Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   ITS - 2005 - Oradea (https://forum.4tuning.ro/87-its-2005-oradea.html)
-   -   ELEANOR, Mustang-ul Shelby din filmul \"Gone in 60 seco (https://forum.4tuning.ro/87-its-2005-oradea/5298-eleanor-mustang-shelby-filmul-gone-60-seco.html)

ZoliaT_2 12-05-05 23:40

ELEANOR, Mustang-ul Shelby din filmul \"Gone in 60 seco
 
7 Attachment(s)
noi nu avem cuvinte ... bagam doar cateva poze

cele mai interesante comentarii vor primi invitatii gratuite la showl de la ORADEA

bobo32 12-05-05 23:49

cea mai adevarata masina. cel putin pentru mine nimic nu o egaleaza.

... si cage ar trebui batut la cum o condus masina asta in \"Gone In 60 Seconds\" :lol: (da macar el o condus-o :x )

aR99bMw 13-05-05 00:07

frumos utilaju :shock:

trankan 13-05-05 10:59

hm....masina asta e visu multor soferi...adik cel putin eu...aj da 10 ferrariuri pe ea...e prea valoroasa si prea frumoasa..si prea impunatoare...pe langa faptul ca e destul ( ca sa nu zic foarte) puternica.... aj da orice sa am o masian ca aia...cred ca aj fi in stare sa-mi vand sufletu diavolului..doar ptr masina aia...te lasa mut de uimire...cand vezi asa o piesa de arta...nu prea ai ce defecte sa iig asesti...potis a spui despre ea numai de bine..de rau nu ai cum...sa fii vreun retardat care nu iubeste masinile...sa o vorbesti de rau...din partea mea nota 10 + ptr masinuta asta....Si maxim resepet ptr designeru care a proiectat-o....a scos o bijuterie...cam atat...cu alte cuvinte...E masina visurilor mele...pe 6 iunie e ziua mea..:)) va ajtept cu o majina de-asta..:D

flaviutza 13-05-05 11:04

sssssstttt
 
E \"batranica\" pe care o respect cel mai mult......singurul lukru care nu-mi place la ea e ca nu e a mea :D

luca 13-05-05 14:07

In special pt. ea vin pana la Oradea, iubesc masina asta din momentul in care am vazut Gone in 60 seconds, este prea marfa, perfecta.
Cred ca iau multi bani la mine sa-i mituiesc pe aia sa ma lase sa stau in ea. :lol:

Piry 13-05-05 15:21

aceasta masina se poate caracteriza prin 2 cuvinte : PERFECT


;)

Adrian_Pintea 14-05-05 14:54

Am si eu o intrebare dar nu-mi sariti in cap...Voi aveti certitudinea ca aceasta este Eleanor din Gone in 60 seconds sau poate e doar o replica pt ca din cate stiu eu toate masinile unicat folosite la filmari se afla intr-un muzeu la Hollywood..
Aceeasi chestie si in legatura su Supra .Am vazut poza ei in Revista Option si este proprietatea unui bogatas...Ce sa caute ea la o firma din Belgia?...
Totusi si pt o replica merita vazute...Ocazie unica

irina 14-05-05 19:15

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Adrian_Pintea\"
Am si eu o intrebare dar nu-mi sariti in cap...Voi aveti certitudinea ca aceasta este Eleanor din Gone in 60 seconds sau poate e doar o replica pt ca din cate stiu eu toate masinile unicat folosite la filmari se afla intr-un muzeu la Hollywood..
Aceeasi chestie si in legatura su Supra .Am vazut poza ei in Revista Option si este proprietatea unui bogatas...Ce sa caute ea la o firma din Belgia?...
Totusi si pt o replica merita vazute...Ocazie unica


ca ma crezi, ca nu, iti pot spune 100% sigur ca masinile sunt cele originale. totoya nu apartine firmei din belgia, ci e proprietate personala a \"cuiva\", dar firma din belgia are exclusivitate in a o prezenta. la fel si cu eleanor....este EXACT aceeasi masina din film, tot proprietate personala, dar cu drept exclusiv de prezentare. mai multe nu am voie sa va spun.
dar haideti si o sa va convigeti cu ochii vostri ca sunt EXACT masinile din filme.

