Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   BR 40 YUL (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/49656-br-40-yul.html)

Sirius 27-12-08 11:11

Re: BR 40 YUL
 
4 Attachment(s)
GATA!
am luat jantele!
partea bune e ca: sunt 5.5, sunt cat-de-cat drepte, si cica ala care a dat cauciucurile jos mia zis ca erau tubeless!(dar nu prea imi vine a crede)
partea naspa e: sa vad cu ce dau jos bronzul acela, si sunt putin fisurate in zona prezoanelor, asa cum a prezis Fiderzen!
Nu-i nimik! am sa le desfac din toate punctele, curat tot, schimb garnituri, si pun mastic la greu ca sa le etansez.
si apoi am sa caut la cineva sa le mai latesc buza exterioara, cu vreo 2 cm.
nu vreau sa le intorc, pt ca nici nu pot, k sa nu le modific ET-ul!
am sa le vopsesc albe, cu interiorul spitelor negru si cu suruburile nichelate!:D

o sa va tin la curent cu poze!

Speed4U 27-12-08 11:30

Re: BR 40 YUL
 
eu zic sa nu le desfaci ca poate nu le mai faci la loc, o sa bata sau or sa fie strambe,acum tu sti spor la munca !

Dan TBCuuu 27-12-08 11:33

Re: BR 40 YUL
 
abia astept sa le vad pe masina...ai facut o alegere destul de buna...

Daniel_Toa 27-12-08 11:53

Re: BR 40 YUL
 
Foarte frumose, sunt si eu curios cat ai date pe el.

bolidu' 27-12-08 15:08

Re: BR 40 YUL
 
prima janta e super starmba in partea din exterior dar daca zici ca o sa le latesti scapi de partea aia.totusi daca nu,ar trebui roluite ca sunt praf.;)

TheEnZo 27-12-08 15:11

Re: BR 40 YUL
 
Sa le stapanesti sanatos, modelul e chiar frumos! Acuma sa te vedem cu ele pe masina!

SlimSlick 27-12-08 15:15

Re: BR 40 YUL
 
Cred ca mai bune erau unele ingropate, iar la calitate nu stiu cat de mult scoti din ele. Insa, nu se discuta gusturile..... Sa le stapanesti sanatos si sa le cedem pe masina cum dau....

el nino 27-12-08 15:17

Re: BR 40 YUL
 
Sa le "rulezi" cu placere!
Nu face nimic la ele pana luni 05.01.2009. Vino la sedinta si iti spun ce sa faci cu ele si unde sa te duci sa ti le faca la meserie. Bucurie!

BH 59 FIF 27-12-08 15:17

Re: BR 40 YUL
 
Ai gasit undeva piulite de roti nichelate? Si eu caut de ceva vreme dar nu am gasit. Nici antifurturi. Daca gasesti pe undeva, anunta-ma te rog si pe mine.

Sirius 27-12-08 17:01

Re: BR 40 YUL
 
2 Attachment(s)
piulite nichelate de roti, nu am gasit.
eu vb de piulitele alea de 7 cu care se prinde miezul de cerc.

astazi am umblat un pic la ele, si am observat k sunt intr-un fel "lipite"(miezul de cerc) si nu pot sa le desfac.
as vrea sa imi spuna fiderzen cum pot sa scot capacul acela din mijloc cu stema reno.

bolidu: cand o sa le latesc am sa le si roluiesc!

Daniel Toa: am dat pe ele 2 mil= 5 buc. fara cauciucuri

Slim Slick: la care te referi ca "ingropate". eu am deja pe masina canada de 5.5

salutari tuturor si multumesc de aprecieri!

SlimSlick 27-12-08 17:12

Re: BR 40 YUL
 
4 Attachment(s)
Jantele de Canada sunt super tari, cleen look, insa eu ma refeream la cele din aliaj. Poate ceva de genul asta ar da mult mai bine pe masinuta ta:

Sirius 27-12-08 17:41

Re: BR 40 YUL
 
am inteles, ms pt poze!
dar astea se gasesc pe ebay....
eu am sa le mai latesc pe astea in exterior. deci cum ar veni le mai ingrop!:D

Buga 27-12-08 18:29

Re: BR 40 YUL
 
felicitarile mele . ma bucur ca nu sunt 4.5 ...... bafta cu ele

numai bine

daman 27-12-08 19:08

Re: BR 40 YUL
 
daca vrei sa le schimbi buza cu una mai lata exista in bucuresti un baiat care face asa ceva .lucreaza f bine,eu la el mi-am dublat jantele pt dacie .e meserias,face si roti de porsche,mercedes,bmw...apropo,misto jantele,daca le schimbi si buza cu una mai lata o sa arate bestial masina ;)

Sirius 27-12-08 22:06

Re: BR 40 YUL
 
Quote:

Originally Posted by daman (Post 1944620)
daca vrei sa le schimbi buza cu una mai lata exista in bucuresti un baiat care face asa ceva .lucreaza f bine,eu la el mi-am dublat jantele pt dacie .e meserias,face si roti de porsche,mercedes,bmw...apropo,misto jantele,daca le schimbi si buza cu una mai lata o sa arate bestial masina ;)

lasa ca le fac eu la cineva in braila.
in primul rand sa vad cum dracu scot capacul acela din mijloc, k sa pot sa le roluiesc.
vacarul ala care lea avut inainte le-a dat cu bronz, si sa vad cu ce dracu dau bronzul ala jos... ceva sugestii daca aveti...vi le ascut cu placere!


All times are GMT +2. The time now is 09:52.

- Copyright 2024 4Tuning