Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Sondaje Auto (https://forum.4tuning.ro/408-sondaje-auto.html)
-   -   Benzina, motorina sau GPL? (https://forum.4tuning.ro/408-sondaje-auto/54581-benzina-motorina-gpl.html)

florentin84 16-10-07 10:06

Benzina, motorina sau GPL?
 
Pe ce tip de carburant achizitionati o masina?

Fi@tz3l 16-10-07 10:26

Re: Benzina, motorina sau GPL?
 
Eu tare cred ca a venit vremea autoturismelor pe motorina!..Mototarele tdi si di au evoluat foarte mult, acum muult mai tacute si mult mai puternice ca pe vremuri!sincer sunt langa motoarele tdi mai ales cele de la Audi!
ps: Audi R10 La Mans este propulsat de un motor diesel complet nou, de 5,5 litri, V12 TDI, bi-turbo!!..peste 650 cai putere:shock:
pace

Korne 16-10-07 11:03

Re: Benzina, motorina sau GPL?
 
categoric diesel pt masina personala... si mie imi place sa ii dau in gura, si este diferenta intre benzina si diesel...dar in final, si dieselul se mishca...si consumul ma face ca pe un copil de fericit

FIGHET 16-10-07 11:35

Re: Benzina, motorina sau GPL?
 
aici depinde numai si numai de bugetul fiecarui cumparator!!!

attila 16-10-07 13:48

Re: Benzina, motorina sau GPL?
 
aleg diesel pentru consum,desigur daca as avea posibilitati finanicare mai mari as alege un benzinar puternic dar pana atunci....TDI:lol:

D R A 16-10-07 21:51

Re: Benzina, motorina sau GPL?
 
benzina fara discutii

orlando 16-10-07 23:42

Re: Benzina, motorina sau GPL?
 
benzina clar...

CravinCaMe 17-10-07 00:18

Re: Benzina, motorina sau GPL?
 
depinde de buget :) pt consum diesel , daca e tata tziriac aleg benzina clar :D

Korne 17-10-07 01:23

Re: Benzina, motorina sau GPL?
 
eu cred ca aici e vorba de parerea fiecaruia respectiv de bugetul lui si in final de alegerea pe care ar face-o... hai mai, suntem pe 4 tuning, ne plac masinile, viteza, puterea... cred ca nimeni nu ar alege un diesel daca ar fi vorba doar de preferinte... deci sa lasam deoparte chestiile gen tata tiriac... spuneti-ne ce motor va avea urmatoarea masina ce o cumparati. pt cine sunt mai importante senzatiile sa scrie benzina, pt cine conteaza consumul...diesel... cat despre lpg, nu prea il plac ca nu e cel mai rentabil...deci cred ca va ramane la posesori

Nemilosu 19-10-07 13:31

Re: Benzina, motorina sau GPL?
 
benzina.
imi place sa o aud urland in ture muuuuuuuuuulteeeeeee.:D :D :D :D :D
nu imi plac in schimb vizitele dese la benzinarii.:sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

bmwm5 21-10-07 14:58

Re: Benzina, motorina sau GPL?
 
diesel.am motor mic si cred ca s-ar auzi ingrozitor daca ar fi pe benzina

DacToa 21-10-07 20:33

Re: Benzina, motorina sau GPL?
 
as alege motorina

DolusD 21-10-07 21:00

Re: Benzina, motorina sau GPL?
 
yo aleg benzina

Bemelo 22-10-07 16:26

Re: Benzina, motorina sau GPL?
 
Quote:

Originally Posted by bmwm5 (Post 1160221)
diesel.am motor mic si cred ca s-ar auzi ingrozitor daca ar fi pe benzina

ahh deci dupa tine un motor mic pe benzina se aude mai urat decat un motor mic pe motorina?.. pff . Nu e vorba de nici o preferinta.. aici e vb doar de buget sa nu fim ipocriti.

fasso 22-10-07 16:45

Re: Benzina, motorina sau GPL?
 
Quote:

Originally Posted by Fi@tz3l (Post 1151793)
Eu tare cred ca a venit vremea autoturismelor pe motorina!..Mototarele tdi si di au evoluat foarte mult, acum muult mai tacute si mult mai puternice ca pe vremuri!sincer sunt langa motoarele tdi mai ales cele de la Audi!
ps: Audi R10 La Mans este propulsat de un motor diesel complet nou, de 5,5 litri, V12 TDI, bi-turbo!!..peste 650 cai putere:shock:
pace

wrong....a venit vremea masinilor hibride;)eu sunt pt benzina categoric!iar daca nu iti poti permite sa intretii o maisna pe benzina din cauza consumului exista si optiunea gpl-ului care este destul de rentabil!eu am montat gpl pe masina,nu se observa nicio diferenta de putere pt ca este reglata ca atare si urca in turatii la fel de mult ca si pe benzina;)


All times are GMT +2. The time now is 16:09.

- Copyright 2024 4Tuning