Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   OPC vs. orice cu tractiune fata (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/52617-opc-vs-tractiune.html)

law53 30-01-08 13:29

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
dar astra are 300 cp !? e limita maxima a fiabilitatii, cu piese stok, orice urcare de peste 300 cp, duce la schimbari masive alea componentelor motorului ;)

oricum cred ca fuge f bine masinuta.

MadCow 31-01-08 10:42

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
Quote:

Originally Posted by law53 (Post 1323168)
dar astra are 300 cp !? e limita maxima a fiabilitatii, cu piese stok, orice urcare de peste 300 cp, duce la schimbari masive alea componentelor motorului ;)

oricum cred ca fuge f bine masinuta.

cica s-ar mai putea pana la 320-330 cu interne de fabrica - vb de biele ca pistoanele is forjate din fabrica. problema e ca daca tot vrei sa urci ca putere, oricum trebuie pistoane low comp. asa ca mai bine se schimba ambele odata dar is cam multi bani (~ 1800 E)

cristian_seven 04-02-08 17:35

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
http://www.myvideo.de/watch/2340940
si una cu viatza pe la ei.

http://www.myvideo.de/watch/2372809

MadCow 04-02-08 18:32

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
Quote:

Originally Posted by cristian_seven (Post 1334968)

merge oleak :)
am vazut si modificarile la masina...are turbina schimbata + multe altele

MadCow 31-03-08 01:59

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
m-am dat de curand cu o Vectra OPC stock. l-am batut la 4-5 masini poate chiar mai mult ... astept sa puna soft :) si eu sa-mi pun cauciucuri de vara sa nu mai dau in gol pana la 100 la ora.

zGb 31-03-08 18:27

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
mi-a povestit cineva o faza haioasa de la cursele de la pitesti...tu erai ala care intrebai ce motor are a4 ala portocaliu? :lol: si ai raspuns cu un aer de superioritate ceva la genu "ha...esti in grupa cu mine" si te-a dezamagit rau? :lol: :lol: daca nu esti tu imi cer scuze :D

MadCow 31-03-08 19:15

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
Quote:

Originally Posted by zGb (Post 1458124)
mi-a povestit cineva o faza haioasa de la cursele de la pitesti...tu erai ala care intrebai ce motor are a4 ala portocaliu? :lol: si ai raspuns cu un aer de superioritate ceva la genu "ha...esti in grupa cu mine" si te-a dezamagit rau? :lol: :lol: daca nu esti tu imi cer scuze :D

nu am fost la cursa de la pitesti. am un amic de prin craiova care are un OPC albastru - poate era el.

rockerash 01-04-08 15:37

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
mai e valabila provocarea pentru GTI-uri suparate? Vin eu - un proaspat fiat Bravo - si un GTI proaspat proaspat ...n-are nici 1.000 km.

AlecsM 01-04-08 16:43

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
mai e valabila provocarea?

o cupra te tenteaza ? ... macar asa sa vedem ce tre sa-i mai fac sa fuga !

MadCow 02-04-08 01:33

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
provocarea e deschisa pt oricine. poate ne vedem pe 1 mai la mare daca se face ceva.

Calimero2003 02-04-08 10:01

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
Quote:

Originally Posted by MadCow (Post 1458205)
nu am fost la cursa de la pitesti. am un amic de prin craiova care are un OPC albastru - poate era el.

Nu e vorba nici de baiatul de la Craiova ... nu a fost la Pitesti nici el .... masina lui nu are atati cp dar se pare ca a facut o victima destul de importanta pe la Bucuresti.
Apropo Yoda , tu chiar crezi ca bati un STI stok pana la suta? ... daca da ... ce-ai zice de un amarat de Leon 1.8 T 4x4 .... sa o ardem asa pana la suta si dupa .... si masina mea nu are 265 Bhp ....

AlecsM 02-04-08 13:11

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
@madcow - ok ...ramane pt 1 mai - deci vrei cu plecare de pe loc sa inteleg ? :D


@calimero - yoda cred ca se referea din mers - de pe loc nu are sanse cu un 4x4 veritabil gen subaru - nici cu 300 cp pe tractiune fatza !

pe la 350 cp cred ca prinzi un subaru pe 400 m - daca ai si ceva aderentza si iti da doar 2 masini pe plecare :D

yoda 02-04-08 15:47

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
Quote:

Originally Posted by Calimero2003 (Post 1460427)
Nu e vorba nici de baiatul de la Craiova ... nu a fost la Pitesti nici el .... masina lui nu are atati cp dar se pare ca a facut o victima destul de importanta pe la Bucuresti.
Apropo Yoda , tu chiar crezi ca bati un STI stok pana la suta? ... daca da ... ce-ai zice de un amarat de Leon 1.8 T 4x4 .... sa o ardem asa pana la suta si dupa .... si masina mea nu are 265 Bhp ....

chiar crezi vis-a-vis de victima?!afla toate detaliile! daca tovarasul tau s-a laudat...macar sa spuna el cum a fost...martori exista destui! ;)
ref la subaru evident ca era vb din mers...multumesc Alecs! ;)

MadCow 02-04-08 19:59

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
Quote:

Originally Posted by AlecsM (Post 1460794)
@madcow - ok ...ramane pt 1 mai - deci vrei cu plecare de pe loc sa inteleg ? :D


@calimero - yoda cred ca se referea din mers - de pe loc nu are sanse cu un 4x4 veritabil gen subaru - nici cu 300 cp pe tractiune fatza !

pe la 350 cp cred ca prinzi un subaru pe 400 m - daca ai si ceva aderentza si iti da doar 2 masini pe plecare :D

daca masina are tractiune fata nu am nici o problema sa facem de pe loc. din mers fac doar cu integrala sau spate pt ca nu pot recupera handicapul unei plecari gen subaru sau porsche - masini cu care am incercat si de pe loc.
oricum se poate bate un subaru si de pe loc, doar cu conditia sa nu fie modificat - sau macar nu foarte tare. am batut subaru 2.5 WRX de pe loc la 2 masini.

cred ca am sa ma dau in week-end cu 2 masini din mers sa vad cat de tare ma bat :)
M3 de 321 cp parca si Evo IX de 360 CP - ar fi trbuit sa incerce si UGA cu ele dar din pacate a plecat spre Bucuresti - sper sa faca pe acolo victime cat mai multe :)

MadCow 02-04-08 20:01

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
Quote:

Originally Posted by yoda (Post 1461152)
chiar crezi vis-a-vis de victima?!afla toate detaliile! daca tovarasul tau s-a laudat...macar sa spuna el cum a fost...martori exista destui! ;)

cu cine s-a dat omul cu OPC-ul?


All times are GMT +2. The time now is 20:53.

- Copyright 2024 4Tuning