Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   Am si eu un passat ... (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/47839-passat.html)

RAUL 22 03-08-07 22:01

5 Attachment(s)
Vreau ceva idei de tuning ajutatima va rog:cry:

Ma Scuzati Nu Tuning Mici Modificari Ce As Putea Sai Pun Sai Fac Sa Arete Mai Bine?

Cam Cat Mar Costa Nijte Foli Autorizat De RAR??

Da sa Nu Fie Folie Dinaia 3M K Styu Aia ce pret are ji nici numi place culorea k ii albastruie CV Negru

rider on wheel 03-08-07 23:00

Re: Am si eu un passat ...
 
niste faruri angel eyes,stopuri lexus style black,niste jenti mai mari,lasata mai jos,folie p geamuri... ;)

passat 1.8T 04-08-07 00:16

Re: Am si eu un passat ...
 
salut
uite aici un link uitate jos pe pagina ,ceva lexus stopuri si tobe
salutare
https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/19786-vw-passat-1-8t-20v/page-5.html

CJ-01-WOB 04-08-07 04:50

Re: Am si eu un passat ...
 
cu bani putini nu poti face ceva de calitate (in majoritatea cazurilor)
hotaraste-te in ce vrei sa investesti , fa-ti o lista cu prioritati si incet incearca sa imbunatatesti imaginea & performantele pasatului tau.

E penibila intrebarea ''Ce As Putea Sai Pun Sai Fac Sa Arete Mai Bine?'' acum cand ai la mana atatea pagini web , cataloage , influente , imagini .
Concentreaza-te si personalizeaza masina in felul tau nu cum iti spune lumea pe un forum.
succes

rider on wheel 04-08-07 05:40

Re: Am si eu un passat ...
 
ai dreptate!

RAUL 22 04-08-07 09:53

Re: Am si eu un passat ...
 
Multumesc pentru sugesti baieti !

RAUL 22 04-08-07 19:19

Re: Am si eu un passat ...
 
Mam Candit la ceva as vrea sami pun folie de carbon pe ornamentele din interiorul masini! ce ziceti as vrea sa stiu cam cat mar costa
?:?:

laurentiu_tim 05-08-07 16:53

Re: Am si eu un passat ...
 
eu nu as face asa ceva :???: mai bine punei o suspensie sport si lipesteo de sol folie neagra,fara crom cai prea tziganesc,plus incearca sa gasesti niste jante pe 17 sau chiar 18 sa vezi ce mijto ar arata,lasata jos si jante late tsss :-P 8)

shpeedy 06-08-07 17:49

Re: Am si eu un passat ...
 
In primul rand, s-o stapanesti sanatos si cu cat mai putin incidente !
In al doilea rand, Passat-ul nu este o masina care sa se preteze la un tuning exterior radical. Are nevoie doar de cateva "tuse" de culoare. La culoarea caroseriei tale, cred ca ar da foarte bine niste folii cu tenta verde. Cat despre stopuri lexus style sau cu led-uri, nu cred ca sunt cea mai fericita combinatie la aceasta culoare. Ce ai putea incerca ar fi sa-ti faci stopurile fumurii; nu stiu daca exista spray cu tenta de verde, dar as zice ca s-ar potrivi foarte bine daca gasesti asa ceva. In rest, ceea ce ti s-a spus deja ramane valabil: jante de 17' sau chiar de 18' si coborata vreo cativa cm. O alta sugestie - dar nu stiu cat de bine "da" pe aceasta culoare - ar fi vopsirea cu aceeasi culoare a bandourilor de protectie (laterale+bara fata/spate), a pragurilor si a spoilerelor fata/spata. Astea ar fi sugestiile mele. Daca mai vrei surse de inspiratie, cauta in sectiunea galerie de pe site-urile astea: www.passat3b.de si www.forumpassat.fr . Daca nu stiai, modelul tau de passat este 3B sau B5.

shpeedy 06-08-07 17:52

Re: Am si eu un passat ...
 
Inca ceva: daca nu ma inseala ochii, ai modelul de TDI de 90CP. As investi intr-un chiptuning soft s-o aduc in 105-110CP.

RAUL 22 06-08-07 21:22

Re: Am si eu un passat ...
 
MUltumesc Mult shpeedy Ai Idei F Bune O Sa Incer Sa Le pun In Aplicare O Sa Pun Si Niste Poze Cu Modelul Care Imi Place;)

shpeedy 08-08-07 11:20

Re: Am si eu un passat ...
 
N-ai pen'ce, man !
Atentie totusi cu jantele, daca tii la "finantele" tale, nu te arunca inca la dimensiuni mari. Tot ceea ce este peste 17" se reflecta mai mult sau mai putin in buzunar (ba efectele asupra suspensiei/confortului, ba rectificarea jantelor).
Inca o sugestie: pentru "intinerirea" fetei, poti incerca niste faruri si semnalizatoare cu sticla clara; FK automotive are niste angel-eyes pe fond intunecat.

Bafta !!!


All times are GMT +2. The time now is 04:28.

- Copyright 2024 4Tuning