![]() |
puncte permis conducere
am shi eu o intrebare: unprieten mi-a spus ca a luat 2 puncte + amenda ca a depashi p linie continua.totul ok. el mi-a mai spus ca dak stai cumite shi nu mai faci nici o gresheala aceste puncte se vor "sterge" dupa 6 luni. e adevarat??:?: :?:
|
Re: puncte permis conducere
dap, punctele se sterg dupa 6 luni. eu am 12 puncte, dar luna viitoare m-i se sterg 3 si peste 2 luni inca 3 si tot asa. pot sa raman fara nici un puct, ca intre timp m-i se sterg dar pot sa mai si acumulez. DOAMNE FERESTE :lol:
|
Re: puncte permis conducere
unde poti verifica cate puncte ai acumulat?
|
Re: puncte permis conducere
nu stiu daca se poate verifica, dar incearca la politie la rutiera
|
Re: puncte permis conducere
Care e faza cu punctele amenda?
|
Re: puncte permis conducere
1 punct amenda = 195.000 lei vechi sau 19,5 RON
|
Re: puncte permis conducere
aha..de-aia mi-a dat garcea 2 pct amenda + 79 ron :))
|
Re: puncte permis conducere
Dar daca am luat o amenda pt centura si in procesul verbal nu era bifat si puncte penalizare ci doar amenda in val de ?.. Se poate asa sau automat cand iei o amenda iti dai si puncte si se inregistreaza automat in "cont"?..
|
Re: puncte permis conducere
pai daca nu ti-a tecut pe proces si nr de puncte, inseamna ca nu ti-a dat. cred :D
|
Re: puncte permis conducere
Quote:
|
Re: puncte permis conducere
chiar daca in timp de 6 luni mai iei, primele tot se sterg ;)
|
Re: puncte permis conducere
o fii....daca u zici...eu parca asha am citit in carte, am dat cartea ca m-ash uita sa vad:D
|
Re: puncte permis conducere
Bmw_Rulllzzz are dreptate ...
In momentul cand iei 2 puncte, se vor sterge dupa 6 luni ... Exemplu: Iei 2 puncte in luna ianuarie a anului. In iunie cele 2 puncte vor fi eliminate. Daca in ianuarie ai luat 2 pct iar in martie ai luat inca 2 => 2+2 =4. In iunie ramai cu 2 ... iar in septembrie se sterg si alea 2 ... si tooot asa :D |
Re: puncte permis conducere
pana acum am tot luat puncte, o parte s-au sters...si tot asa. fac colectie :lol:
|
Re: puncte permis conducere
Fac anul in curand si am fost baiat cuminte ...
Niciun punct. :lol: |
| All times are GMT +2. The time now is 02:14. |
- Copyright 2026 4Tuning