Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica BMW (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw.html)
-   -   problema cu schimbatorul (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw/55796-problema-schimbatorul.html)

bebe_xox 29-10-07 18:15

problema cu schimbatorul
 
am o problema cu schimbatorul intra putin mai greu in viteza adica cum sa spun parca il agata ceva cand schimb ce o fi? O fi din cauza la ambreaj ? E un urs e 316i

MARI_NSL 02-11-07 18:36

Re: problema cu schimbatorul
 
Quote:

Originally Posted by bebe_xox (Post 1174097)
am o problema cu schimbatorul intra putin mai greu in viteza adica cum sa spun parca il agata ceva cand schimb ce o fi? O fi din cauza la ambreaj ? E un urs e 316i

are ambreaj hidraulic . :???: incearka sa faci o aierisire . si vezi poate merge :-P

nt98adu 08-11-07 18:01

Re: problema cu schimbatorul
 
Daca agata, schimba uleiul in cutie sau macar verifica-l! S-ar putea sa ai nevoie de completare sau chiar de un schimb cu un ulei compatibil.

bebe_xox 08-11-07 23:41

Re: problema cu schimbatorul
 
Men dupa ce se incaleste nu mai agata merge normal doar atunci cand e rece agata n-o avea ulei destul sau o fi din cauza tipului ca e frig afara, bine ca nu ma deranjeaza asta dar ma gandesc cu timpul sa nu se intample ceva mai grav :sad:

da_joint 16-11-07 10:13

Re: problema cu schimbatorul
 
din cauza frigului e normal sa intre mai greu pana se incalzeste,totusi poti schimba uleiul ca nu costa o avere ...pentru 3-400 de mii...


All times are GMT +2. The time now is 21:16.

- Copyright 2026 4Tuning