Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   imi explica si mie ce inseamna E21, E30, ....? (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/45684-explica-mie-inseamna-e21-e30.html)

florentin84 09-07-07 13:25

imi explica si mie ce inseamna E21, E30, ....?
 
tot vad denumirile astea si nu imi dau seama de la ce provin :sad: . ma lamureste cineva? multumesc!

Luigyy 09-07-07 22:14

Re: imi explica si mie ce inseamna E21, E30, ....?
 
e 21 este rechinu iar e 30 ursuletu :D

Guwy 10-07-07 02:04

Re: imi explica si mie ce inseamna E21, E30, ....?
 
Este ca un fel de serie a BMW-urilor .

alecsutu1 10-07-07 14:59

Re: imi explica si mie ce inseamna E21, E30, ....?
 
Codul caroseriei este!!

florentin84 10-07-07 19:11

Re: imi explica si mie ce inseamna E21, E30, ....?
 
va multumesc!

Bass-Evolution 11-07-07 21:44

Re: imi explica si mie ce inseamna E21, E30, ....?
 
La fel cum la toyota, de ex corolla are codul de caroserie AE, sau la Nisan Sylvia codul de caroserie e SX, sau .... nu stiu ce ex sa mai dau. E un alt fel de numire (nu neaparat in sens comercial al produselor)

florentin84 14-07-07 02:19

Re: imi explica si mie ce inseamna E21, E30, ....?
 
Quote:

Originally Posted by Bass-Evolution (Post 993240)
La fel cum la toyota, de ex corolla are codul de caroserie AE, sau la Nisan Sylvia codul de caroserie e SX, sau .... nu stiu ce ex sa mai dau. E un alt fel de numire (nu neaparat in sens comercial al produselor)

acum am inteles. va multumesc! thread-ul se poate inchide!


All times are GMT +2. The time now is 14:36.

- Copyright 2026 4Tuning