Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - proaspat modificat! (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/52935-e36-proaspat-modificat.html)

Vallah 28-09-07 23:19

E36 - proaspat modificat!
 
8 Attachment(s)
Abia seara aceasta mi-am reluat locul, dupa o pauza de 6 luni la volanul BMW-ului meu e36 2000cmc 24 valve, chiptuning, admisie de motor de 2500cmc, filtru sport... Astept pareri!

Vallah 28-09-07 23:21

Re: Al meu e36 praspat modificat!
 
Sper sa va placa. Intreaga lucrare a executat-o No Limit Tuning.

Vallah 28-09-07 23:28

Re: Al meu e36 praspat modificat!
 
Rog un moderator sa modifice titlul thread-ului, deoarece mi-a scapat "praspat" in loc de "proaspat"...

Bmwaldo 28-09-07 23:32

Re: Al meu e36 praspat modificat!
 
hai sa imi spun si eu parerea daca tot ai mentionat ca le astepti ...
am vazut masina live de mai multe ori ( in stadiile de lucru ) . Pot sa spun ca evazarile sa zicem ca sunt ok, dar partea de sus a evazarii, mai bine o faceai ca la m3 sau ii dadeai o alta forma, nu valul acela... mie mi se pare nefinisata acolo .
Al 2 lea lucru, este GRILA, care nu reprezinta DELOC bmw-ul .. nu stiu care a fost telul tau, nu stiu care a fost planul tau de a face masina dar mie mi se pare urata rau de tot .

Spatele, eu as fi optat pt o alta bara .. sincer asta da bine decat pe urs ( vezi aox ) .
La capitolul bari pt kitul m3, dar vad ca ai vrut ceva excentric .. bara fata imi inspira a pachetul M-technik de pe e90, corectati-ma daca gresesc, aia e patratoasa si asta se aseamana .
Stopurile sunt ok, singurul lucru care o trage si mai mult in jos e cotiera aia chiar ... urata .
Masina arata mediocru pt gusturile mele, dar daca i-ai retusa cateva detalii ar arata ok .
Sper sa nu te superi pt lucrurile pe care le-am scris dar nu este felul meu de modificare in materie de masini

Vallah 28-09-07 23:41

Re: Al meu e36 praspat modificat!
 
Inteleg si respect orice remarca, mie asta mi-a placut si asta am realizat. Cu bara spate sunt perfect de acord cu tine. Bara fata insa, imi place mult. Sporeste agresivitatea masinii. Evazarile nu au fost ideea mea, dar mie imi plac mult. Ce mai! Este normal sa nu fie agreat un proiect care de la inceput si-a propus sa fie .... "putin altfel" :)

ast3riCS 28-09-07 23:48

Re: Al meu e36 praspat modificat!
 
Mie unu imi place, mai putin grila din fata, care mi se pare un pic ciudata...nu pot sa zic ca nu-mi place dar...
Poze cu interiorul ne dai?

Vallah 28-09-07 23:51

Re: Al meu e36 praspat modificat!
 
cu interiorul nu am de ce sa va dau deocamdata, pentru ca este un vinilin ieftin alb, cu care am cumparat masina. Intentionez sa ii fac o tapiserie din piele cream mai pe la iarna. Deocamdata nu mai sunt bani... :)

Bmwaldo 28-09-07 23:55

Re: Al meu e36 praspat modificat!
 
un sfat, cauta niste proiectoare rotunde si bagale in bara fatza .. si scoate plasa aia din locasul pt proiectoare ca se vede urat ..

Vallah 28-09-07 23:56

Re: Al meu e36 praspat modificat!
 
Quote:

Originally Posted by Walderrama (Post 1123812)
hai sa imi spun si eu parerea daca tot ai mentionat ca le astepti ...
am vazut masina live de mai multe ori ( in stadiile de lucru ) . Pot sa spun ca evazarile sa zicem ca sunt ok, dar partea de sus a evazarii, mai bine o faceai ca la m3 sau ii dadeai o alta forma, nu valul acela... mie mi se pare nefinisata acolo .
Al 2 lea lucru, este GRILA, care nu reprezinta DELOC bmw-ul .. nu stiu care a fost telul tau, nu stiu care a fost planul tau de a face masina dar mie mi se pare urata rau de tot .

Spatele, eu as fi optat pt o alta bara .. sincer asta da bine decat pe urs ( vezi aox ) .
La capitolul bari pt kitul m3, dar vad ca ai vrut ceva excentric .. bara fata imi inspira a pachetul M-technik de pe e90, corectati-ma daca gresesc, aia e patratoasa si asta se aseamana .
Stopurile sunt ok, singurul lucru care o trage si mai mult in jos e cotiera aia chiar ... urata .
Masina arata mediocru pt gusturile mele, dar daca i-ai retusa cateva detalii ar arata ok .
Sper sa nu te superi pt lucrurile pe care le-am scris dar nu este felul meu de modificare in materie de masini

Tocmai asta am vrut. Sa nu semene a m3 sau a ceva facut pana acum. Am vrut ceva unic, custom, original...

Vallah 28-09-07 23:57

Re: Al meu e36 praspat modificat!
 
Quote:

Originally Posted by Walderrama (Post 1123841)
un sfat, cauta niste proiectoare rotunde si bagale in bara fatza .. si scoate plasa aia din locasul pt proiectoare ca se vede urat ..

Cu asta sunt perfect de acord!!!! Asta urmeaza saptamana urmatoare.

MARI_NSL 29-09-07 00:02

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
salut . inceraka sa ii pui 4 evacuari pe spate 2 cu 2 . sau macar 1 cu 1 . o sa arate mai bine dct cu una . ;)

Cosmin* 29-09-07 00:04

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
O masina foarte frumoasa...la fel ca si Walderrama nu imi plac acele evazari in rest arata super...dupa pozele alea...nu crezi ca ar merita si ea o baitza ?:)

Vallah 29-09-07 00:06

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
Quote:

Originally Posted by Cosmin* (Post 1123861)
O masina foarte frumoasa...la fel ca si nu crezi ca ar merita si ea o baitza ?:)

A primit o baitza de 1.5 mil lei... interior-exterior, ca era varza.... :)

Skillzu 29-09-07 01:02

Re: Al meu e36 praspat modificat!
 
Quote:

Originally Posted by Vallah (Post 1123845)
Tocmai asta am vrut. Sa nu semene a m3 sau a ceva facut pana acum. Am vrut ceva unic, custom, original...

puteai sa faci ceva unic,custom,original....dar si frumos....
....puteai....


imi scuzi postul foarte acid,dar sincer ma doare inima...
oricum bravo tie,sa te bucuri de ea ca asta e cel mai important.

Vallah 29-09-07 08:09

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
culmea e ca mie imi place!


All times are GMT +2. The time now is 19:24.

- Copyright 2024 4Tuning