Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PC Games (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games.html)
-   -   Live for Speed (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games/5200-live-for-speed.html)

Naitzu 10-12-07 21:35

Re: Live for Speed
 
2 Attachment(s)
Doua poze.. Si o intrebare.. replayurile cum se fac..

69WRX 10-12-07 22:48

Re: Live for Speed
 
aiurea cu X30...

Trickz 10-12-07 22:52

Re: Live for Speed
 
da. acum nu o sa mai fie xrt asa folosit. primele mele impresii despre noua masina nu sunt asa bune.
p.s. scoop, pe serverul 1st racing nu ma lasa sa selectez vederea de afara:(
p.s. in caz ca nu ati incercat deja, apasati 4 cand sunteti in vederea de afara pentru a avea racing line (you noobz:lol:)

Scoop 10-12-07 22:58

Re: Live for Speed
 
Pey se merge pe idea ca iti conduci masina de la volan nu plutind in spatele ei sau deasupra rotilor (razvane nu urla ca nu mai refer la tine) :lol: dar oricum noua masina mi se pare o porcarie, vreti sa fiti rapizi in ea, treceti fratilor pe cutie AUTOMATA, au optimizat cutia automata schimba exact cand trebuie si upshift si downshift e perfecta :rolleyes2 ramane de vazut cum se muleaza masina dupa ce ne invatam toti cu ea si putem face curse klumea, dar momentan ma dezamaceste, in rest imi plac modificarile aduse jocului, in special ambreiaju.

Trickz 10-12-07 23:04

Re: Live for Speed
 
eh si acum daca m'am obisnuit cu vederea exterioara?:) acum ma supar si ma intorc la nfs:))

Raz6633 11-12-07 13:03

Re: Live for Speed
 
Quote:

Originally Posted by Trickz (Post 1240515)
eh si acum daca m'am obisnuit cu vederea exterioara?:) acum ma supar si ma intorc la nfs:))

In primu rand, acel forced view, e doar o optiune a serverului, si nu toate serverele sunt asa. In al doilea rand, formula BMW, dpdv a fizicii este foarte stabila, si este ff bine conturata. Ba mai mult toate masinile acum sunt foarte bine conturate. Eu unu sunt placut impresionat de acest patch.
Si era de asteptat ca tocilarii gen Biohazard sau Prophet, sa treaca pe cutie automata.... ce conteaza ca nu e real, conteaza ca are juma de secunda scazuta pe tur nu?

Mi se pare ff real si ff tare in acelasi timp, cutia secventiala, desi, uneori poate deveni un "pain in the ass".

In al doilea rand, dragilor, se apropie vertiginos, ziua de 15 decembrie, si inca mai sunt cativa care nu mi-au trimis skinul lor, oameni care deja s-au anuntat pe forum, ca imi vor trimite ceva. V-as ruga sa nu abordati atitudinea tipica romanului, adica neseriozitate si nesimtire. Va multumesc

Trickz 11-12-07 13:31

Re: Live for Speed
 
ar fi interesant sa facem un campionat nou pe demo:)

Scoop 11-12-07 14:15

Re: Live for Speed
 
Daca faceti campionat cu formula bmw ma inscriu si eu :))

Raz6633 11-12-07 14:28

Re: Live for Speed
 
Quote:

Originally Posted by Scoop (Post 1241233)
Daca faceti campionat cu formula bmw ma inscriu si eu :))

pe demo? :?:

Scoop 11-12-07 15:43

Re: Live for Speed
 
pe orice, trebuie sa ma invat cu noua masina nu?

Spookie 11-12-07 15:51

Re: Live for Speed
 
Quote:

Originally Posted by Scoop (Post 1241370)
pe orice, trebuie sa ma invat cu noua masina nu?

Dar este formula bmw si pe demo ? oO

stefanb 11-12-07 16:56

Re: Live for Speed
 
da, si inteligenta mutare din partea lor. pune`ti`va in locul lor.. muncesti, faci un simulator care se vrea de curse.. cu jucatori competitivi.. iar ei sunt un procent mic din totalul de grip players.. iar acesti grip players.. un procentaj mic, si ei, printre drifteri, liniutzari.. :))
inteligent si pentru ca, bagand formula bmw in demo, se incurajeaza RACING`ul.. nu e f rapida, dar te solicita un pic.. :)

69WRX 11-12-07 17:03

Re: Live for Speed
 
razvan imi cer scuze dar chiar nu pot sa fac skinu acum am f multa treaba cu scoala si nu am timp

Most_Wanted 11-12-07 17:21

Re: Live for Speed
 
mi-am instalat si eu ala cu X30 ..si imi pare rau ca am instalat ...acum tre sa imi reinsatlez jocu ....sau dus draq si setupurile .....bagmias picioarele in el de X30 ...alte servere nu mai gasesc decat X30 peste tot ....bag picoarele in el

Scoop 11-12-07 18:10

Re: Live for Speed
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Most_Wanted (Post 1241551)
mi-am instalat si eu ala cu X30 ..si imi pare rau ca am instalat ...acum tre sa imi reinsatlez jocu ....sau dus draq si setupurile .....bagmias picioarele in el de X30 ...alte servere nu mai gasesc decat X30 peste tot ....bag picoarele in el

Iti trebe un tool ca sa-ti muti setarile, nu sunt pierdute. Este pe forum acest tool. Il am si eu

Uitati si explicatia cum se fol:

Make a Backup of your "settings" Folder (LFS\data\settings)
Start-Button (bottom left)
Run (Ausführen)
enter cmd
Now you opened your old DOS-Console, now navigate to the exe.
(Just put the .exe to C:\Documents and Settings\YOUR-USERNAME, then you don´t need to navigate through your hdd with the DOS-Console)
Now type: x10_to_x30_setup_fix.exe --path=Path\to\your\LFS
(in my case: x10_to_x30_setup_fix.exe --path=G:\LFS )
Now it runs a few seconds, and your Sets are changed to X30.


All times are GMT +2. The time now is 10:30.

- Copyright 2024 4Tuning