Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Nissan - Infiniti (https://forum.4tuning.ro/115-masina-mea-nissan-infiniti.html)
-   -   Nissan Skyline R33 Gts-t (https://forum.4tuning.ro/115-masina-mea-nissan-infiniti/49107-nissan-skyline-r33-gts.html)

mike_r33 19-08-07 00:15

Nissan Skyline R33 Gts-t
 
6 Attachment(s)
Va Salut!!!
Ok now it's the time,my baby she's home astazi de dimineata am luat-o,noua masina dupa Mitsubishi Fto pe care l-am avut,si vroiam sa o prezint un pic.....

Skyline R33 gts-t
Motor 2500cc turbo
280bhp standard
LSD (limited slip differential)

Am luat-o azi un pic pe drum nu am reusit cine stie ce k ploua,si pt k are tractiune pe spate cam nasol pe umezeala :rolleyes2 su nu vreau sa ajung pe undeva prin balarii :oops: dar ce va pot spune,SHE'S A BEAST!!!!!!

cateva Pics -->

BogdanNZ 19-08-07 11:18

Re: Nissan Skyline R33 Gts-t
 
Arata bine...sa-ti traiasca!Sper sa urmez si eu cu una din aceeasi gama :evil: mai tarziu in decursul anului. Spor la mods!

CJ-01-WOB 19-08-07 13:43

Re: Nissan Skyline R33 Gts-t
 
SUPER ;)
Nu o sa iti para rau prea mult dupa FTO iti garantez

GRIM_RIPER 20-08-07 01:46

Re: Nissan Skyline R33 Gts-t
 
wow imi plac la nebunie skyline'urile planuri cv?

CJ-01-WOB 20-08-07 02:25

Re: Nissan Skyline R33 Gts-t
 
Quote:

Originally Posted by GRIM_RIPER (Post 1055113)
wow imi plac la nebunie skyline'urile planuri cv?

iti dai seama ca la asa masina planuri is destule :)
finante numa sa fie disponibile!

te-ai obisnuit cu tractiunea spate ?

mike_r33 20-08-07 17:03

Re: Nissan Skyline R33 Gts-t
 
Quote:

Originally Posted by GRIM_RIPER (Post 1055113)
wow imi plac la nebunie skyline'urile planuri cv?

Da asa cum zice si colegu' WOB planuri sunt multe, in fine pentru inceput o-sa incep cu:

FMIC (front mounted inercooler)
APEXI INDUCTION KIT
APEXI BOV (blow off valve)

so far so good.....sper k in cel mult o luna sau doua sa fie puse pe masina.

mike_r33 20-08-07 17:13

Re: Nissan Skyline R33 Gts-t
 
Quote:

Originally Posted by CJ-01-WOB (Post 1055153)
iti dai seama ca la asa masina planuri is destule :)
finante numa sa fie disponibile!

Corect si nu numai si timp necesar este implicat

Quote:

Originally Posted by CJ-01-WOB (Post 1055153)
te-ai obisnuit cu tractiunea spate ?

Deocamdata nu am avut incidente....la rondabout-uri sau la sharp bends nici atat...k am mers chiar incet sa zic.....in fine trebe sa ma obisnuiesc....sambata cand am luat-o ploua afara si sincer mi-a fost cam frica :oops: si mergeam super incet.....ieri a fost un pic mai frumos afara....si am incercat asa printre picaturi un pic ma mult speed on the bends...dar e asezata super bine nu am reusit sa-o fac sa iasa sideways.....mai mult mam jucat pe drum intins :lol:

CJ-01-WOB 20-08-07 17:55

Re: Nissan Skyline R33 Gts-t
 
DAAAmn mike who r the girls from the signature . i want that pic too

mike_r33 20-08-07 18:14

Re: Nissan Skyline R33 Gts-t
 
Quote:

Originally Posted by CJ-01-WOB (Post 1056159)
DAAAmn mike who r the girls from the signature . i want that pic too


You dont wanna know :dribble: ....if my missus finds out.....opppppsss :help:

AdiNX 27-08-07 08:33

Re: Nissan Skyline R33 Gts-t
 
felicitari mike pt achizitie, sa te bucuri de ea si sa ne tii la curent cu eventualele modificari ;)

mike_r33 28-08-07 13:32

Re: Nissan Skyline R33 Gts-t
 
Quote:

Originally Posted by AdiNX (Post 1066279)
felicitari mike pt achizitie, sa te bucuri de ea si sa ne tii la curent cu eventualele modificari ;)

Multam frumos,da sigur o-sa va tin la curent docamdata sunt cu un pas inapoi la modificari a trebuit sa cumpar cate ceva-uri pt casa,dar usor usor sper sa incep si pe masina.

MaTzA 28-08-07 23:49

Re: Nissan Skyline R33 Gts-t
 
frumos...eu sunt fan skyline...si vreau sa fiu la curent cu toate modificarile ce le vei face. Iti urez multa bafta!

cristy_sofy 14-09-07 23:37

Re: Nissan Skyline R33 Gts-t
 
felicitari pt masina,este o masina rara prin romania

CJ-01-WOB 18-09-07 02:16

Re: Nissan Skyline R33 Gts-t
 
cand vii cu un upgrade ?

mike_r33 19-09-07 18:11

Re: Nissan Skyline R33 Gts-t
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by CJ-01-WOB (Post 1106066)
cand vii cu un upgrade ?


Da nu am mai scris nimic de ceva timp si cred k este timpu' pai upgrade-uri nu am facut asa cum ti-am zis si tie am avut alte planuri si alte cheltuieli,pai ce sa spun in primul rand am pus doar 2:

1. HKS blow off valve (:rolleyes2 care intre timp nu mai este am dat-o jos pt k am luat un BLITZ bov acum cu hard pipe),in curand o-sa pun noul BLITZ bov si am sa postez imediat si un mic video facut de mine cand a fost pe masina ;)

2. BEtime turbo timer (a must have for turbo engines),care este foarte bun pt racirea turbinei,se poate seta manual eu il setez la 2-3 minute,depinde de cum a fost condusa sau auto in care el calculeaza cat trebuie sa stea on idle,atunci cand iei contact-ul motor se opreste,cu turbo timer poti lua contact-ul si masina nu se opreste(ceea ce este foarte bine si poti inchide masina) pana isi face racirea(pe auto) sau depinde la car timp ai setat-o manual dupa care se opreste.

Deocamdata ma uit dupa FMIC si APEXi dual cone filtru.


All times are GMT +2. The time now is 12:06.

- Copyright 2024 4Tuning