Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   BR 40 YUL (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/49656-br-40-yul.html)

morcov_ssl 30-12-08 14:25

Re: BR 40 YUL
 
foloseste silicon de parbriz....... este foarte bun

Nastase Bogdan 30-12-08 15:19

Re: BR 40 YUL
 
L-am chemat si eu azi la mine la munca si i-am aratat un silicon ff bun de la KENT,la tub presurizat;)
Si cel de parbriz este excelent,dar stiu ca se gaseste la tuburi mari si cred ca e si mai scump decat ceea ce i-am recomandat eu:rolleyes2

Oricum,Iulica mai are de munca la ele pana sa ajunga la remontari si etansari,dar jantele sunt frumoase si ff rare si merita8):-)

Sirius 30-12-08 23:23

Re: BR 40 YUL
 
Quote:

Originally Posted by SlimSlick (Post 1949175)
Zau, Iuliane.... Nu te risca cu astea... Tine din ele ce poti ca roata de rezerva si eventual set de iarna spate..... Parerea mea este ca nu trebuie sa te joci cu asa ceva, iar astea imi par facute artizanal (uitandu-ma la bavurile alea de pe ea...) Strange nitel din dinti si rabda pana-ti poti lua ceva ca lumea. Nu te supara pe mine, dar este vorba de viata aici...

jantele nu sunt facute artizanal.
sunt f rare, si tin f mult ca sa le fac.

Morcov: m-am gandit si la siliconul de parbriz, mersi oricum!

totusi nu mi-a dat nimeni nici o idee ce sa fac...

Buga 01-01-09 18:51

Re: BR 40 YUL
 
La multi ani si la mai mare !

Sirius 01-01-09 22:06

Re: BR 40 YUL
 
Multumesc la fel!

cicisxn 07-01-09 09:28

Re: BR 40 YUL
 
Iuliane,in primul rand felicitari pt achizitie,sunt foarte frumoase jantele.
In al doilea rand,abia astept sa-ti vad masinuta incaltata cu ele.
Dar...in al treilea rand...ai incredere sa mergi cu ele asa? Poti sa faci cumva sa ai incredere sa tragi pe ele avand in vedere ca sunt crapate? Eu zic ca e o ordine in care se fac lucrurile...siguranta,functionare fara cusur,frumusete

Sirius 07-01-09 20:31

Re: BR 40 YUL
 
jantele nu sunt toate crapate... doar aia care am desfacuto. restu sunt ok!
am fost ocupat zilele astea... dar printre "randuri" am reusit sa vb cu cineva sa le sablez, si am dus si la roluit 2 din 4 jenti, pt ca la celelalte am scos prezoanele!
o sa pun poze cand o sa am ce arata! :))

TIGANU AG 08-01-09 12:21

Re: BR 40 YUL
 
Frumoase jante dar sa speram ca reusesti sa remediezi problemele;)

daNNu 14-01-09 14:17

Re: BR 40 YUL
 
Ii super masina,arata vb bn si interioru imi place da nu inteleg un lucru,de ce ai scaune rabatabile fata dak ii in 4 usi,sau vrei sa sudezi usile spate.
super faina si ai grija de ea

Dan TBCuuu 14-01-09 20:32

Re: BR 40 YUL
 
Quote:

Originally Posted by daNNu (Post 1981056)
Ii super masina,arata vb bn si interioru imi place da nu inteleg un lucru,de ce ai scaune rabatabile fata dak ii in 4 usi,sau vrei sa sudezi usile spate.
super faina si ai grija de ea

gandeste-te mai bine ce poti face pe bancheta din spate cu scaunele din fata rabatate8)

fiderzen 14-01-09 20:34

Re: BR 40 YUL
 
:lol::lol::lol: =)) =))...ce intrebare e asta frate?:lol:
te`ai gandit vreodata ca probabil sunt mai CONFORTABILE(si ofera alta pozitie la volan) decat cele stock? ce mai conteaza ca se rabateaza sau nu?

Sirius 27-01-09 14:17

Re: BR 40 YUL
 
5 Attachment(s)
ce parere aveti?
ii sta bine, sau le dau jos?

mie imi plac cum vin deasupra barii, dar este o problema... poza 2.

auzit tu, cik de ce miam pus scaune rabatabile daca am 4 usi... :lol::lol::lol:

p.s. n-am mai facut nimik cu jentile pt k acum sunt in sesiune, si nu am avut timp. dupa 15 februarie ma apuc de ele.
uitati cam cum o sa apara!:D

yuli EBX 27-01-09 14:26

Re: BR 40 YUL
 
Quote:

Originally Posted by Sirius (Post 2014814)
ce parere aveti?
ii sta bine, sau le dau jos?

mie imi plac cum vin deasupra barii, dar este o problema... poza 2.

auzit tu, cik de ce miam pus scaune rabatabile daca am 4 usi... :lol::lol::lol:

p.s. n-am mai facut nimik cu jentile pt k acum sunt in sesiune, si nu am avut timp. dupa 15 februarie ma apuc de ele.
uitati cam cum o sa apara!:D

cred k ar veni mai bine sub bara prinse d aceasta km in aceeasi pozitie in care sunt in poze....parerea mea:-)
deasupra barii park da impresia k sunt prea mari in raport cu farurile( dak erau rotunde dadeau bn deasupra barii:D)
parerea mea.....

CRC'ul 27-01-09 17:15

Re: BR 40 YUL
 
sub bara zic eu...eu acolo le-as pune.

1300 27-01-09 17:46

Re: BR 40 YUL
 
Sunt curios cum i-ar sta cu masca normala de 1300 / R12 phase 1, ar fi bine sa incerci:D.


All times are GMT +2. The time now is 17:41.

- Copyright 2024 4Tuning