Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale masini (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini.html)
-   -   cutii automate (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini/55383-cutii-automate.html)

b31the 25-10-07 03:01

cutii automate
 
am o alfa 156 selesped e o cutie manuala compiuterizata si as vrea sa stiu cu ce masini ma pot da pe 400m .Masina are 163cp insa pierde foarte mult cand schimba vitezele si vreau sa zic ca o iau si de la masini de 140cp,dup 400m deja se schima situatia, cum ar fi pe 800m fac mb320,ml320,bmw320dsi 320ietc

BogdanNZ 25-10-07 03:37

Re: cutii automate
 
Cum adik manuala computerizata? Ori e manuala, ori e automata, ori e secventiala...Si daca e automata, da e normal sa pierzi cu masini mai slabe pt ca o cutie automata pierde aprox 30% din puterea motorului...

b31the 25-10-07 13:33

Re: cutii automate
 
Quote:

Originally Posted by BogdanNZ (Post 1166577)
Cum adik manuala computerizata? Ori e manuala, ori e automata, ori e secventiala...Si daca e automata, da e normal sa pierzi cu masini mai slabe pt ca o cutie automata pierde aprox 30% din puterea motorului...

asa mi s-a zis la service asta inseamna selespeed

adisoruc 26-10-07 17:33

Re: cutii automate
 
schimbi tu vitezele sau le schimba computerul....?

b31the 26-10-07 17:37

Re: cutii automate
 
Quote:

Originally Posted by adisoruc (Post 1169398)
schimbi tu vitezele sau le schimba computerul....?

le pot schimba si yo si computeru numa ca,nu e computer se schimba mecanic si am schimbator si pe volan.Drk sa o ia da cert e ca ma fac masini de 140cp pe 400m.Azi vreau sa o testez iar sa vad ce iese:D

adisoruc 26-10-07 18:24

Re: cutii automate
 
deci ai tiptronic. niste poze ar fi mai sugestive te rog


All times are GMT +2. The time now is 11:55.

- Copyright 2026 4Tuning