Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PC Games (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games.html)
-   -   Live for Speed (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games/5200-live-for-speed.html)

Yonut21 11-11-07 08:03

Re: Live for Speed
 
Server LFS > LFS ROMANIA
LFS Lapper si mod_drag instalate.

Most_Wanted 12-11-07 00:53

Re: Live for Speed
 
si mai am o inrebare .........daca eu imi fc sun sckins ..voi pe net mil vedeti ..sau tre sa il aveti so voi in calc ...din cate stiu eu tre sa il aveti so voi da nush sigur ...

Brian 12-11-07 08:36

Re: Live for Speed
 
Quote:

Originally Posted by Most_Wanted (Post 1195353)
si mai am o inrebare .........daca eu imi fc sun sckins ..voi pe net mil vedeti ..sau tre sa il aveti so voi in calc ...din cate stiu eu tre sa il aveti so voi da nush sigur ...

da trebuie să īl avem şi noi .. altfel nu īl putem vedea..

poate să īmi spună şi mie cineva de unde pot comanda o licentă :?: din romānia..

Raz6633 12-11-07 09:06

Re: Live for Speed
 
Prin computergames.ro, ask andrei (opportunity)

Most_Wanted 12-11-07 13:17

Re: Live for Speed
 
2 Attachment(s)
cu astea de obicei apar .....

datimi si voi ca poate dau de voi pe vreun server....voi acum pe ce versiune jucati S2 -x eu ...

Opportunity 12-11-07 19:44

Re: Live for Speed
 
cine vrea licenta sa ma contacteze la keopsandrei

stefanb 12-11-07 20:33

Re: Live for Speed
 
Quote:

Originally Posted by Opportunity (Post 1196471)
cine vrea licenta sa ma contacteze la keopsandrei

aloo ? domnu andrei? numaru acela este cu taxa inversa ?:shock: :?:
ah.. Yonut21.. e un lag pe serveru` tau.. am incercat sa intru.. eram singurul p`acolo > din 30 in 30 sec .. > Disconnect.

Spookie 13-11-07 03:12

Re: Live for Speed
 
Este vrun server care sa fie tot timpul on ? [demo] daca da , care :-P

69WRX 13-11-07 17:45

Re: Live for Speed
 
@spookie - prodrive' racing team demo e dat drumu mereu...

@most_wanted - toti jucam pe X :D

Raz6633 13-11-07 20:35

Re: Live for Speed
 
ANUNT!!!
Salut baieti, fac un anunt foarte important, pt mine si cred ca pt voi.

Tinand cont, ca in curand, (in 2 luni jumate) va fi celebra cursa de 24 de ore. Cursa pt care noi ne pregatim, cu antrenamente intense. Eu vreau sa fac ceva special pt aceasta cursa. As vrea sa folosim un skin special care sa reprezinte comunitate lfsromania, si romania, un skin 'special edition' al echipei noastre.

Acesta este un fel de concurs pt voi, ca sunt sigur ca printre voi se afla multi care au talent in photoshop, si in a face skinuri, mai mult talent decat am eu.

So daca vreti sa participati, regulile sunt simple, sa concepeti un skin "racing" nu ricer sau mai stiu eu ce bazaconie, urmand cateva din regulile de mai jos. Si acest skin sa mi-l trimiteti pe email la rnunanu@gmail.com (pe forum doar sa postati un screenshot din joc). Noi vom alege skinul cel mai potrivit, care ne place noua, si ill vom folosi in cursa de 24ore, cursa care va fi de altfel televizata pe stream de game.tv

Regulile sunt simple:

- Numarul de participare sa fie 26
- Trebuie sa contina cel putin un spatiu pt logo-ul MOE, pe care ill adaug eu mai tarziu(o sa-l urc pe forum)
- Sa fie un skin de curse, nu ceva cu multe decal-uri si atat...
- Ceva care sa foloseasca logo-ul prodrive racing, logo pe care ill voi trimite prin email, la cerinta voastra.
- Masina trebuie sa fie XRR (XR GTR)
- Data la care as vrea skinul este 15decembrie.
- Template pt XRR se poate gasi pe master skinnerz, sau ill voi dau eu in pachetul respectiv.

Astept cu nerabdare skinurile voastre. Va rog sa ne ajutati.

Trickz 13-11-07 20:37

Re: Live for Speed
 
cu mare drag. daca se poate, fa un pachet cu toate logourile obligatorii. si mentionari daca se doresc anumite culori sau pt ce masina exact etc..
count me in;)

Raz6633 13-11-07 20:38

Re: Live for Speed
 
post editat, si voi face un pachet cu logourile necesare, care va fi trimis la cerinta voastra.

Raz6633 13-11-07 20:58

Re: Live for Speed
 
1 Attachment(s)
ANUNT!!!
Salut baieti, fac un anunt foarte important, pt mine si cred ca pt voi.

Tinand cont, ca in curand, (in 2 luni jumate) va fi celebra cursa de 24 de ore. Cursa pt care noi ne pregatim, cu antrenamente intense. Eu vreau sa fac ceva special pt aceasta cursa. As vrea sa folosim un skin special care sa reprezinte comunitate lfsromania, si romania, un skin 'special edition' al echipei noastre.