valib 14-05-05 23:12

Eleanor....
fabricate prin `67....
s-au folosit parca peste 12 exemplare din aceasta masina, pentru tot filmul Gone in 60 seconds. Fiecare din ele avea un rol precis, una era pentru viteza, una pentru sarituri, una pentru faza aia cand accelereaza si apasa pe butonu` rosu si elicoperul ii pierde urma, una pentru fazele din oras, una reconstruita atunci la sfarsit cand o primeste cadou de la frate'sau.
in america exista o firma care reproduce 'Eleanor'-uri, din mustang'uri originale, desfacute pana la ultimu surub, modificate, toate cu acordul lui Caroll Shelby, fiind recunoscute oficial de acesta.
exista o versiune mai puternica a Eleanor-ei, numita Snake(parca), si are nu mai stiu cate sute de cai exact, dar in jur de 500si ceva, e aproape de 2ori mai puternica ca Eleanor.
Acest Snake e tot o Eleanor, doar ca are alt motor, muuult mai puternic, iar sasiul este ranforsat cu bari de otel pentru ca puterea de torsiune(sau cum se cheama) in momentul in care apesi acceleratia pana in capat poate sa indoaie sasiul normal.
Turbina intra in functiune la turatia de 2500rotatii/min (dupa cate retin), la ambele exemplare.

Daca imi mai aduc aminte ceva...va mai scriu io:)

xxdadixx 15-05-05 01:31

:D Eu am comparat pozele cu supra din film, bannere etc si cele cu cea care va veni la Oradea. vreau sa spun ca si vinilurile sunt la mm! :wink:

Dodger_ 15-05-05 08:50

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"valib\"
Eleanor....
fabricate prin `67....
s-au folosit parca peste 12 exemplare din aceasta masina, pentru tot filmul Gone in 60 seconds. Fiecare din ele avea un rol precis, una era pentru viteza, una pentru sarituri, una pentru faza aia cand accelereaza si apasa pe butonu` rosu si elicoperul ii pierde urma, una pentru fazele din oras, una reconstruita atunci la sfarsit cand o primeste cadou de la frate'sau.
in america exista o firma care reproduce 'Eleanor'-uri, din mustang'uri originale, desfacute pana la ultimu surub, modificate, toate cu acordul lui Caroll Shelby, fiind recunoscute oficial de acesta.
exista o versiune mai puternica a Eleanor-ei, numita Snake(parca), si are nu mai stiu cate sute de cai exact, dar in jur de 500si ceva, e aproape de 2ori mai puternica ca Eleanor.
Acest Snake e tot o Eleanor, doar ca are alt motor, muuult mai puternic, iar sasiul este ranforsat cu bari de otel pentru ca puterea de torsiune(sau cum se cheama) in momentul in care apesi acceleratia pana in capat poate sa indoaie sasiul normal.
Turbina intra in functiune la turatia de 2500rotatii/min (dupa cate retin), la ambele exemplare.

Daca imi mai aduc aminte ceva...va mai scriu io:)

am auzit si io de firma asta si parca versiunea puternica se numea SuperSnake

Adrian_Pintea 15-05-05 18:20

Dap snake si Supersnake echivaleaza ca performante Dodge Supercharger si HemiChallenge amandoua in jur de 1000cai

valib 15-05-05 18:44

da, cam pe acolo sunt:)
nu mai retin exact cate exemplare s-au folosit pentru film, si numele exact al variantei 'big brother' a Eleanorei.
:)

orlando 16-05-05 10:05

respect ptr mashina asta si ptr filmu in care a jucat...nush ce sa zic ca ma ud tot cand ma gandesc ce va ieshi la oradea cu astfel de mashini si plus ca oradeni au mashini frumoase...cred ca o sa fie super show...si eleonor rulz...dar potzi sa stai in dreapta shoferului sa o conduca ca parca pe site scria ceva de genu un concurs sau sunt eu obosit si vad in gura...


All times are GMT +2. The time now is 07:35.

- Copyright 2024 4Tuning