Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/44564-oltcit-club-11rm-dj-04-tmg.html)

Laure2fast 05-08-07 00:01

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
Quote:

Originally Posted by MihaiS (Post 1030303)
maine urmeaza sa schimb pivotii si rotulele d partea dreapta si sa fac motorul.deabia astept sa-l pun p masina sa vad cum trage cu noile cauciucuri......si m-am hotarat in leg cu culoarea.o combinatie de bej si alb(c tot la culorile astea ramansesem)adik alb bolear PERLAT:twisted: .deabia astept sa o pregatesc.....Laure t astept la mine sa o antifonam pe a ta si sa ma mai ajuti si p mine.:D

trec maine sa punem pivotii si sa facem planetara sa terminam toata partea fata

MihaiS 10-08-07 23:30

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
:twisted: ehem.....incet incet ma apropii de final.am umflat aripile p spate c mai trebuiau unflate,schimbat pivoti superiori,inca o mana de chit.....maine urmeaza sa fac motorul cred dk ma lasa vremea.cu planetara am rezolvat.mi-am facut eu siguranta din sarma otelita.o fo bine?? o tine?? nus acum da treaba e c n-u mai am bani:sad: .lasa c incer incet va fi gata.a si i-am dat lu fratimiu cauciucurile de 195 sa si le puna p masina.:twisted: :twisted: moa frate cum vin.....cred c mai are 7 cm din lojjeron on asfalt...:twisted: lool cat de joasa poate sa fie.intrii cu ea in curbe fara problema,pivotii si planetarele sa te tina....Laure hai si u mai repede cu a ta c ne-apuca iarna:D

MihaiS 10-08-07 23:35

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
in leg cu vopseaua.dk stie cineva.vreau sa o vopsesc perlata.efectul de perla il are lacul sau vopseaua e una speciala??c am vazut la un magazin un lac p care scria ceva de efect perlat si costa in jut de 475 de mii cutia...vreau si eu detalii sa stiu in ce ma bag.ms anticipat.:D

bogdanlascu 11-08-07 01:23

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
deci lacul este transparent si vopseaua este normala sau metalizata(perlata)

MihaiS 11-08-07 08:48

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
poi p cutia de lac scria ceva de efect perlat.m-am mai documentat si unii zic c se baga "perla" in vopsea.se pot alege ce culori la perla vrei auriu,roz verde,albastru......vreau si eu sa ma lamureasca cineva sa stiu ce sa cumpar.

Laure2fast 11-08-07 11:04

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
Quote:

Originally Posted by MihaiS (Post 1040480)
:twisted: ehem.....incet incet ma apropii de final.am umflat aripile p spate c mai trebuiau unflate,schimbat pivoti superiori,inca o mana de chit.....maine urmeaza sa fac motorul cred dk ma lasa vremea.cu planetara am rezolvat.mi-am facut eu siguranta din sarma otelita.o fo bine?? o tine?? nus acum da treaba e c n-u mai am bani:sad: .lasa c incer incet va fi gata.a si i-am dat lu fratimiu cauciucurile de 195 sa si le puna p masina.:twisted: :twisted: moa frate cum vin.....cred c mai are 7 cm din lojjeron on asfalt...:twisted: lool cat de joasa poate sa fie.intrii cu ea in curbe fara problema,pivotii si planetarele sa te tina....Laure hai si u mai repede cu a ta c ne-apuca iarna:D

eu deocamdata lucrez la body kit...azi termin spoileru de spate...sapt alalta ma apuc de cel de fatza..

bogdanlascu 11-08-07 20:11

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
Quote:

Originally Posted by MihaiS (Post 1040489)
in leg cu vopseaua.dk stie cineva.vreau sa o vopsesc perlata.efectul de perla il are lacul sau vopseaua e una speciala??c am vazut la un magazin un lac p care scria ceva de efect perlat si costa in jut de 475 de mii cutia...vreau si eu detalii sa stiu in ce ma bag.ms anticipat.:D

cumperi vopseaua de baza (ce culoare vrei sa fie masina) dupa care cumperi perla (in ce culoare vrei sa bata) dupa care se da lacul si gata,eu am dat baza alb ,perla alba75%perla violet25% ,si masina arata alb metalizat cu un pic de tenta violet

MihaiS 16-08-07 22:26

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
dk are cineva o idee cam cat m-ar costa vopseaua si perla cu totul fara vopsitorie si cate culori de perla pot sa-i dau de exemplu sa dau la prima mana de vopsea perla verde,la a doua galbena la primul strat de lac violet iar la al doilea strat de lac auriu.se poate asa ceva sau tre sa optez la 2 culori una in vopsea si una in lac?? si cam cat costa 100 de grame de perla dk stie cineva.

bogdanlascu 17-08-07 01:23

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
eu am dat 8 mil,2 l baza alba,1,5 l perla si 2 l lac

MihaiS 22-08-07 23:53

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
incet incet ma apropii de incheiere.peste 3 sapt masina va fi vopsita cred dk nu intervin alte probleme.cred va fi ori verde aprins sau portocaliu.mai ramane faza cu alb-bolear perlat da nus.....mi-e frik c dk mi-o zgarie unu....l-as strange de gat!!!deocamdata astept "malaiul" sa ma apuc.:D :evil:

gbry_el_05-RSG 25-08-07 10:13

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
hai gogule.....ne miscam mai cu talent? ca incepe sa pice frunza. hai ca o apuca iarna nevopsita. mai cu spor,mai cu spor. bani sa fie ca ai ce afce cu ei!

MihaiS 04-09-07 23:03

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
incet incet avansez si eu.maine iau si eu spritz-chitul si cred c duminica il arunc p masina....restul sa vedem finantele.mai am motorul de ansamblat da dupa ce il spal.nush ce sa fac....sai iau spritz-chit sa-l dau p masina sau sa ma ocup de motor...ma duc maine sa vad cat costa spritz-citul si s-ar putea sa le fak p ambele:twisted: :rolleyes2

e_Max 05-09-07 19:56

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
Quote:

Originally Posted by MihaiS (Post 1081783)
incet incet avansez si eu.maine iau si eu spritz-chitul si cred c duminica il arunc p masina....restul sa vedem finantele.mai am motorul de ansamblat da dupa ce il spal.nush ce sa fac....sai iau spritz-chit sa-l dau p masina sau sa ma ocup de motor...ma duc maine sa vad cat costa spritz-citul si s-ar putea sa le fak p ambele:twisted: :rolleyes2

bv bv eu recomand fullerul lasa spritz chitul ca nu merita e adevarat ca costa mai putin dar calitatea nu se compara cu fullerul vezi ca gasesti in gama KLAR si nu este scump in rest iti urez bafta si spor la treaba

bodyspeed 05-09-07 20:55

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
Quote:

Originally Posted by e_Max (Post 1083444)
bv bv eu recomand fullerul lasa spritz chitul ca nu merita e adevarat ca costa mai putin dar calitatea nu se compara cu fullerul vezi ca gasesti in gama KLAR si nu este scump in rest iti urez bafta si spor la treaba

la fel am folosit si eu....
si... da nu se compara ;)

valib 06-09-07 00:32

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
fuller'ul se da de obicei doar pentru vopseluri metalizate, care necesita o pregatire mai migaloasa (pretentioasa).


All times are GMT +2. The time now is 06:32.

- Copyright 2024 4Tuning