Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PC Games (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games.html)
-   -   Live for Speed (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games/5200-live-for-speed.html)

Most_Wanted 27-12-07 22:49

Re: Live for Speed
 
Io nu dau XRT pe nimik .......sicer nu mi se pare mai atractiv X30

si mai am si eu o intrebare .....cand am avut jocu instalat inainte imi salva skinurile celorlalti cand ma uitam la replay ....acum nu ,mai vrea .. scrie direct canot ..bla bla .....pot face ceva ?

Honda Type-R 27-12-07 22:55

Re: Live for Speed
 
Re all .. sunt nou pe aici insa lfs joc de cv timp :( .. din pacate numai DEMO :) si mie imi pare rau ca au schimbat XRT :( ... ma bucur ca am ajuns in sfarsit sa dau si de romani pe jocul asta :))

Raz6633 28-12-07 10:55

Re: Live for Speed
 
Quote:

Originally Posted by Honda Type-R (Post 1264547)
Re all .. sunt nou pe aici insa lfs joc de cv timp :( .. din pacate numai DEMO :) si mie imi pare rau ca au schimbat XRT :( ... ma bucur ca am ajuns in sfarsit sa dau si de romani pe jocul asta :))

Romanii au dat de jocul asta de aproape 4 ani, dintre care multi chiar si cu licente, s1, si s2.

stefanb 28-12-07 12:42

Re: Live for Speed
 
Quote:

Originally Posted by Most_Wanted (Post 1264528)
1.Io nu dau XRT pe nimik .......
2.sicer nu mi se pare mai atractiv X30
3.bla bla .....pot face ceva ?

1. daca vrei dorifto.. incearca xrg`ul.. este chiar mai atractiv decat xrt.. aspirat, te poti preface ca`i ursuletz :lol:
2. din punct de vedere al fizicii, lucrurile au evoluat mult, in directia cea buna, remember.. jocu va fi simulator hardcore, pentru impatimiti, poate va fi folosit ca antrenament de catre piloti profi.
iar acum, din punct de vedere al racing`ului.. situatia s-a imbunatatit simtitor si pe demo, de cand cu formula bmw.
3.Da, updateaza jocul la patch Y :D.

va invit sa urmariti cateva filmulete, din trecut.. "amatori".. :D
https://www.youtube.com/watch?v=tGB6A5GyyEc
https://www.youtube.com/watch?v=SI5fFop57Mc
https://www.youtube.com/watch?v=nggmr7WICuQ
https://www.youtube.com/watch?v=dRdF0wOBi4w
in incheiere, tin sa precizez.. jocul asta e un proiect de lunga durata.. nu a ajuns nici macar la jumatate stagiul alpha.. va urma beta probabil, apoi versiunea finala.. care cel mai probabil.. nu o sa fie deloc agreata de cei care .. vor sa se relaxeze un pic.. luand curbe "cu peretii"... pt asta exista NFS. :D
edit: ah, am uitat sa zic.. cam in minim 5-6 ani il vad "gata".

tk_paul_10 28-12-07 12:54

Re: Live for Speed
 
Quote:

Originally Posted by Skillzu (Post 229936)
nu pot face server eu :cry:

DA CUM SE FACE UN SERVEER

Yonut21 28-12-07 15:10

Re: Live for Speed
 
S-a gandit cineva sa organizeze un event cu FBM ?
Ar fi frumos asa pe la inceputul lui 2008 o cursa.
Toate cele bune.

Honda Type-R 28-12-07 16:50

Re: Live for Speed
 
Imi poate spune si mie cineva un server cu romani?? pentru Demo va rog? multumesc!

69WRX 28-12-07 16:56

Re: Live for Speed
 
prodrive' racing team demo


noi am jucat aseara pe el...si e deschis mereu ;)

Honda Type-R 28-12-07 17:04

Re: Live for Speed
 
Quote:

Originally Posted by 69WRX (Post 1265490)
prodrive' racing team demo


noi am jucat aseara pe el...si e deschis mereu ;)

Mersi Frumos hai ca am intrat acum multumesc mult :);)

bmw_fear 28-12-07 17:49

Re: Live for Speed
 
cine are ceva setup bun pentru drag:?: :-)

Raz6633 29-12-07 12:48

Re: Live for Speed
 
Quote:

Originally Posted by Yonut21 (Post 1265363)
S-a gandit cineva sa organizeze un event cu FBM ?
Ar fi frumos asa pe la inceputul lui 2008 o cursa.
Toate cele bune.

