Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Piatra-Neamt (https://forum.4tuning.ro/347-piatra-neamt.html)
-   -   Intalniri saptamanale ale motociclistilor (https://forum.4tuning.ro/347-piatra-neamt/44826-intalniri-saptamanale-motociclistilor.html)

Ali_ump 28-06-07 18:27

Intalniri saptamanale ale motociclistilor
 
In fiecare joi seara in jur de ora 20:00 in parcarea de la Teatru comunitatea motociclistilor se aduna pentru a mai schimba pareri si impresii.Unii dintre voi stiu altii afla acum...asa ca invitam pasionatii de motoare si nu numai sa participe.

johnson 29-06-07 09:48

Re: Intalniri saptamanale ale motociclistilor
 
Acest obicei de a ne intalni in centru, este foarte vechi in Piatra Neamt si a plecat de la ideea de a se face planuri de drumetie pt weekend, cu locul deplasarii, participanti, bagaje, ora plecarii etc. In timp a ramas si asta, dar este si un bun mijloc de a ne cunoaste mai bine cu noii motociclisti sau sa mai stam la o gluma, o plimbare in grup

Ali_ump 10-07-07 11:54

Re: Intalniri saptamanale ale motociclistilor
 
Quote:

Originally Posted by johnson (Post 972698)
Acest obicei de a ne intalni in centru, este foarte vechi in Piatra Neamt si a plecat de la ideea de a se face planuri de drumetie pt weekend, cu locul deplasarii, participanti, bagaje, ora plecarii etc. In timp a ramas si asta, dar este si un bun mijloc de a ne cunoaste mai bine cu noii motociclisti sau sa mai stam la o gluma, o plimbare in grup

Cred ca este un exemplu bun de urmat si in cazul celor care o ard pe 4 roti :) si aici ma refer la drumetii ...planuri de drum ...alea...

buddy_lexx 10-07-07 12:46

Re: Intalniri saptamanale ale motociclistilor
 
Quote:

Originally Posted by Ali_ump (Post 990777)
Cred ca este un exemplu bun de urmat si in cazul celor care o ard pe 4 roti :) si aici ma refer la drumetii ...planuri de drum ...alea...

de unde atata vointza?:))) ... ar fi cva...

Ali_ump 20-07-07 12:45

Re: Intalniri saptamanale ale motociclistilor
 
A fost foarte frumos ...aseara la intalnirea motociclistilor...lume multa...multe motoare ...vreme numa buna de intalnire ...baieti daca va mai inmultiti o sa trebuiasca sa schimbati si voi locu ;)

ciprianbalus 20-07-07 14:53

Re: Intalniri saptamanale ale motociclistilor
 
Quote:

Originally Posted by Ali_ump (Post 990777)
Cred ca este un exemplu bun de urmat si in cazul celor care o ard pe 4 roti :) si aici ma refer la drumetii ...planuri de drum ...alea...

Cu cine mai?

vezi...Bacau...vezi Suceava...nu ai cu cine.

Ali_ump 20-07-07 17:54

Re: Intalniri saptamanale ale motociclistilor
 
Nu am zis ca avem cu cine ...am zis ca este un exemplu bun de urmat...e cu totu altceva :)

Ali_ump 22-09-07 04:52

Re: Intalniri saptamanale ale motociclistilor
 
11 Attachment(s)
Cateva poze de la una din intalnirile de joi seara...de fapt de la plimbarea de dupa:) o mica excursie la Bicaz care din pacate pt unul din prietenii nostrii a luat sfarsit intr-un mod cat se poate de neplacut. Marius a avut parte de o cazatura destul de urata ...a derapat pe marginea carosabilului si a ajuns in sant ...din fericire el nu a patit nimic...dar motorul nu a fost la fel de norocos.
Intr-un final am ajuns cu bine in Piatra toti ...dar ceea ce voiam sa subliniez de fapt a fost spiritul de solidaridate dintre motociclisti. dupa ce Marius a cazut ...nimeni nu a plecat spre Piatra ...am ramas toti si am asteptat platforma cu care trebuia sa ia motorul in jur de 2 ore ...si dupa ce baietii s-au asigurat ca totul e ok s-a plecat spre oras.O chestie care m-a impresionat. Tot respectu pt cei pe doua roti!!!

Ali_ump 11-10-07 20:54

Re: Intalniri saptamanale ale motociclistilor
 
4 Attachment(s)
Poze la cald de la intalnirea motociclistilor. ...numerosi desi e destul de frig ...de plimbare cu motoru:)

eleeron 29-10-07 19:24

Re: Intalniri saptamanale ale motociclistilor
 
da ar fi ceva....sa le urmam si noi exemplu motociclistilor cu drumetii alea alea...

stefan_88 04-03-08 15:32

Re: Intalniri saptamanale ale motociclistilor
 
pe aici ...cam bate vantu ...din cate obs

johnson 04-03-08 16:22

Re: Intalniri saptamanale ale motociclistilor
 
Dupa vreme, stai linistit, ca baietii s-au intalnit in fiecare joi toata iarna asa cum le este bunul obicei.Iar ca noutate s-a infiintat si bar cu specific moto, unde ne intalnim, ascultam o muzica adecvata si ne mai povestim din aventuri

VaLeX 04-03-08 17:34

Re: Intalniri saptamanale ale motociclistilor
 
asteptam poze de la intalniri :) si cine stie, poate se face un eveniment comun ( masini si motore )

buddy_lexx 04-03-08 19:30

Re: Intalniri saptamanale ale motociclistilor
 
Quote:

Originally Posted by johnson (Post 1399386)
Dupa vreme, stai linistit, ca baietii s-au intalnit in fiecare joi toata iarna asa cum le este bunul obicei.Iar ca noutate s-a infiintat si bar cu specific moto, unde ne intalnim, ascultam o muzica adecvata si ne mai povestim din aventuri

dar baru asta nu era si inainte langa parcul zoologic?despre ala vbesti?

johnson 04-03-08 20:50

Re: Intalniri saptamanale ale motociclistilor
 
La parcul zoo a fost demult tare si nu a tinut decat o vara. Asta de care am pomenit mai sus e langa statia de salvare si pot spune ca macar 20 tot ne adunam joia, intr-o atmosfera pe care e greu sa o simti, daca nu intelegi sau nu cunosti fenomenul moto


All times are GMT +2. The time now is 17:48.

- Copyright 2024 4Tuning