Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Oltcit tuning (https://forum.4tuning.ro/135-oltcit-tuning.html)
-   -   oltcit off-road (https://forum.4tuning.ro/135-oltcit-tuning/45899-oltcit-off-road.html)

26WRC 11-07-07 16:12

oltcit off-road
 
18 Attachment(s)
l'am gasit absolut intamplator pe retea ..inpreuna cu alte cateva oltcituri interesante si necunoscute (cel putin pt mine)
banuiec ca este o caroserie de Oltcit pusa pe un sasiu de ARO 10
daca stie cineva mai multe despre ea e rugat sa ne povescteasca...
din cate stiu eu...parca aro 10 are motor de dacia 1310..daca ar avea motorul ala pe masina ar fi 3 in 1 ..oltcit.. aro...si dacia in aceasi masiana =))

Ja_Rule 11-07-07 20:29

Re: oltcit off-road
 
misto dracia asta ... dar cu niste roti pe 16 ar da excelent :)

lupu 12-07-07 01:04

Re: oltcit off-road
 
imi place cum ii decupata aripa spate. in rest e tare frate ..asta arata cat de versatila este masina oltcit....unu are turbo, altu o are decapotabila, altu o are pickup, deci e masina de vis a oricui. arata bine din orice pozitie si este usor de personalizat. "love oltcit" chiar daca era sa renunt la a mea intrun moment de slabiciune.

vali-tgm 12-07-07 11:41

Re: oltcit off-road
 
eh.... ar fi mers un motor de 1300 si o cutie 5 franta sau una de special sau gsa....sa aiba putere la urcari. imi chiar place ideea dar oare nu se poate ridica suspensia actuala in asa fel

Grigoras Cristian 12-07-07 18:53

Re: oltcit off-road
 
am si un film cu el.

Grigoras Cristian 12-07-07 18:54

Re: oltcit off-road
 
si zicea in film,ca este pur si simplu caroseria de oltcit pe sasiu de aro 10.

**COSMIN** 12-07-07 22:46

Re: oltcit off-road
 
da. este caroserie de oltcit pusa pe sasiu de aro 10. mai zicea in film ca are motor de 1400. masina este inscrisa ,are numar de AG, si o sursa sigura mi-a spus ca a stat langa ea la RAR in bucuresti.

lupu 14-07-07 23:08

Re: oltcit off-road
 
pai puneti sa vedem si noi filmul daca nu e prea mare...:P

GHICI 21-07-07 14:12

Re: oltcit off-road
 
3 Attachment(s)
Sa va aarat si eu o tentativa de olcit de teren ....dar totul e olcit nu e doar caroseria :)

Grigoras Cristian 21-07-07 21:26

Re: oltcit off-road
 
mai asta e forum OLTCIT nu nustiu ce inventie olcit.Mai zicea unu in targ in vitan pe un carton piese olsit.eram 5 oameni.imi pare rau ca nu am facut fotografie,deci nui-l mai bagati in zeama :)).

26WRC 21-07-07 22:30

Re: oltcit off-road
 
Quote:

Originally Posted by Grigoras Cristian (Post 1008392)
mai asta e forum OLTCIT nu nustiu ce inventie olcit.Mai zicea unu in targ in vitan pe un carton piese olsit.eram 5 oameni.imi pare rau ca nu am facut fotografie,deci nui-l mai bagati in zeama :)).


deci....sa nu te mai bagam pe tine in seama ca omul asta incearaca ..se chinuie sa faca lucruri interesante pt oltcit chiar daca uneori este incapatanat si naiv si nu'i reusesc toate dar....nu sta pe un forum si enerveaza pe toata lumea cu comentarile si sfaturile lui absolut tembele precum faci tu!!! asa ca ciocu' mic ca zilele tale sunt numarate pe aici!!

26WRC 21-07-07 22:38

Re: oltcit off-road
 
Quote:

Originally Posted by GHICI (Post 1007954)
Sa va aarat si eu o tentativa de olcit de teren ....dar totul e olcit nu e doar caroseria :)

frumos oltcit sa ai grija de el !! vopseaua e criminala !!pacat ca nu e trs ..dar ai timp sa'l faci.

**COSMIN** 25-07-07 14:45

Re: oltcit off-road
 
aic keemo nu este nici caternica nici tampenie. nu multi sunt instare sa fac treaba asta. nu este asa usor sa pui o caroserie de oltcit pe un sasiu de aro 10 si sa mai faci si totul PERFECT functional pe masina ca sa poti lua RAR si ITP cu ea. asa ca respect pentru cei care au lucrat la masina si multa putere de munca in continuare,sa mai vedem astfel de proiecte .

Io4rap 29-03-08 18:44

Re: oltcit off-road
 
foarte tare :D

Dumitru Cristian 30-03-08 20:02

Re: oltcit off-road
 
Si filmul:
https://www.youtube.com/watch?v=uMX8dTe-v9k


All times are GMT +2. The time now is 08:00.

- Copyright 2024 4Tuning