Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   O mare dilema (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/50739-dilema.html)

Fitzosu 05-09-07 20:25

O mare dilema
 
Cine ma ajuta si pe mine ?

Problema e urmatoarea :

Vreau sa-mi iau un Golf V GT Sport, dar nu stiu ce motorizare sa aleg. Voi ce ati alege intre 1.4 TFSI 170 CP si 2.0 TDI 4 Motion 140 CP ? In ambele cazuri se va face tuning atat exterior cat si la motor. Ideea e ca nu prea cred ca poti sa scoti foarte mult din 1.4 TFSI ...

Pretul e cam acelasi ... diferenta de maxim 100 - 200 de euro.

Astept ... pareri ...

Bogdan_ozzy 05-09-07 21:36

Re: O mare dilema
 
in orice caz.. eu asi alege 1.4 TFSI cu 170 cp pentru ca daca modifici .. si la motor.. ajungi la mai multi caluti ...decat daca ai modifica.. 2.0 TDI 4 Motion cu 140 cp!in fine.. poate gresesc.. sa vedem si alte pareri..

bmw_fear 06-09-07 01:57

Re: O mare dilema
 
din cate stiu eu...este si motor de 170 de cai..tot 2.0TDI

TIR 07-09-07 01:13

Re: O mare dilema
 
nu exista 2.0 TDI 4motion pe GOLF GT deja vorbesti de 2 masini diferite... este 2.0 TDI 170 HP ca pe cel de 1.4 TSI care este de 140 si 170.

Magos 07-09-07 05:30

Re: O mare dilema
 
Parca GT avea o sg motorizare, cea de 170 CP... Sau ma insel?

TIR 07-09-07 10:20

Re: O mare dilema
 
sigur te inseli


All times are GMT +2. The time now is 13:54.

- Copyright 2026 4Tuning