Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   Problema Passat 3B2 (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/446796-problema-passat-3b2.html)

TedyRomania 09-07-18 14:15

Problema Passat 3B2
 
Buna ziua. De curand am achizitionat un vw passat 1.9 tdi an 1998. La un moment dat mi sa spart o “pastila” prin care trecea antigelul in blocul motor. dupa schimbare imi baga ulei in antigel , am schimbat termoflotul acum doar curat instalatia . De ieri cand apa atince 90 grade in interiorul masini din partea pasagerului din fata intra un fum sau abul cu miros dulceag . Specific ca e accelas miros cu cel de atunci cand am schimbat accea “pastila” tine cam 2-3 minute si dispare insa mirosul continua sa fie prezent chiar si cu geamul deschis, specific ca merg fara A/C in functiune . Care arfi problema sa imi fac o idee ca la service imi zice cine stie ce de schimb tot motorul dupa mintea lor .


All times are GMT +2. The time now is 23:47.

- Copyright 2026 4Tuning