata de cele originale de dacie.alea rotunjite.

daman 30-10-07 11:41

Re: Jante Canada Intoarse
 
jantele alea nu erau de vanzare la bazar?aveau un pret cam mare... si vezi ca e un topic facut pt asa ceva,adica jante intoarse ,service-uri unde se pot intoarce,dubla etc.

DarkXXX 31-10-07 10:04

Re: Jante Canada Intoarse
 
Quote:

Originally Posted by ya9_gashka (Post 1174377)
hmm.misto si unde le-ai gasit?ca sunt marfa mai late.da n-ai probleme cu politia?ca daca e mai lata geanta presupun ca trebuie si anvelopa mai lata.eu de exemplu am R13\155\80\ 155 find latimea.asa scrie in talon la mine pe dacie.n-ai probleme cu politia?

hmm,,ai probleme cu politia,clar,mie mi-au laut talonu.

sm 03 vsp 09-11-07 17:51

Re: Jante Canada Intoarse
 
2 Attachment(s)
eu am cauciucuri p spate d 205 shi genti super late!!!shi inca nam avut probleme mari k politia!!!(bat in lemn)

Ducu_mtz 09-11-07 20:09

Re: Jante Canada Intoarse
 
2 Attachment(s)
putin dublate

Sarris 10-11-07 18:40

Re: Jante Canada Intoarse
 
Cer scuze proprietarului pozelor pentru postarea fotografiilor.
Am o pereche de Canadiene normale si vreau sa le fac ca cele din poze consider ca arata super ok.
Idea era sa aflu cateva locuri, persoane care pot face oparatia aceasta, costuri si daca se merita dublarea acestor tipuri de jante.
Sincer sa fiu as prefera sa raman tot pe 3 prezoane si sa scutesc astfel costuri care se pot regasi altundeva pe masina.

Ducu_mtz 10-11-07 18:45

Re: Jante Canada Intoarse
 
Eu am gentile de la un prieten..... si eu vreau sa le dublez si pe cele din fata (acelea fiind canada simple) da nu prea am gasit meserias.....

FuriaOarba 03-12-07 19:57

Re: Jante Canada Intoarse
 
intrebare--k tot veni vorba de politie.cei cu dacii stil gordini, nu va ia nenea cu cuc in frunte la intrebari ca nu aveti barile?

Ducu_mtz 04-12-07 19:50

Re: Jante Canada Intoarse
 
Cand cum..... Eu am toba desteapta si se ia de-obicei de ea si uita de bara...:lol:

chin3zu86 15-02-10 18:30

Re: Jante Canada Intoarse
 
intrebare - jantele de la LLS sunt doar intoarse sau si intoarse si latite
eu am gasit unde sa le fac la pitesti 30ron de janta.si pentru logan solenza tot atata.
dar pt dacie trebuie camera sau dat cu mastic cauciucat unde sunt sudurile k altfel se pierde etanseitatea(pe la sudura)

Rasputin 15-02-10 18:53

Re: Jante Canada Intoarse
 
O sudura care nu asigura etanseitatea este o sudura PROASTA(trageti voi concluziile).
Sunt JANTE nu GENTI (gentile le poarta femeile).


All times are GMT +2. The time now is 13:28.

- Copyright 2024 4Tuning