Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Machetele mele scara 1/18 (https://forum.4tuning.ro/688-machetele-mele-scara-1-18.html)
-   -   Machetele mele - eddycdk (https://forum.4tuning.ro/688-machetele-mele-scara-1-18/54069-machetele-mele-eddycdk.html)

eddycdk 10-10-07 22:17

Machetele mele - eddycdk
 
15 Attachment(s)
Daca va plictiseati, v-am pus niste poze cu o parte din minimodelele la care "lucrez" din cand in cand. sunt niste jucarii la scara 1/18 si 1/24 in care imi pun toata pasiunea si dragostea mea pt autoturisme! asta ma ajuta sa ma relaxez si sa dau frau liber imaginatiei.. am o colectie de peste 40 de minimodele care in mare parte zac dezmembrate in asteptrea unor idei dar mai ales a timpului necesar terminarii lor! e 1 hobby mai special si chiar costisitor, avand in vedere pretul minimodelelor si al jantelor pe care cu greu le procur, dar si al materialelor folosite (vopseluri profesionale date cu lac auto in vopsitorie si piele naturala)! :D :oops: sper sa va placa!

P.S. curand am sa fac rost si de o octavia II scara 1/18 pe care am s-o fac asa cum mi-as dori-o pe a mea!:D

roberto69 11-10-07 21:32

Re: My hobby
 
Un hobby pe cinste. N-am decat un cuvant de spus... BRAVO !

eddycdk 11-10-07 22:00

Re: My hobby
 
7 Attachment(s)
inca niste poze cu "jucarioarele"
va multumesc tuturor pt aprecieri!
in special FERRARI 360 Modena Bburago 1/18
modificarile aduse constau in mare din urmatoarele:

EXTERIOR: vopsea racing orange cu capotele imbracate in carbon, largire prize aer bara fata, sita in toate prizele de aer ale masinii, modificare difuzor bara spate, oglinzi F1.

INTERIOR:
mochete+scaune+bord si panouri imbarcate in alcantara, vopsire portocaliu, aluminiu natur pe consola centrala, finisaj detalii, DVD H.U.

TEHNICA: suspensii joase, jante 19'' facute manual pe strung din 2 bucati din aluminiu natural + cauciucuri ultra slim, tobe moto style inclusiv finala care pleaca din motor, vopsire capace chiuloase + susruburi adevarate, discuri de frana perforate, kit lumini cu faruri xenon, pozitii si stopuri spate

ICE: 2 subs+ DVD/TV/NAVI/RCD

eddycdk 11-10-07 22:04

Re: My hobby
 
13 Attachment(s)
and more... :???: :D
dintre care se remarca PORSCHE BOXTER Maisto 1/18 cult style

EXTERIOR: modificat partea fata si spate + faruri de 911 Turbo si stopuri custom made, sita in bara, clean look, buson benzina in capota fata, vopsea verde metalizata + lac auto standox
INTERIOR: ceasuri bord light M-pression, navigatie, pedale aluminiu, piele alcantara pe volan, bord si scaune + chesonul cu muzica si portbagajul fata, vopsire alba a tutuor componentelor
TEHNICA: suspensie joasa (GAS -german airride system- montat in portbagaj fata), etriere+discuri, jante BBS 19'' + gume Michelin
ICE: subwoofere facute pe strung + amplificator cu plexiglas + condensator + DVD/TV/RCD H.U.

eddycdk 11-10-07 22:11

Re: My hobby
 
de mentionat ca acum am inceput sa le pun instalatii electrice (faruri xenon-din leduri si stopuri) precum si usi LSD sau suicide! am sa mai pun pics.. :D

19tdi 11-10-07 23:02

Re: My hobby
 
intrebare : din ce faci body-kiturile???

eddycdk 12-10-07 13:38

Re: My hobby
 
raspuns la intrebare cu bodychiturile: in principiu din poxilina unde am mult de incarcat si apoi finisez cu chit auto! foarte rar din plastic(se inampla sa mai adaptez de la altele):D
am pus si cateva poze cu ele in lucru... cea cu Focus-ul fiind gata de vopsire(asa arata inainte sa le vopsesc)!

eddycdk 12-10-07 14:08

Re: My hobby
 
7 Attachment(s)
un 206 wrc transformat in 206 "de strada"...
PEUGEOT 206 Solido 1/18

EXTERIOR: vopsea copper metalizat, faruri 3D cu lupe, stopuri Lexus style, grile fata schimbate, site in toate prizele de aer, antena, oglinzi BMW M5, dezinscriptionat

INTERIOR: scaune vopsite si imbracate in alcantara, mocheta, bancheta spate + panouri construite (nu avea), pedale aluminiu, volan sport micsorat, ceasuri tuning, construire climatronic + butoane si DVD, detalii..

TEHNICA: suspensii joase, jante de Modena esapament detaliat, filtru sport green, bara rigidizare intre amortizoare

ICE: cheson portbagaj cu alcantara, oglinzi, subs facute pe strung + amplificator si boxe in usi, RCD/NAVI/DVD rabatabil din bord, NOS facut manual + fire si inscriptionari

skoda boy 12-10-07 21:35

Re: My hobby
 
Esti foarte tare frate :))Bravo...sunt si de vanzare sau e doar un hobby ??

eddycdk 13-10-07 19:33

Re: My hobby
 
sunt si modele mai scumpe(stock) ca de exemplu octavia II pe care vreau s-o iau 250ron fara livrare... :sad:
de vanzare... nu m-am gandit. sunt mai mult 1 hobby care ma relaxeaza foarte mult. sunt foarte legat de ele si mi-ar fi greu sa le vand. in schimb m-am gandit ca daca cineva vrea 1 model anume pot sa-l fac si sa-l vand!
:D

stefancosq 13-10-07 21:36

Re: My hobby
 
super super.......

eddycdk 14-10-07 15:25

Re: My hobby
 
multumesc!!!

tzutzu.2009 14-10-07 17:54

Re: My hobby
 
Sal! Foarte tari machetele.... si eu colectionez de cativa ani. Ma intereseaza de unde iei rotine custom si celelalte piese....lasa-mi un ID de mess daca vrei, poate mai vb despre tuning d machete...;)) mersi;)

tzutzu.2009 14-10-07 17:55

Re: My hobby
 
*rotile...scuze...:lol:

ast3riCS 17-10-07 23:50

Re: My hobby
 
Ash fii si eu curios tot de roti:)


All times are GMT +2. The time now is 08:23.

- Copyright 2024 4Tuning