Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit 12TRS - HD 83 MAX (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/46933-oltcit-12trs-hd-83-max.html)

e_Max 24-07-07 14:36

Oltcit 12TRS - HD 83 MAX
 
sal ei bine ia venit randul si masini mele cam tarziu cei drept dar sper sa se rezolve masina e dezechipata aproape complect mai are pe ea geamurile
o s ava tzin la curent cu tot ce fac la masina si sper sa nu va dezamagesc.............. poze in curand
deocamdata e la tinichigiu
si o sa urmeze spoilere jentzi pe care le am incet incet sper sa prinda forma si pana at uratzimi bafta

e_Max 24-07-07 14:43

Re: HD-83-MAX sub constructzie
 
2 Attachment(s)
scuze ca mai postez inca odata si pt calitatea pozelor sunt facute cu telefonul
nam avut timp sa pun pozele ................astea sunt jantele si flansele

Danutz Bratosin 24-07-07 14:47

Re: HD-83-MAX sub constructzie
 
super marfa jantele chiar imi plac;) o sa dea bine pe oltcit...poze cu masina nu ai?

valib 24-07-07 15:06

Re: HD-83-MAX sub constructzie
 
esti de pe langa hunedoara? nici nu stiam!
pai atunci nu esti tare departe de TM

e_Max 24-07-07 15:08

Re: HD-83-MAX sub constructzie
 
o sa fac azi si poze cu masina sa va arat in ce stare e da stiu c asunt aproape de timisoara cred ca prin toamna o sa fac o vizita si in timis..

Gabi_rsg 24-07-07 16:39

Re: HD-83-MAX sub constructzie
 
bafta la ea. si buget nelimitat. ca asta trebuie. o sa iese o masina super.

e_Max 24-07-07 23:03

Re: HD-83-MAX sub constructzie
 
4 Attachment(s)
astazi am dat aripile jos si ce am mai avt pe ea si am reusit cu stupoare sa observ ca e cam varza asa arata masina acum

e_Max 24-07-07 23:11

Re: HD-83-MAX sub constructzie
 
3 Attachment(s)
si inca ceva poze si ms gabi danutz sper sa iasa ceva

**COSMIN** 25-07-07 00:57

Re: HD-83-MAX sub constructzie
 
frumoase jantele. sa tocesti cauciucuri pe ele sanatos. masina arata destul de binisor(la tabla ma refer) in afara de putina rugina care o are nu pare stramba tabla...si nici mancata rau in compartimenul motor. ce model este ? il faci old school sau cu bari si praguri fibra? lonjeroanele in ce stare sunt? . spor la treaba si sa iti iasa cum iti doresti . :)

e_Max 25-07-07 07:50

Re: HD-83-MAX sub constructzie
 
ms cosmin masina e un 11RL din 93 si va avea implant de 12 TRS cutie in 5 tr si motor 1.3 comprimat, nu o fac old school si in legatura cu tabla este cam ceva ceva de lucru inca lonjeroanele nu stiu in ce stare sunt ramane de vazut si o sa mai adaug poze depinde ce mai gasesc pe la ea

bodyspeed 25-07-07 11:24

Re: HD-83-MAX sub constructzie
 
Quote:

Originally Posted by e_Max (Post 1011402)
sal ei bine ia venit randul si masini mele cam tarziu cei drept dar sper sa se rezolve masina e dezechipata aproape complect mai are pe ea geamurile
o s ava tzin la curent cu tot ce fac la masina si sper sa nu va dezamagesc.............. poze in curand
deocamdata e la tinichigiu
si o sa urmeze spoilere jentzi pe care le am incet incet sper sa prinda forma si pana at uratzimi bafta

costi. bafta cu proiectul/./ sper sa terminam in aceelasi timp..:D
si sa ne vizitam.. sa vedem. masinile. ,live..
ai de munca. si eu mai am.. dar se face. la mine mai am timp si de vacanta :D scurta...

gbry_el_05-RSG 25-07-07 22:28

Re: HD-83-MAX sub constructzie
 
poi asa cand o vezi zici moa ce buna e tabla pe ea. dar cand o desfaci......iti vine sa te omori. a mea a fost maltratata masina. 7 ani cu geamurile crapate pe ploaie,pe vant,pe ninsoare. am scos un sac de frunze din ea. era visinie cand am luat-o. dupa ce am spalat-o in ianuarie pe -7 grade cu apa rece am constatat: ba e rosie! dar a iesit ceva. incepe sa iese ca la avatar....

e_Max 25-07-07 23:58

Re: HD-83-MAX sub constructzie
 
ms bogdan dap astazi am avut inca o surpriza ca de obicei ......... la caseta de directzie am gasit 2 suruburi rupte stanga respectiv dreapta plus +nelipsita rugina si mult indragitele gauri maine poze cu suport caseta directzie refacut

MARI_NSL 26-07-07 10:26

Re: HD-83-MAX sub constructzie
 
frumoase jantele / or sa dea marfa pe masina ./ bafta cu proiectu ;)

PetricaCBD 26-07-07 11:05

Re: HD-83-MAX sub constructzie
 
super marfa jante si masina......ps scoate poza aia cu evo de la avatar si pune-o pe aia cu jantele;)


All times are GMT +2. The time now is 14:43.

- Copyright 2024 4Tuning