Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   Mufa de la kdcw7027 (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/54555-mufa-kdcw7027.html)

Gabriel_xenon 16-10-07 00:15

Mufa de la kdcw7027
 
mi-am luat un kenwood kdcw7027 si are doua mufe la alimentare
eu am una sinura...
cestia este ca nu stiu cum vin firele la alimentarea cu curent
hai ca boxele le mai nimeresc io da imi e frica sa nu gresesc cu alimentarea si sa il ard
problema sta asa
pe mufa cu alimentarea sunt 4 fire
unu alben si unu rosu care sunt legate impreuna...ma gandesc ca este +
are un fir negru care ma gandesc ca e masa
si mai are un fir portocaliu

Gabriel_xenon 16-10-07 17:39

Re: Mufa de la kdcw7027
 
am rezolvat-o

bezz 16-10-07 17:44

Re: Mufa de la kdcw7027
 
deci galben + permanent baterie, rosu + din contact {puse impreuna si luate prin siguranta de la baterie = cd pe direct, cred} negru e minusul, portocaliul nu mai stiu ce e, posibil cu luminile ceva, DAR iti lipseste firul albastru, de remote {banuiesc ca nu ai statie, dar poate vei avea}.

vezi ca era pe bazar suceava cred un sony cam ca raposatu', doar ca era pe minidisc, si avea si fata detasabila...

Gabriel_xenon 16-10-07 23:08

Re: Mufa de la kdcw7027
 
deocamdata l-am luat pe asta...
ala portocaliu e pt dimm (chestia aia care in momentul cand ai aprins pozitia lumina player-ului se diminueaza)
am remote insa era deja scos :) e albastru :D
sa vad ce ii poate pielea lu asta...are o gramada de reglaje dar nu le-am incercat pe toate
imi placea sunetul la sony ala mai mult...era mai "cald"
astept sa il explorez calumea pe asta ca ma gandesc ca o fi din setari de nu imi place cum se aude
caut acum un suport pentru el de nova
cand mi l-a furat pe cel vechi mi-a luat cu tot cu tava aia....si am ramas cu o gaura mare gen 2din
la piese auto am gasit doar modelul de suport pentru berlina
mai caut

bezz 17-10-07 00:55

Re: Mufa de la kdcw7027
 
cauta la un atelier specializat, acolo gasesti sanii si saniute ;)
kenwood suna bine, imi place bassul si dinamica la el. la reglaje nu exceleaza, ei nu au un 3 way network dedicat, lucreaza pe preset-uri.


All times are GMT +2. The time now is 01:16.

- Copyright 2026 4Tuning