Prodrive' Racing va organiza (in primele zile ale lui 2008) o cursa cu FBM, tip turneu, (mai multe detalii putin mai tarziu), Va fi pe data de 4 Ianuarie la ora 20:00

Pt inceput as dori sa stiu cine e interesat, deci daca vreti sa participati, va rog sa confirmati participarea aici. Postand un reply la acest post, cu numele dvs de concurs.

Opportunity 29-12-07 12:50

Re: Live for Speed
 
pe blackwood?

Trickz 29-12-07 12:50

Re: Live for Speed
 
69-P. Horia

Raz6633 29-12-07 12:51

Re: Live for Speed
 
Quote:

Originally Posted by Opportunity (Post 1266656)
pe blackwood?

da blackwood, demo

Yonut21 29-12-07 12:52

Re: Live for Speed
 
Prezent.
#21 Ionut S.

WRX_ 29-12-07 12:57

Re: Live for Speed
 
#90 - M. Sorin

ProXenon 29-12-07 13:01

Re: Live for Speed
 
#14 - M. Alexandru

Opportunity 29-12-07 13:02

Re: Live for Speed
 
#23 - Andrei R.

stefaneL 29-12-07 13:04

Re: Live for Speed
 
si eu, si eu!! :) #28 - U. Stefan(eL)

world_eye007 29-12-07 13:10

Re: Live for Speed
 
#07 - C. Cristian :D

TazzY 29-12-07 13:51

Re: Live for Speed
 
#32 Radu A. :)

Dominic-V 29-12-07 13:54

Re: Live for Speed
 
#88 - P. Cosmin

Honda Type-R 29-12-07 13:56

Re: Live for Speed
 
Quote:

Originally Posted by Raz6633 (Post 1266654)
Prodrive' Racing va organiza (in primele zile ale lui 2008) o cursa cu FBM, tip turneu, (mai multe detalii putin mai tarziu), Va fi pe data de 4 Ianuarie la ora 20:00

Pt inceput as dori sa stiu cine e interesat, deci daca vreti sa participati, va rog sa confirmati participarea aici. Postand un reply la acest post, cu numele dvs de concurs.

Si eu dak se poate :) Name:Honda Type-R
ms :)

Honda Type-R 29-12-07 13:58

Re: Live for Speed
 
pot sa pun o intrebare mai de prost???? :) da unde gasesc skinurile alea de FBM ??? ca la "skins" nu is si vreau sa mi le fak eu cum vreau da nu le gasesc ??

stiu ca suna a tampenie :) dar dak ma poate ajuta cnv ii sunt recunoscator

Dominic-V 29-12-07 14:06

Re: Live for Speed
 
In skins_dds vezi gasi default`u, .dds evident.

LKS 29-12-07 16:09

Re: Live for Speed
 
#00 - B. Lucian :D

stefanb 29-12-07 16:13

Re: Live for Speed
 
99 - B. Stefan :D

TazzY 30-12-07 01:50

Re: Live for Speed
 
Cred ca o sa fie fun :)

world_eye007 30-12-07 10:31

Re: Live for Speed
 
Daca o sa fie niste reguli stricte asa incat sa nu intre toti in tine in prima curba atunci chiar o sa fie fun... si reguli in general, ptr ca, cu FBM-ul se intampla mai usor accidente chiar si la tamponari usoare.

Calificari cand? :D

Raz6633 30-12-07 14:42

Re: Live for Speed
 
Pt toti cei care sunt nerabdatori, diseara vor fi afisate:

-regulamentul oficial
-timpul si data desfasurarii evenimentului
-lista participantilor
-eventual un poster.

Eveniment organizat exclusiv de prodrive' Racing.

