![]() |
problema cu schimbatorul
am o problema cu schimbatorul intra putin mai greu in viteza adica cum sa spun parca il agata ceva cand schimb ce o fi? O fi din cauza la ambreaj ? E un urs e 316i
|
Re: problema cu schimbatorul
Quote:
|
Re: problema cu schimbatorul
Daca agata, schimba uleiul in cutie sau macar verifica-l! S-ar putea sa ai nevoie de completare sau chiar de un schimb cu un ulei compatibil.
|
Re: problema cu schimbatorul
Men dupa ce se incaleste nu mai agata merge normal doar atunci cand e rece agata n-o avea ulei destul sau o fi din cauza tipului ca e frig afara, bine ca nu ma deranjeaza asta dar ma gandesc cu timpul sa nu se intample ceva mai grav :sad:
|
Re: problema cu schimbatorul
din cauza frigului e normal sa intre mai greu pana se incalzeste,totusi poti schimba uleiul ca nu costa o avere ...pentru 3-400 de mii...
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:16. |
- Copyright 2026 4Tuning