Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica Ford (https://forum.4tuning.ro/324-zona-tehnica-ford.html)
-   -   Problema - EAC fail ! (https://forum.4tuning.ro/324-zona-tehnica-ford/44995-problema-eac-fail.html)

rarupriceputu 30-06-07 22:57

Problema - EAC fail !
 
cunoaste careva acest defect? am colindat toate servisurile din suceava si nimeni nu are programul de diagnoza complet pentru motor.defectul apare dupa 10-20 min de functionare si imi limiteaza motorul la 2000 turatii.daca il opresc si stau 2-3 minute si repornesc dispare si reapare.sper sa fie cineva care sa cunoasca defectele astea in amanunt

d_m_s 03-07-07 19:51

Re: eac fail!!!!!!!!
 
daca nu zici si ce masina ai sa stii ca nu o sa te ajute nimeni...................

rarupriceputu 04-07-07 22:42

Re: eac fail!!!!!!!!
 
sigur! ford fiesta 1,4 tdci

d_m_s 04-07-07 22:47

Re: eac fail!!!!!!!!
 
sfatul meu este sa cauti un dealer ford adevarat,nu cele din suceava
daca erai din bucuresti te ajutam ,trebuie pusa pe tester ford(I.D.S)asa se numeste

rarupriceputu 05-07-07 23:05

Re: eac fail!!!!!!!!
 
poti sa-mi dai un nr de tel sau o adresa de yahoo?

d_m_s 06-07-07 17:37

Re: eac fail!!!!!!!!
 
0724.205.352 sau 0767.440.694

Antilles 09-04-08 13:52

Re: eac fail!!!!!!!!
 
Quote:

Originally Posted by rarupriceputu (Post 975128)
cunoaste careva acest defect? am colindat toate servisurile din suceava si nimeni nu are programul de diagnoza complet pentru motor.defectul apare dupa 10-20 min de functionare si imi limiteaza motorul la 2000 turatii.daca il opresc si stau 2-3 minute si repornesc dispare si reapare.sper sa fie cineva care sa cunoasca defectele astea in amanunt

Am avut si eu recent aceeasi problema,dar s-a intamplat doar 1 data iar dupa ce am demarat iarasi nu am mai avut probleme,fiesta meu e pe benzina....
Ce ai aflat?e ceva nasol?

rarupriceputu 11-04-08 10:38

Re: eac fail!!!!!!!!
 
trebuie desfacuta pedala de acceleratie si curatata dar cu atentie ca alfel.............:shock:$$$. Iti las o adresa de mes [email protected] pt mai multe detalii

flerinel007 21-04-08 19:28

Re: eac fail!!!!!!!!
 
a avut un prieten aceeasi probl la un 406 si ia schimbat filtru de motorina

meca_boy 24-08-08 22:09

Re: eac fail!!!!!!!!
 
Quote:

trebuie desfacuta pedala de acceleratie
Scuza-ma,poate TPS-ul ->senzorul pozitiei clapetei de acceleratie.


All times are GMT +2. The time now is 10:27.

- Copyright 2026 4Tuning