![]() |
cutii automate
am o alfa 156 selesped e o cutie manuala compiuterizata si as vrea sa stiu cu ce masini ma pot da pe 400m .Masina are 163cp insa pierde foarte mult cand schimba vitezele si vreau sa zic ca o iau si de la masini de 140cp,dup 400m deja se schima situatia, cum ar fi pe 800m fac mb320,ml320,bmw320dsi 320ietc
|
Re: cutii automate
Cum adik manuala computerizata? Ori e manuala, ori e automata, ori e secventiala...Si daca e automata, da e normal sa pierzi cu masini mai slabe pt ca o cutie automata pierde aprox 30% din puterea motorului...
|
Re: cutii automate
Quote:
|
Re: cutii automate
schimbi tu vitezele sau le schimba computerul....?
|
Re: cutii automate
Quote:
|
Re: cutii automate
deci ai tiptronic. niste poze ar fi mai sugestive te rog
|
| All times are GMT +2. The time now is 11:55. |
- Copyright 2026 4Tuning