Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   Golf 3 - Gti 2.0 8v Cult Style (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/50706-golf-3-gti-2-0-8v-cult-style.html)

topser 24-09-07 23:08

Re: Prezentare Golf 3 Gti 2.0 8v Cult Style
 
superba masina....super...felicitari..imi place la nebunie...

ktbstudio 25-09-07 01:39

Re: Prezentare Golf 3 Gti 2.0 8v Cult Style
 
Quote:

Originally Posted by danmoise (Post 1116640)
ai urmarit cult, si chiar ti-a iesit, dar sunt 3 sau 4 elemente de la cult care ti-ar face masina perfecta: semnalele din aripi scoase, oglinzile, haionul si capacul de rezervor.

si ar fi singurul golf3 facut cap-coada in stilul cult.

oricum masina e tare, felicitari.

Salut, ai dreptate, un lucru e rezolvat, am scos semnalele din aripi. :D
Am o idee si pentru capac de rezervor, doar trebuie sa gasesc una, capacul de la audi tt si oglinzi golf4 "mici".

Cipry85 25-09-07 11:51

Re: Prezentare Golf 3 Gti 2.0 8v Cult Style
 
Frumoasa masinuta,o stiu din parcare de la 4tuning day.de ce nu incerci si niste folie pe geamuri,ar da mai interesant.

dany_let 26-09-07 10:29

Re: Prezentare Golf 3 Gti 2.0 8v Cult Style
 
Quote:

Originally Posted by ktbstudio (Post 1117148)
Salut, ai dreptate, un lucru e rezolvat, am scos semnalele din aripi. :D
Am o idee si pentru capac de rezervor, doar trebuie sa gasesc una, capacul de la audi tt si oglinzi golf4 "mici".


iti pot aduce eu capac de rezervor si oglinzile de golf 4 mici ...daca te referi la oglinda dreapta , sa fie si stanga la fel , daca nu orice fel de oglinda...

ICE_golf4 27-09-07 17:05

Re: Prezentare Golf 3 Gti 2.0 8v Cult Style
 
mda....nu credeam k voi vedea vreodata in romania stilul asta.....Felicitari....Te`ai pricopsit cu un adevarat ,,german car''...anul asta se poarta Cult, kt am fost in germania, era plin, pe majoritatea masinilor VAG....Felicitari si sa o stapanesti sanatos......nu o impopotzona la exterior, doar la interior lucreaza.....bafta.....si frumos motor..... :P

ktbstudio 29-09-07 00:22

Re: Prezentare Golf 3 Gti 2.0 8v Cult Style
 
Quote:

Originally Posted by dany_let (Post 1119152)
iti pot aduce eu capac de rezervor si oglinzile de golf 4 mici ...daca te referi la oglinda dreapta , sa fie si stanga la fel , daca nu orice fel de oglinda...

Bine, o sa mai discutam despre asta. Multumesc.

john_a 29-09-07 14:55

Re: Prezentare Golf 3 Gti 2.0 8v Cult Style
 
salut tuturor,
am si eu un golf 3 gti 2000 8v si nu prea pot sa-i dau de cap, am fost cu el la tester si nimik
am schimbat o gramada de piese la ea si tot nu merge.
in mers normal imi da in nas, nu sta mereu la relantiu se accelereaza singura si in mers

john_a 29-09-07 15:00

Re: Prezentare Golf 3 Gti 2.0 8v Cult Style
 
mai am o intrebare pt cunascatori
am gasit sa cumpar dispozitivul pt geamuri electrice dar este de la un vw in 5 usi
credeti k se potrivesc si la aceea in 3 usi?

slobikop 30-09-07 20:22

Re: Prezentare Golf 3 Gti 2.0 8v Cult Style
 
azi am vazut o si eu prima oara pe viu in oras.pe unde o tii ca esti cam scump la vedere? :)

ktbstudio 30-09-07 23:24

Re: Prezentare Golf 3 Gti 2.0 8v Cult Style
 
Quote:

Originally Posted by slobikop (Post 1126435)
azi am vazut o si eu prima oara pe viu in oras.pe unde o tii ca esti cam scump la vedere? :)

Salut, ma bucur ca ai vazut masina, o tin in garaj la mine acasa, nu zic ca plimb toata ziua cu ea dar ies si eu in fiecare saptamana de mai multe ori.:D

ktbstudio 30-09-07 23:29

Re: Prezentare Golf 3 Gti 2.0 8v Cult Style
 
Quote:

Originally Posted by john_a (Post 1124745)
salut tuturor,
am si eu un golf 3 gti 2000 8v si nu prea pot sa-i dau de cap, am fost cu el la tester si nimik
am schimbat o gramada de piese la ea si tot nu merge.
in mers normal imi da in nas, nu sta mereu la relantiu se accelereaza singura si in mers

Ce ai schimbat la motor? Eu zic ca problema trebuie cautata la senzorul de acceleratie (throttle position sensor), la motorul de mers in gol, sa verifici toata conductele de aer sa nu fie rupte ca motorul sa nu traga aer fals undeva. Demonteaza si clapeta de acceleratie si curata interiorul ca sa se inchide normal.

slobikop 01-10-07 00:27

Re: Prezentare Golf 3 Gti 2.0 8v Cult Style
 
probabil nu avem aceleasi trasee :)ma bucur ca o astfel de masina e de la noi din oras.felicitari pt ce ai facut. hai noroc si la mai mare:)

cjcr_catalin 08-10-07 19:17

Re: Prezentare Golf 3 Gti 2.0 8v Cult Style
 
Am si eu un Golf3 gti din 93 8v, o am cam de 3 luni si am avut numai probleme cu ea cam la o luna dupa ce am cumparat`o: s`a stricat liftul de la usa din stanga, am avut probleme cu intalatia de gaz, mi s`au rupt curelele de la pompa de apa si de la AC si motor, se tureaza in gol cateodata , iar cand apas ambreiajul pt a decupla sau schimba viteza tinde sa moara motorul (ocileaza acul de la turometru intre 300 si 1200 de turatii si pe urma ramane constant sau moare motorul). Atunci cand s`a rupt cureaua de la pompa de apa , am ramas fara apa si mi s`a crapat caloriferul din bord :(

Cum as putea rezolva eu toatea astea ... ca m`a umplut de nervi masinuta asta din a2a luna de cand o am ...

Cam cat m`ar costa sa o fac in aclasi styl ca cea din acest topic? pt k la exterior si interior nu arata rau deloc, dar m`a scos din sarite toate aceste defectiuni :(

eddycdk 09-10-07 13:00

Re: Prezentare Golf 3 Gti 2.0 8v Cult Style
 
foarte frumos! german style! super masina! FELICITARI!!! :D

ktbstudio 11-10-07 21:45

Re: Prezentare Golf 3 Gti 2.0 8v Cult Style
 
cjcr_catalin ---->>>>

Se pare ca nu ai avut mult noroc cu masina. Am schimbat si eu pompa de apa ca facea zgomot si nu mai asteptam sa se strice. Daca ai probleme cu relantul sa verifici astea: senzorul de pedala de acceleratie, sa spali motorasul de mers in gol, sa verifici toate conductele de aer la motor sa nu fie rupte undeva, senzorul de temperatura, sonda de oxigen si momentul aprinderii (pentru acesta recomand aparat de diagnostizare). Si eu aveam aceste probleme cu relantul, dupa ce am verificat toate astea am mai schimbat si capacul de la delco (de la hall sensor), era crapat. Mai simplu e daca o duci masina la o firma de diagnostizare, sa puna pe calculator.


All times are GMT +2. The time now is 06:44.

- Copyright 2024 4Tuning