Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Carlsson CK65 "Eau Rouge" by Aigner (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/51895-carlsson-ck65-eau-rouge-by-aigner.html)

Bogdan_mb 18-09-07 02:55

Carlsson CK65 "Eau Rouge" by Aigner
 
10 Attachment(s)
Un proiect (editie limitata) care are la baza noul CL de la Mercedes realizat de Carlsson si compania Etienne Aigner renumita in lume ca fiind una dintre cele mai mari companii din industria pielariei de inalta calitate.

Cateva date tehnice :

Engine (are la baza motorul de pe CL 65 AMG) : V12 - 5980 cmc
Power : 518 kW (705 hp) / 4800 rpm
Torque : 1100* Nm / 2000-4000 rpm *electronically restricted

Transmission : CK SPEEDSHIFT five-speed, Automatic with steering column gear shift

Performance :
Acceleration 0-100km/h : 3,9 s
Top speed : 320 km/h - electronically restricted (din motive de siguranta ;) )

Alte detalii, masina dispune de jante ultra-usoare pe 21 inch, Active Body Control, masina e coborata cu 30mm fata de serie, o sumedenie de elemente din carbon , etc , las pozele sa vorbeasca ..

Bogdan_mb 18-09-07 03:13

Re: Carlsson CK65 "Eau Rouge" by Aigner
 
ups, am uitat pretul , 365.000 euro cu toate taxele ;)

Rookie 18-09-07 08:57

Re: Carlsson CK65 "Eau Rouge" by Aigner
 
Vai de mine, cum poate sa arate ... criminala !!!

boy_wonder 18-09-07 16:28

Re: Carlsson CK65 "Eau Rouge" by Aigner
 
la banii astia parca mi-as lua Mercedes CL65 AMG "40th Anniversary"

Cosmin255 18-09-07 18:56

Re: Carlsson CK65 "Eau Rouge" by Aigner
 
extravagant si scump....nu imi prea place culoarea aleasa

_anaconda_ 18-09-07 22:10

Re: Carlsson CK65 "Eau Rouge" by Aigner
 
FOARTE REUSITA!!!!Si imi place foarte mult si culoarea exterior/interior,parerea mea daca ai buzunarele nervoase merita:!:
EDIT: putin help de la cineva ca nu imi merge sa downloadez pozele,le face un format foarte ciudat(nu se deschide cu nimic) si ocupa ridicol de putin:sad: ...a mai avut cineva problema asta la pozele de pe threadu asta?

danger0su 19-09-07 23:15

Re: Carlsson CK65 "Eau Rouge" by Aigner
 
mercedes !

danger0su 19-09-07 23:16

Re: Carlsson CK65 "Eau Rouge" by Aigner
 
bmw nici nu pute pe langa asta

KILLER JOHN 19-09-07 23:29

Re: Carlsson CK65 "Eau Rouge" by Aigner
 
seara ,ma bag si eo peaicea sper sa nu deranjez si sa ma primitzi si pe mn , mi se pare fff reusit mertzu ,cu exceptzia culorii ,atat exr kt si int ,park ar fi de dame :)) :">

Bogdan_mb 20-09-07 11:44

Re: Carlsson CK65 "Eau Rouge" by Aigner
 
Quote:

Originally Posted by KILLER JOHN (Post 1109262)
seara ,ma bag si eo peaicea sper sa nu deranjez si sa ma primitzi si pe mn , mi se pare fff reusit mertzu ,cu exceptzia culorii ,atat exr kt si int ,park ar fi de dame :)) :">

incearca sa scrii m-ai gramatical ;)

florentin84 20-09-07 11:55

Re: Carlsson CK65 "Eau Rouge" by Aigner
 
de ce trebuie sa puna astia limitare de viteza tot timpul? pacat :sad:

Bogdan_mb 20-09-07 12:11

Re: Carlsson CK65 "Eau Rouge" by Aigner
 
Quote:

Originally Posted by florentin84 (Post 1109864)
de ce trebuie sa puna astia limitare de viteza tot timpul? pacat :sad:

se gandesc si ei la cine o cumpara, persoane extravagante care nu prea au treaba cu sofatul , orice pasionat, daca ar fi sa ia un benz de banii astia, ar lua vreun SV12 de la brabus ;)

KILLER JOHN 20-09-07 14:43

Re: Carlsson CK65 "Eau Rouge" by Aigner
 
ok ,asa am sa fac :D ,pai este normal sa le limiteze ,pt k dak nu ar fi carnagii pe strada ,pt k sunt multi care isi permit masini foarte puternice ,dar cum spunea si WTCVICTIM ,unii nu au nici un habar cu condusul si na ,la o asa herghelie ....... vai de pietoni si participantii la trafic

SHOGUN-A8 20-09-07 16:23

Re: Carlsson CK65 "Eau Rouge" by Aigner
 
Frumoasa masina.
Interiorul este superb...parca e al unui iaht de lux...
Frumoasa masina...dar intr-adevar culoarea exteriorului nu prea avantajeaza masina.:rolleyes2

22VIN 20-09-07 16:47

Re: Carlsson CK65 "Eau Rouge" by Aigner
 
Quote:

Originally Posted by KILLER JOHN (Post 1110107)
ok ,asa am sa fac :D ,pai este normal sa le limiteze ,pt k dak nu ar fi carnagii pe strada ,pt k sunt multi care isi permit masini foarte puternice ,dar cum spunea si WTCVICTIM ,unii nu au nici un habar cu condusul si na ,la o asa herghelie ....... vai de pietoni si participantii la trafic

explicatii aiurea 8-| daca s-ar pune asa problema ar fi limitate la 130 km/h:))
adevaratul motiv pt care este limitata la 320 km/h, dupa cum spune si wtc este: ''motive de siguranta''. siguranta deoarece unele piese nu sunt proiectate sa reziste la viteze de peste 320km/h si sunt supuse la solicitari extreme, putand oricand sa cedeze...


All times are GMT +2. The time now is 22:02.

- Copyright 2026 4Tuning