Acesta este un fel de concurs pt voi, ca sunt sigur ca printre voi se afla multi care au talent in photoshop, si in a face skinuri, mai mult talent decat am eu.

So daca vreti sa participati, regulile sunt simple, sa concepeti un skin "racing" nu ricer sau mai stiu eu ce bazaconie, urmand cateva din regulile de mai jos. Si acest skin sa mi-l trimiteti pe email la rnunanu@gmail.com (pe forum doar sa postati un screenshot din joc). Noi vom alege skinul cel mai potrivit, care ne place noua, si ill vom folosi in cursa de 24ore, cursa care va fi de altfel televizata pe stream de game.tv

Regulile sunt simple:

- Numarul de participare sa fie 26
- Trebuie sa contina cel putin un spatiu pt logo-ul MOE, pe care ill adaug eu mai tarziu(o sa-l urc pe forum)
- Sa fie un skin de curse, nu ceva cu multe decal-uri si atat...
- Ceva care sa foloseasca logo-ul prodrive racing, logo pe care ill voi trimite prin email, la cerinta voastra.
- Masina trebuie sa fie XRR (XR GTR)
- Data la care as vrea skinul este 15decembrie.
- Template pt XRR se poate gasi pe master skinnerz, sau ill voi dau eu in pachetul respectiv.
- Culori, design aspect si tematica, este complet la alegerea voastra.
- Atasat aveti un pachet cu toate logo-urile necesare.

Astept cu nerabdare skinurile voastre. Va rog sa ne ajutati.

Logo MOE, Logo Prodrive, si template XRR

sTAILLL 14-11-07 21:07

Re: Live for Speed
 
Va salut se pricepe cineva la ISRM ala pt drag? pls prv id lica_gafton
merge tot ok doar ca te pui la linia de start si nu se intampla nimic stau becurile rosii aprinse

Raz6633 15-11-07 11:52

Re: Live for Speed
 
Am uitat sa precizez. Pentru competitia de skinuri, trebuie sa lasati un spatiu, unde sa se poata adauga numele celor 6 piloti participanti, (asa cum puteti vedea in skinul prezent al prodrive Racing).

Deci in conceptia dvs, in creatia dvs sa introduceti si acest aspect. Inca o data astept cu nerabdare, skinurile voastre.

wlady 15-11-07 16:13

Re: Live for Speed
 
Razvane, ma bag eu sa-ti fac unul, mai e timp deci nu ma grabesc :wink:. Trebuie sa ma gandesc la ceva frumos. Ca doar ne reprezentati. nu ? Se poate un logo 4T pe undeva ? :D

Raz6633 15-11-07 16:18

Re: Live for Speed
 
Discutabil....:P mai bine nu :P dar discutabil (logo 4tuning)

Oxide 15-11-07 17:39

Re: Live for Speed
 
Quote:

Originally Posted by Raz6633 (Post 1200651)
Discutabil....:P mai bine nu :P dar discutabil (logo 4tuning)

Sa zicem ca merita un logo micut acolo pus pe skin. :P
Trebuie sa apreciem 'hostarea' discutiile noastre de LFS-isti. :D

Raz6633 15-11-07 22:49

Re: Live for Speed
 
Quote:

Originally Posted by Oxide (Post 1200752)
sa zicem ca merita un logo micut acolo pus pe skin :P
trebuie sa apreciem 'hostarea' discutiile noastre de LFS-isti :D

Totusi nu as fi de acord cu acest logo, pus pe masina, deoarece nu am semnat nici un acord reciproc, si nu am vrea sa deranjam, mai bine fara... ;)

stefanb 15-11-07 23:59

Re: Live for Speed
 
Quote:

Originally Posted by Raz6633 (Post 1201305)
Totusi nu as fi de acord cu acest logo, pus pe masina, deoarece nu am semnat nici un acord reciproc, si nu am vrea sa deranjam, mai bine fara... ;)

de acord aici.. e mai simplu si fara dureri de cap FARA.:)

69WRX 18-11-07 11:17

Re: Live for Speed
 
5 Attachment(s)
niste poze de aseara...am fost cam putini...pozele sunt facute la sfarsit..o sa mai pun cateva mai tarziu dupa ce le dichisesc...tre sa imi modific skinu dar mi-e lene..e ramas de la grip event :)

Most_Wanted 18-11-07 17:45

Re: Live for Speed
 
...nai umbre la masini

Raz6633 18-11-07 23:18

Re: Live for Speed
 
1 Attachment(s)
Salut, vin cu vesti foarte bune. In aceasta seara a fost prima sesiune de calificari pentru cursa de 6 ore, care va avea loc pe Westhill International.

A fost o batalie crunta, dar prodrive a reusit sa se mentina, incepand calificarile cu un timp bomba plasandu-ne pe primul loc. Au urmat 25 de minute de conducere, dupa care am fost devansati pe locul doi de catre Mercury Racing.
In final prodrive a terminat sesiunea pe locul doi, si tin sa va zic ca avem mari sanse pentru pole position in cursa de sambata viitoare.

