Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale masini (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini.html)
-   -   puncte permis conducere (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini/52665-puncte-permis-conducere.html)

iogen 26-09-07 10:15

puncte permis conducere
 
am shi eu o intrebare: unprieten mi-a spus ca a luat 2 puncte + amenda ca a depashi p linie continua.totul ok. el mi-a mai spus ca dak stai cumite shi nu mai faci nici o gresheala aceste puncte se vor "sterge" dupa 6 luni. e adevarat??:?: :?:

Bmw_Rulllzzz 26-09-07 10:23

Re: puncte permis conducere
 
dap, punctele se sterg dupa 6 luni. eu am 12 puncte, dar luna viitoare m-i se sterg 3 si peste 2 luni inca 3 si tot asa. pot sa raman fara nici un puct, ca intre timp m-i se sterg dar pot sa mai si acumulez. DOAMNE FERESTE :lol:

zenmorph 09-10-07 14:25

Re: puncte permis conducere
 
unde poti verifica cate puncte ai acumulat?

Bmw_Rulllzzz 09-10-07 17:51

Re: puncte permis conducere
 
nu stiu daca se poate verifica, dar incearca la politie la rutiera

mike20 09-10-07 21:50

Re: puncte permis conducere
 
Care e faza cu punctele amenda?

Bmw_Rulllzzz 09-10-07 23:19

Re: puncte permis conducere
 
1 punct amenda = 195.000 lei vechi sau 19,5 RON

mike20 10-10-07 20:25

Re: puncte permis conducere
 
aha..de-aia mi-a dat garcea 2 pct amenda + 79 ron :))

sponsoru 10-10-07 21:59

Re: puncte permis conducere
 
Dar daca am luat o amenda pt centura si in procesul verbal nu era bifat si puncte penalizare ci doar amenda in val de ?.. Se poate asa sau automat cand iei o amenda iti dai si puncte si se inregistreaza automat in "cont"?..

Bmw_Rulllzzz 10-10-07 23:41

Re: puncte permis conducere
 
pai daca nu ti-a tecut pe proces si nr de puncte, inseamna ca nu ti-a dat. cred :D

ast3riCS 11-10-07 23:32

Re: puncte permis conducere
 
Quote:

Originally Posted by iogen (Post 1119130)
am shi eu o intrebare: unprieten mi-a spus ca a luat 2 puncte + amenda ca a depashi p linie continua.totul ok. el mi-a mai spus ca dak stai cumite shi nu mai faci nici o gresheala aceste puncte se vor "sterge" dupa 6 luni. e adevarat??:?: :?:

daca de ex. azi ai luat 2 puncte...si timp de 6 luni nu mai iei nici un punct se sterg. eu asha stiu...

Bmw_Rulllzzz 11-10-07 23:54

Re: puncte permis conducere
 
chiar daca in timp de 6 luni mai iei, primele tot se sterg ;)

ast3riCS 11-10-07 23:56

Re: puncte permis conducere
 
o fii....daca u zici...eu parca asha am citit in carte, am dat cartea ca m-ash uita sa vad:D

Mustang 12-10-07 16:25

Re: puncte permis conducere
 
Bmw_Rulllzzz are dreptate ...
In momentul cand iei 2 puncte, se vor sterge dupa 6 luni ...
Exemplu:
Iei 2 puncte in luna ianuarie a anului. In iunie cele 2 puncte vor fi eliminate.
Daca in ianuarie ai luat 2 pct iar in martie ai luat inca 2 => 2+2 =4. In iunie ramai cu 2 ... iar in septembrie se sterg si alea 2 ... si tooot asa :D

Bmw_Rulllzzz 12-10-07 16:37

Re: puncte permis conducere
 
pana acum am tot luat puncte, o parte s-au sters...si tot asa. fac colectie :lol:

Mustang 12-10-07 17:09

Re: puncte permis conducere
 
Fac anul in curand si am fost baiat cuminte ...
Niciun punct. :lol:


All times are GMT +2. The time now is 02:14.

- Copyright 2026 4Tuning