Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   NISMO Fairlady Z Type 380RS-Competition (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/45369-nismo-fairlady-type-380rs-competition.html)

RoSonic 05-07-07 13:32

NISMO Fairlady Z Type 380RS-Competition
 
3 Attachment(s)
NISMO Fairlady Z Type 380RS-Competition
Motorul V6 de pe Fairlady Z (cum este numit 350Z-ul in Japonia) in varianta 380RS-Competition, realizata de NISMO, beneficiaza de o cilindree marita la 3.8 litri. Noua putere are valoarea de 350 de cai, iar cuplul maxim aproximativ 400 de NM.
Pe langa motor, NISMO a mai modificat interiorul, unele elemente aerodinamice, suspensia si sistemul de franare, acesta din urma fiind inlocuit cu unul Brembo. Jantele au diametrul de 18 inci pe fata si 19 pe spate si vin cu anvelope 245/40R18, respectiv 275/35R19.

Pretul ce trebuie platit pentru unul dintre cele 300 de exemplare este stabilit la 44000 de dolari.

blacksnake 05-07-07 14:31

Re: NISMO Fairlady Z Type 380RS-Competition
 
impresia pe care o face masina asta este foarte proasta...nimic mai mult...
nu a facut altceva decat sa strice o minunatie a tehnicii japoneze...
din cate vad are ca principal scop sa fie un 350z exclusivist insa nu mi se pare ca si reuseste acest lucru...

mareo 05-07-07 14:35

Re: NISMO Fairlady Z Type 380RS-Competition
 
soper kit`ul ... o face masina supersport:D

ROSSI 46 05-07-07 14:52

Re: NISMO Fairlady Z Type 380RS-Competition
 
Quote:

Originally Posted by blacksnake (Post 983313)
impresia pe care o face masina asta este foarte proasta...nimic mai mult...
nu a facut altceva decat sa strice o minunatie a tehnicii japoneze...
din cate vad are ca principal scop sa fie un 350z exclusivist insa nu mi se pare ca si reuseste acest lucru...



pai dak au adus imbunatatziri care este logica dupa care zici k nu au facut altceva decat sa strice:?:
iar scopul nu este acela de a fi exclusivist ci doar mai bun...;)

Patrulei 05-07-07 15:01

Re: NISMO Fairlady Z Type 380RS-Competition
 
imi place:D:d dar se putea si m`ai bine la motor:Dkitu este frumos
si costu e cam acelasi cu 1 nou:D

timmyamza 05-07-07 15:25

Re: NISMO Fairlady Z Type 380RS-Competition
 
design foarte misto...pret bun

Luigyy 05-07-07 17:12

Re: NISMO Fairlady Z Type 380RS-Competition
 
nu prea imi place spatele !!!! in rest arata bine !!!

ameer 05-07-07 18:28

Re: NISMO Fairlady Z Type 380RS-Competition
 
Ca performante Z e ok. Dar voua nu vi se pare ca s-a cam invechit designul? Sau sunt singurul? Marele repros catre masina asta este calitatea slaba a interiorului. Cel putin partea de plastic din spatele scaunelor e oribila... Zici ca au luat-o de pe dacia 1300...

Bobby boss 05-07-07 18:41

Re: NISMO Fairlady Z Type 380RS-Competition
 
Direct NFS scrie pe el super adevarata masina .

Rasputin 05-07-07 19:42

Re: NISMO Fairlady Z Type 380RS-Competition
 
Super masina si nici nu este scumpa.:-)

gavrila 05-07-07 19:57

Re: NISMO Fairlady Z Type 380RS-Competition
 
pm....ozn astea.....

Chucky bmw 06-07-07 01:05

Re: NISMO Fairlady Z Type 380RS-Competition
 
ce jenti urate...... nashpa au facuto iau stricat aspectu de titiu jmecher

Takashy_Vtec18 06-07-07 11:01

Re: NISMO Fairlady Z Type 380RS-Competition
 
Arata bine masina si are si un pret bun......:)

Rookie 06-07-07 23:15

Re: NISMO Fairlady Z Type 380RS-Competition
 
Este reusita ... Inca un kit foarte frumos si performante bune ... In legatura cu pretul, eu zic ca este cel pt Japonia; la noi ar fi CEVA mai mare ...

Ionutz maniacu 06-07-07 23:47

Re: NISMO Fairlady Z Type 380RS-Competition
 
Este super masina.Mi-as dori si eu o bijuterie ca aceasta.Tipul acela de jante nu se potriveste pe acest gen d masina(parerea mea proprie si persoala:))


All times are GMT +2. The time now is 22:54.

- Copyright 2026 4Tuning