Vreau sa multumesc lui P. Cosmin (dominic) pentru efortul depus, el find cel care a scos timpul castigator sa zic asa, si nu in ultimul rand, lui C. Maier (shark) pentru realizarea unui set fantastic, care le-a dat batai de cap celorlalti.
In rest celelalte echipe sunt cu 2 secunde mai lente... deci avem sanse mari la o pozitie promitatoare, ca sa nu zic pe podium.

vio[s] 18-11-07 23:53

Re: Live for Speed
 
2 Attachment(s)
Felicitari baieti si succes in continuare ;) ...

2 poze dupa cateva ture de Blackwood in care nu am reusit sa scot sunt 1:29 :sad:

Trickz 19-11-07 19:55

Re: Live for Speed
 
ntz ntz..gg dom:P la mai mare prodrive:)

Opportunity 19-11-07 20:15

Re: Live for Speed
 
gj dom , gj prodrive

Raz6633 19-11-07 21:46

Re: Live for Speed
 
Ce pot sa zic, Cosmin(dominic) s-a dovedit a fi un pilot foarte rapid, el antrenanduse non stop pt aceasta cursa. Are approx 910 ture alergate pe Westhill, ceea ce imi arata devotamentul acestui tanar pilot. Nu pot decat sa zic ca ma bucur, nespus de mult, pentru ca de data asta suntem din aceasi echipa, si nu ne mai duelam.

Dominic, are calitatile necesare pt a fi pilot permanent prodrive, si oricand ill asteptam cu bratele deschise.

AdiNX 20-11-07 17:07

Re: Live for Speed
 
felicitarile mele pentru reusita la calificari. make us proud :)

Opportunity 20-11-07 19:49

Re: Live for Speed
 
1 Attachment(s)
:) dupa ce prodrive sunt castigatori (aproape) la calificari noi am 'castigat' un nou logo :

69WRX 20-11-07 21:43

Re: Live for Speed
 
6 Attachment(s)
alte poze...

Trickz 20-11-07 22:02

Re: Live for Speed
 
wrx..dar umble nu ai la masini?
soon pun si eu un filmulet cu noul membru redsunz:P pana atunci: teaser: https://www.youtube.com/watch?v=7RykXJMTv7c

Raz6633 21-11-07 01:54

Re: Live for Speed
 
3 Attachment(s)
Vin cu 3 poze, absolut superbe, care mie imi plac la nebunie.

sTAILLL 21-11-07 06:56

Re: Live for Speed
 
Am key`ul pt licenta si nu stiu cum sa activez licenta :-s cum fac?

WRT-SHARK 21-11-07 07:06

Re: Live for Speed
 
Quote:

Originally Posted by sTAILLL (Post 1208358)
Am key`ul pt licenta si nu stiu cum sa activez licenta :-s cum fac?

http://www.lfs.net/?page=faq&id=3
On the first screen of LFS after you start it up, there is an "Unlock Live for Speed S2" button, which takes you to the unlock screen. There, enter your LFS username and GAMEpassword and press the Unlock button bottom-right of the screen. Provided you've entered the correct username and GAMEpassword, and you are or can connect to the internet, LFS should unlock.

sTAILLL 21-11-07 07:29

Re: Live for Speed
 
ms boss am rezolvat :D cred

WRT-SHARK 21-11-07 07:31

Re: Live for Speed
 
Welcome to S2 :D

sTAILLL 21-11-07 09:15

Re: Live for Speed
 
sar putea sa mai fac rost de licente s2 :D:D:D

69WRX 21-11-07 09:58

Re: Live for Speed
 
daca faci sa imi dai un buzz pe mess :D

Opportunity 21-11-07 19:45

Re: Live for Speed
 
1 Attachment(s)
Echipa Storm Racing va participa in liga Gentlefoot Racing (gentlefoot.com).
Sper ca va fi un sezon bun pentru noi (eu nu prea ma pricep cu fox dar practice makes perfect) si sper ca ne vom intoarce cu un loc bun...

Voi posta aici progresul nostru in liga.

Raz6633 21-11-07 22:30

Re: Live for Speed
 
Quote:

Originally Posted by Opportunity (Post 1209439)
Echipa Storm Racing va participa in liga Gentlefoot Racing (gentlefoot.com).
Sper ca va fi un sezon bun pentru noi (eu nu prea ma pricep cu fox dar practice makes perfect) si sper ca ne vom intoarce cu un loc bun...

Voi posta aici progresul nostru in liga.

Am si eu o intrebare asa de pura curiozitate, ce legatura are o echipa straina cu LFS ROmania, pe bune acum, i mean tu ill vezi pe scoop, care e in 1st racing, echipa consacrata, ca se lauda cu evenimentele echipei?

Eu ma laud, pt echipa prodrive' este echipa PUR romaneasca, iar noi cand alergam unde alergam, avem pe masina steagul roman, si ill purtam cu mandrie. Prodrive' Racing reprezinta romania, in competiile importante ale LFS_ului, i dont see storm racing doing the same. So why fill up forum space?


All times are GMT +2. The time now is 00:25.

- Copyright 2024 4Tuning