Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Oradea (https://forum.4tuning.ro/86-oradea.html)
-   -   Arad 14 mai etapa II (https://forum.4tuning.ro/86-oradea/5104-arad-14-etapa.html)

gaju 05-05-05 07:26

Arad 14 mai etapa II
 
1 Attachment(s)
cine se mai risca?
oricum o sa aveti o surpriza din partea mea.
ceva ce a fost cumva,cindva............
urmeaza....................................

daflyer_oradea 05-05-05 12:57

Sa vedem cine va mai merge la Arad...eu voi fi sigur acolo...DAca nu patesc nimic pana atunci :))
Cristi, ce ai facut cu Calibra????

daflyer_oradea 05-05-05 13:01

1 Attachment(s)
De asta ce zici?Pun sagetele sa te cunoasca lumea? :P

AleXXL 05-05-05 17:41

Calibra e pt.curse si BMW`u pt.salon ? hm..nice ;) :D

gaju 06-05-05 06:18

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"daflyer_oradea\"
Cristi, ce ai facut cu Calibra????

nu o puteam lasa asa,nu?
am aranjat-o un picut.

daflyer_oradea 07-05-05 01:29

De abia astept sa vad rezultatul. ;) :P :twisted:

aiculedtzu 07-05-05 07:16

La cursa din 23 Aprilie au mai fost masini din oradea insa au ramas in parcare si nu au participat (2x Calibra, 307, Polo, ... , ). De ce :?:

gaju 07-05-05 09:10

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"aiculedtzu\"
La cursa din 23 Aprilie au mai fost masini din oradea insa au ramas in parcare si nu au participat (2x Calibra, 307, Polo, ... , ). De ce :?:

au motoare mici!
ei sunt mai mult cu show-urile decit cu forja.
oricum calibrele se dau pe 14,si alex cu golfu'.
o sa fie mai multi din oradea inscrisi.

aiculedtzu 07-05-05 20:25

De aceea exista grupe.

De exemplu prietenul meu cu Alfa 147 Rosie are motor 1.6 si a luat locul 2 la grupa sa (A2), cu toate ca daca nu rata treapta a 2-a castiga grupa.

Sper sa ajung si eu la joaca pe 14 Mai :tetter:
Ramane de vazut cum imi rezolv treburile.

*edit:
Calibrele ce motor au? Dar golful ?

daflyer_oradea 07-05-05 21:37

Calibrele au motor de 2000 cmc si 8 valve...in jur de 115 cai (daca sunt documentat bine)...La rotile de 17 respectiv 18 pe care le au nu cred ca au nici o sansa la demaraj...
Golful...care Golf?ca nu stiu despre care e vorba...

gaju 08-05-05 08:31

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"daflyer_oradea\"
Golful...care Golf?ca nu stiu despre care e vorba...

golful lui alex
UAD....
gti 140 cai.

cioli17 08-05-05 13:12

aicu : skimba jantele alea , mama lor , ca nu ai lowrider :)

daflyer_oradea 08-05-05 14:26

Nu stiam ca Alex are motor de 1,8 16v de GTi...am crezut ca are motor de 1,6.
My mistake. :(

aiculedtzu 11-05-05 20:31

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"cioli17\"
aicu : skimba jantele alea , mama lor , ca nu ai lowrider :)

Cand am cumparat jantele am fost constient ca pe langa avantaje au si un dezavantaj: voi fi penalizat la plecarea de pe loc.

Dar pentru a elimina problema, cel putin la curse, am luat 2 jante de 15\" cu gume sport de 195/45 R 15 ca sa le pun pe fata. Si asa si am facut cu o zi inainte de cursele de la Arad. Le-am pus pe masina si am plecat in teste. Masina accelera simtitor mai repede iar de pe loc plecam mult mai bine. Acum probabil te intrebi de ce nu am venit cu ele la arad?
Pai sunt 3 motive:
1. Masina arata ca naiba cu jantele de 18\" pe spate si cu cele de 15\" pe fata
2. Masina e plina de electronica, iar din cauza diferentei mari de diametru intre jantele fata-spate aveam erori de la ABS, EBD, ASR, VDC (ESP). Practic cu ASR-ul cuplat nu puteam sa depasesc 40 km/h deoarece rotile din fata se invarteau mai repede decat cele din spate si astfel calcultoru' imi frana rotile din fata crezand ca ele patineaza.
3. Cu jantele de 15\" garda de sol in fata a devenit mai mica de 3 cm si la orice denivelare mai pronuntata a drumului frecam cu spoilerul din fata. Si cum drumul Oradea-Arad are portiuni foarte rele riscam sa ajung cu spoileru' fata lipsa.

Dar chiar si asa, cu jantele de 18, nu pot sa ma plang. Cel putin am plecat mai bine decat maestru' coxar emerit si in acelasi timp tovarash' akimoto. Isn't it ? :lol:

daflyer_oradea 11-05-05 22:38

Bafta sambata la Arad...si daca am intele eu bine, sambata o sa fie pe 400m, cu cronometre...si atunci, s-ar putea sa ai sanse chiar si cu rotile de 18\".
cat despre restul masinilor, ca tot nu te-a lamurit nimeni, 307-le are Hdi de 110 cai, daca nu mainsel, si e chipat, si Polo are motor destul de mic,
1,6 , la atata caroserie si la multitudinea de scule instalate pe el...sunt chiar curios ce face Alex cu Uad-u, ca la motoru de gti de 140 de cai, ca roserie destul de usoara, , s-ar putea sa aiba ceva sanse, ca din cate stiu eu Golfurile alea 2 Gti cu 1,8 16 fug ca dracu' .
in fine, o sa vedem.
:arrow: :wink: Nu mai e mult pana sambata :D


All times are GMT +2. The time now is 22:10.

- Copyright 2024 4Tuning