Raz6633 30-12-07 15:16

Re: Live for Speed
 
Quote:

Originally Posted by Honda Type-R (Post 1266745)
Si eu dak se poate :) Name:Honda Type-R
ms :)

te rog sa te inscrii cu un nume de concurs, ca si ceilalti participanti.

(numar) - (nume).(prenume)

ex: 26 - R.Radu

Opportunity 30-12-07 16:56

Re: Live for Speed
 
Another event organized by Storm Racing ( www.stormracing.net ) :

In data de 5 ianuarie , toti posesorii de licente sunt rugati sa vina pentru a testa un nou insim... Acelasi circuit ca ieri numai ca puteti alege dintre LX6 , FZ5 si RAC. Mai multe detalii : http://www.lfsforum.net/showthread.php?t=36378


Si inca ceva va rog.. nu va mai bagati in evenimente daca nu veniti ( aka razvan )

Raz6633 30-12-07 17:22

Re: Live for Speed
 
Quote:

Originally Posted by Opportunity (Post 1268189)
Another event organized by Storm Racing ( www.stormracing.net ) :

In data de 5 ianuarie , toti posesorii de licente sunt rugati sa vina pentru a testa un nou insim... Acelasi circuit ca ieri numai ca puteti alege dintre LX6 , FZ5 si RAC. Mai multe detalii : http://www.lfsforum.net/showthread.php?t=36378


Si inca ceva va rog.. nu va mai bagati in evenimente daca nu veniti ( aka razvan )

Uite care-i faza... intamplarea face ca am avut niste schimbari de planuri si n-am putut sa ajung, scuza-ma daca am comis o crima, si nu ati putut sa va desfasurati evenimentul. Nu ma pune sa iti aduc aminte, ca si u ai ratat evenimente lfs ro (din unu sau mai multe motive) ;) asa ca gura mica.

PS: fii recunoscator ca nu am participat, altfel, din eventu vostru se transforma in podiumul nostru

world_eye007 30-12-07 18:28

Re: Live for Speed
 
terminati mai rafuielile astea in public :tenisclap . faceti un battle StormRacing vs. Prodrive' Racing si rezolvati cum trebe treaba asta. :pistoles:

Opportunity 30-12-07 20:22

Re: Live for Speed
 
[offtopic]aha ma faci sa rad=))) bine ca ii bati pe astia din FM sau cp[offtopic]
nici daca facem licitatie la podium nu il luati =))


gata cu offtopic

Raz6633 30-12-07 20:43

Re: Live for Speed
 
Quote:

Originally Posted by Opportunity (Post 1268459)
[offtopic]aha ma faci sa rad=))) bine ca ii bati pe astia din FM sau cp[offtopic]
nici daca facem licitatie la podium nu il luati =))


gata cu offtopic

zise omu mic din coltz, cu o voce slaba stiind ca n-are nici o sansa.

WRT-SHARK 30-12-07 22:03

Re: Live for Speed
 
10 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Opportunity (Post 1268189)

Si inca ceva va rog.. nu va mai bagati in evenimente daca nu veniti ( aka razvan )

Razvan a avut aprobarea mea si a echipei :D, a fost nevoit sa participe la un eveniment mult mai important pt viitorul lui in viata, fapt unanim aprobat in consiliul tehinc al echipei prodrive.
Priviti ce balamuc a fost tot drumul spre sala de sedinte:!:

