Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte Hobby-uri si Pasiuni (https://forum.4tuning.ro/654-hobby-uri-pasiuni.html)
-   -   Cafeaua, pentru bautori şi colecţionari (https://forum.4tuning.ro/654-hobby-uri-pasiuni/54086-cafeaua-bautori-colectionari.html)

adi01 11-10-07 08:32

Cafeaua, pentru bautori şi colecţionari
 
Am facut topicul acesta deoarece.. pai nu stiu din mai multe motive : curiozitate , plictiseala , interes
Este ore 08:10 AM peste cateva minute plec la servici .. Operator IT Zapp Telecomunications si acuma beau un 3 in 1 strong umplut doar jumatate si turnat peste cafea tare fara zahar :) dar voi?

Mustang 11-10-07 09:26

Re: Unde lucrati si ce fel de cafea beti
 
Lucrez la Compania de Librarii Bucuresti ... (de la 8 pana la 4)
Dar inainte sa plec, trag una bucata ciocolata calda ... nu prea sunt fanul cafelei ...

A Redbull - ului sunt ... Burn ... dar cafea ... no way ... nu imi place :D

zarathustra 11-10-07 12:28

Re: Unde lucrati si ce fel de cafea beti
 
Intercont LTD Romania, vand materiale pentru amenajari interioare si utilaje de constructii, beau Segafredo Zanetti espresso. Avem la birou o bijuterie de espressor de la Krups, mai mare dragul sa faci cafea la el.

MauS 11-10-07 12:47

Re: Unde lucrati si ce fel de cafea beti
 
Heinen & Hopman Engineering filiala Tulcea :-) Este un automat de cafea de la Nescafe pe aici. Ieftin si bun. 0.50 ron cafeaua:-)

cata_tm 11-10-07 13:38

Re: Unde lucrati si ce fel de cafea beti
 
Quote:

Originally Posted by adi01 (Post 1143779)
Am facut topicul acesta deoarece.. pai nu stiu din mai multe motive : curiozitate , plictiseala , interes
Este ore 08:10 AM peste cateva minute plec la servici .. Operator IT Zapp Telecomunications si acuma beau un 3 in 1 strong umplut doar jumatate si turnat peste cafea tare fara zahar :) dar voi?


gestionar la nestle romania ( ex JOE)... de unde bei tu STRONGU ala :P, sper ca-ti pica bine, si nu aveti ce reclama..ca io i-am dat release :D

de baut cafea, nu prea beau... mi-a ajuns..la fel ca napolitanele :lol: ciocolata calda, servesc cu placere

TR_00_ANN 11-10-07 19:17

Re: Unde lucrati si ce fel de cafea beti
 
eeee casnic de o sapt:lol: dar cand ma trezesc dimineatza la 7 intru pe forum si bag o cafea 3 in 1

Dodo_998 11-10-07 23:45

Re: Unde lucrati si ce fel de cafea beti
 
trantor in casa.. cafea nu beau, ca sunt cu inima.. app.. caut loc de munca :))

zarathustra 12-10-07 09:47

Re: Unde lucrati si ce fel de cafea beti
 
sunt profund dezamagit de raspunsuri :)

MauS 12-10-07 09:49

Re: Unde lucrati si ce fel de cafea beti
 
Quote:

Originally Posted by zarathustra (Post 1145560)
sunt profund dezamagit de raspunsuri :)

Cafeaua...asta e...... nu am alta mai buna. Dar firma merge sa stii:-) :-) e chiar tare:-)

trafy-vr6 12-10-07 10:00

Re: Unde lucrati si ce fel de cafea beti
 
Lucrez ca " schitzar", cadastru si beau ciocolata calda:))

Khalis 12-10-07 14:44

Re: Unde lucrati si ce fel de cafea beti
 
nice topic..... :-P...
asha... studenta la Automatica la Poli shi la REI ASE.... cafea la ibric... Lavazza sau din-aia braziliana..... tare.... cu ceva zahar....

bodo 12-10-07 15:18

Re: Unde lucrati si ce fel de cafea beti
 
elev,intru' dimineatza.....beau ciocolata calda 1-2 pahare :D......idem Enigma Boy si eu caut loc de munca :)

bodyspeed 12-10-07 17:53

Re: Unde lucrati si ce fel de cafea beti
 
lucrez.. la masina..:-P .. a in afara de asta. ...:lol: :lol:
dap am un servici...;) la .. o firma. de electrice iluminat interior/exterior. etc.... functia :consultant vanzari / sef responsabil cu toate cele.. asa ca imi trebuie cafeaua...care e de fapt nescafe cu lapte.. /capucino.. de preferat.. cu una ciocolata bounty/ sau altceva..:-P

adi01 13-10-07 11:09

Re: Unde lucrati si ce fel de cafea beti
 
1 )Cei care sunt Coffe Adicted ...ati patit vreodata sa nu aveti cafea / sau sa nu aveti de unde sa cumparati sau sa faceti rost de cafea / ciocolata etc ? intr-o zi? cum v-ati simti dupa o zi obositoare fara sa beti vreo gura de cafea dimineata sau la orice ora din acea zi..
Raspunsul interesant ar trebui sa vina de la cei care beau cafea in fiecare zi si nu pot trai fara ;)
eu sunt Coffe Adicted si daca nu beau o gura de cafea intr-o zi ma transform intr-un mic , negru si antipatic voi?:)

2 ) nu mai deschid alt topic dar as dori sa mai va adresez o intrebare !
Celor care fumeaza ( in afara de copii deoarce la ei se cheama prosteala si au inceput sa fumeze pentru ca se cred mai cool daca o fac )
Ma refer la cei care lucreaza in stres si conditii de genul acesta unde tigara chiar este necesara
Intrebarea este : daca nu aveti tigari si nu aveti de unde lua .. dupa un timp care este starea voastra de spirit ? :) eu personal devin asa de antipatic incat ajung sa ma cert singur .. voi?

MauS 13-10-07 11:45

Re: Unde lucrati si ce fel de cafea beti
 
Quote:

Originally Posted by adi01 (Post 1147141)

2 ) nu mai deschid alt topic dar as dori sa mai va adresez o intrebare !
Celor care fumeaza ( in afara de copii deoarce la ei se cheama prosteala si au inceput sa fumeze pentru ca se cred mai cool daca o fac )
Ma refer la cei care lucreaza in stres si conditii de genul acesta unde tigara chiar este necesara
Intrebarea este : daca nu aveti tigari si nu aveti de unde lua .. dupa un timp care este starea voastra de spirit ? :) eu personal devin asa de antipatic incat ajung sa ma cert singur .. voi?


Sa zicem ca lucrezi pe platforma unui santier naval, ai deadline-uri ucigatoare, niste subordonati neascultatori care in loc sa munceasca isi sug degetul sperand sa curga vodka si vin din el...si asta pentru jumatate din norma de ore stabilita prin contractul cadru cu respectivul santier ...un pachet de tigari gol...si lipsa de timp pentru a te duce sa iti cumperi altul...poate genera o adevarata psihoza..Unul dintre cele mai urate cosmaruri ale mele..si din pacate il experimentez aproape zilnic:sad: De maine imi cumpar la cartus:-) gata!:-)


All times are GMT +2. The time now is 20:33.

- Copyright 2024 4Tuning