![]() |
Este cineva dispus sa participe la EMMA Romania?
Asa cum spune titlul exista masini care doresc sa participe la o asa competitie?
Urmatoarea etapa are loc la Drobeta Turnu Severin in perioada 8-9 septembrie. Pot participa atat masini dedicate SPL cat si SQ Hai sa vedem cat de pregatite sunt masinile din Ploiesti pt o asemenea competitie |
Re: Este cineva dispus sa participe la EMMA Romania?
fi mai explicit te rog..pe intelesu tuturor.
|
Re: Este cineva dispus sa participe la EMMA Romania?
Intr-o descriere succinta, EMMA(European Mobile Media Association) este o asociatie ce se ocupa cu organizarea de concursuri in domeniul car-audio. Exista 2 categorii la care se poate participa:
-ESPL - sound pressure level - are diferite clase de participare in functie de nr de difuzoare de bass, la final facandu-se un clasament in functie de presiunea sonora pe fiecare clasa....bigger is better -SQ - sound quality - organizat tot pe clase in functie de nr de canale de amplificare folosite. Aici nu mai este chiar asa simplu de stabilit castigatorul, in ecuatie intrand si un arbitru ce va analiza nu numai sunetulul ci si modul in care s-a realizat sistemul... Cam asta ar fi ideea...de la teorie la practica fiind cale f lunga:writers_b |
Re: Este cineva dispus sa participe la EMMA Romania?
un regulament si niste cerinte pt. sound quality unde gasesc?
|
Re: Este cineva dispus sa participe la EMMA Romania?
uite aici niste infos...
|
Re: Este cineva dispus sa participe la EMMA Romania?
BV Cosmin ...........Tu cand ai de gand sa participi?
Hai mai repede cu masina si sist ca sa fim mai multi din Ploiesti. |
Re: Este cineva dispus sa participe la EMMA Romania?
a reprezentat cineva pana acum ploiesti`u la astfel de concursuri ... si sa ia si premii ? :???:
|
Re: Este cineva dispus sa participe la EMMA Romania?
1 Attachment(s)
eu sunt unul dintre ei........
Etapa I la Timisoara locul II SQ |
Re: Este cineva dispus sa participe la EMMA Romania?
Tu nu esti tipul cu Santa Fe-ul cu STR la numar?!:-)
|
Re: Este cineva dispus sa participe la EMMA Romania?
Sau cel cu fabia aia galbena? :D
|
Re: Este cineva dispus sa participe la EMMA Romania?
fabia dar nu galbena...:)
Eu nu pot spune ca am un sistem cu care sa pot concura, sau cel putin instalarea lasa de dorit. Componente as avea, dar pe masina actuala in niciun caz, sper ca la anul sa am ce prezenta. La drobeta nu pot sa vin, am niste restante pana pe 19...olimpiada de toamna:ciggy: |
Re: Este cineva dispus sa participe la EMMA Romania?
m-am uitat peste ce mi-ai dat C8VS, dar nu prea inteleg inteleg termenii, categoriile. ce inseamna "simple install", "almost complete install", "x channel", etc? chiar m-ar interesa, daca nu termin anul asta, eventual la anul.
|
Re: Este cineva dispus sa participe la EMMA Romania?
Quote:
cand lipeam eu fire...;) |
Re: Este cineva dispus sa participe la EMMA Romania?
ai niste glume de ti s-a cojit vocseaua de pe capota.
|
Re: Este cineva dispus sa participe la EMMA Romania?
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 11:39. |
- Copyright 2026 4Tuning