Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cum facem rost de mai multi cai putere ? (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere.html)
-   -   un motor de mx-5 (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere/510-motor-mx-5-a.html)

Djorkaeff 19-02-04 18:13

un motor de mx-5
 
oare la cat a ajuns motoru meu de la mx-5 1.6i?
din fabrica are 110 cai, iar eu i-am scos catalizatorul, nu mai are toba finala, i-am shimbat filtru de aer cu unu sport si i-am schimbat bujiile cu niste bosch-uri cu 4 scantei :shock:

Gratzian 19-02-04 18:21

cum te-a salvat de la inchisoare?
povesteste, plsssss

Djorkaeff 19-02-04 21:07

era intr-o dimineata cand mergeam la liceu la 7.
era inca intuneric si soseaua era umede, ploua si aveam 90 la ora. in sensu meu de mers erau 3 benzi, iar pe banda din mojloc era un jeep. m-am uitat un pic intr-o parte si cand m-am uitat in fata jeepu frana iar eu nu mai aveam timp sa franez ca intram in curu lui asa ca am schimbat banda si am trecut langa axu drumului. treaba era ca asta frana la o trecere de pietoni iar cand eu am ajuns la circa 4 metri de trecere pietonu era fix pe mijlocu benzii mele iar eu aveam 90... pe ploaie. am calcat frana la podea si am tras de volan si am intrat pe contrasens... treaba e ca masinutza aia, care apropos a luat premii pt cea mai stabila masina din fericire, a stat ca lipita pe sosea la 90 in frana brusca pe ploaie si la cum am smucit eu de volan. daca nu era asa de stabila il omoram pe ala... pe trecerea de pietoni...

Djorkaeff 19-02-04 21:09

cam ce chestii pot sa-i fac la motor cu nu foarte multi bani?

catalin rs4 19-02-04 21:12

:lol: :lol: :lol: mda..ai avut noroc..mare.. :)

Djorkaeff 19-02-04 21:17

chiar ca mare noroc, dar si ea a stat lipita de sosea draga de ea, atunci m-am indragostit de ea :P

Djorkaeff 19-02-04 21:30

1 Attachment(s)
cam asta e iubita mea

catalin rs4 19-02-04 22:15

:lol: :lol: :lol: frumusica masina dupa cum vb despre ea o iubesti mult..de tot :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: ..
sa o stapanesti sanatos si welcome..treci si pe la identitati daca ai drum ... :lol: :lol:


All times are GMT +2. The time now is 04:01.

- Copyright 2026 4Tuning