Raz6633 30-12-07 22:07

Formula BMW, Race
 
1 Attachment(s)
Regulament:

Calificari:
- Monopostul folosit va fi FBM (Formula BMW) ne modificat, fara handicap.
- Se va respecta blue flag, si yellow flag, pe tot parcursul calificarilor.
- Evenimentul va consta in 3 sesiuni de calificari, a cate 15 minute fiecare, si 5 minute pauza. IN TIMPUL CALIFICARILOR NU AVETI VOIE SA FACETI SHIFT P (GARAGE PIT). Pt a schimba setarea, va trebuii sa faceti modificari folosind pit stop si menu-ul F12 (modificari la suspensie si aerodinamica)
- Cand o sesiune de 15 minute se termina, monoposturile vor fi conduse de catre piloti, la pit lane, si se vor aranja in sir indian (dupa efectuarea realimentarii/schimb anvelope) in ordina timpilor pe pit lane, asteptand sa treaca cele 5 minute de pauza. Dupa cele 5 minute de pauza se va acorda GREEN FLAG, iar masinile vor fi lasate sa plece pe pista dinou pt urmatoarea sesiune de calificari.
- Aceste reguli vor adauga la realismul cursei, daca se vor respecta in totalita
- In caz ca monopostul dvs numai poate ajunge la boxe, puteti anunta un marshal, care va folosi comanda pitlane dar veti fi penalizat cu 1 minut, din timpul dvs de calificare(veti fi nevoit sa asteptai in garaj 1 minut).
-Timpii cei mai buni vor fi folositi pt determinarea grid-ului final.
Cursa:
- Monopostul folosit va fi FBM (Formula BMW) ne modificat, fara handicap.
- Se va respecta blue flag, si yellow flag, pe tot parcursul cursei.
- Cursa va dura 30 de ture. Se va incheia atunci cand masina pe prima pozitie trece linia de sosire.
- Startul se va da in felul urmator: Grid start, la semafor, in functie de pozitia in calificari.
- ATENTIE MARITA, in T1. Coliziunile in acest viraj, vor fi indeaproape analizate iar penalizarile vor fi aspre, incepand cu penalizari de timp, si terminand cu Drive through, si Stop and Go.
- In timpul cursei, veti fi obligati sa faceti o oprire la boxe, deci conturati-va strategia in functie de aceasta regula.
- Aveti voie sa folositi orice setare pentru masina, atata timp cat nu intra in conflict cu regula numarul unu (fara modificari la motor , fara handicap)

Manevre:
- Aveti voie sa depasiti oriunde credeti dvs de cuvinta, folosit precautie cand incercati o depasire in zonele de pericol, T1, Chicana mica, Chicana mare.
- Daca monopostul nr1 care abordeaza o depasire asupra monopostului nr2 reuseste sa intreaca cu jumatate de masina oponentul, se considera outlap, si astfel masina nr1 primeste pozitia, orice fel de blocaj din partea masinii nr2 se va penaliza cu drive through.
- A nu se taia liniile de marcaj la intrare si iesire de la boxe, acest lucru se va penaliza cu drive through.
- Imposibilitatea de a mai misca monopostul rezulta in abandonul dvs, in acest caz sunteti rugat sa pastrati linistea si sa faceti SHIFT S(spectate), aveti dreptul de a ramane pe server sa vizionati cursa.
- Orice fel de contact direct sau indirect va fi aspru penalizat, incercat sa concurati cat mai curat.
- In caz de tet-a-queue sunteti obligat sa ii lasati pe cei din jur sa treaca, si apoi sa reintrati pe pista.
- Atentie marita la punctele de franare.
- ESTE OBLIGATIA DVS sa incercati sa evitati accidentele.

Chat:
-Este interzis in timpul cursei
-Este permis doar in cele 3 perioade de relaxare intre sesiunile de calificari
-Este interzis in timpul celor 3 sesiuni de calificari.

Lista celor inscrisi:

- 69 - P. Horia
- 21 - S. Ionut
- 90 - M. Sorin
- 14 - M. Alexandru
- 23 - R. Andrei
- 28 - U. Stefan(eL)
- 07 - C. Cristian
- 32 - A. Radu
- 88 - P. Cosmin
- 00 - B. Lucian
- 99 - B. Stefan

Atasat aveti posterul concursului.

DATA: 4 Ianuarie 2008
ORA: 19:00 Calificari
20:00 Cursa

vis-a-vis 30-12-07 22:22

Re: Live for Speed
 
Baga-l si pe
- 04 - T. Cristian
:rolleyes2

WRT-SHARK 30-12-07 22:22

Re: Live for Speed
 
1 Attachment(s)
Count me in:
73#- C.Maier


All times are GMT +2. The time now is 14:03.

- Copyright 2024 4Tuning