Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/44564-oltcit-club-11rm-dj-04-tmg.html)

MihaiS 30-07-07 00:34

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
usa nu are rugina.are f putin la partea de jos(unde vine bandoula ala de cauciuc)dar se freaca si cu putin grund merge.ti-o dau c oricum sunt dator la tine.:D

MihaiS 31-07-07 00:13

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
mai trebuie sa schimb si eu pivotii superiori si din pacate bieletele de directie.am inteles c alea costa ceva banisori.si am si io o rugaminte.cine are sa-mi dea si mie o siguranta de planetare c mi s-a rupt a mea si mi-a iesit capatul la planetara?va rog frumos c nu gasesc.sper sa il termin curand si sa ma hotarasc ce culoare sa-l fac c nu sunt hatarat 100%.astept sugestii in legatura cu culoarea care i s-ar potrivi mai bine oltcitului.............

valib 31-07-07 00:16

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
nu este la ACSA?
eu am luat cu 2ron/buc acum cateva luni, si mai aveau gramezi...

gbry_el_05-RSG 31-07-07 08:41

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
si pana la urma ce culoare il faci???

bodyspeed 31-07-07 08:48

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
gata cu offtopicul..
totul are o limita.. voi ati depasit-o..
asa ca.. NO MORE ....OFFTOPIC
MULTUMESC

MihaiS 31-07-07 20:28

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
poi ce offtopic?? ceream si io cateva sugestii pt culoarea care i s-ar potrivi oltcitului meu.ce e rau in asta??inca astept sugestii.ma gandeam ca eu si Laure sa le facem portocali. ar da mijto un portocaliu.............voi ce ziceti????:?:
ce am sters.. era..offtopic. partea..cu olcit..nu are legatura. cu topicul...multumesc..last edit ..by bodyspeed

e_Max 31-07-07 21:23

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
si eu am zsi despre al meu ca are multa rugina dar nici tu nai scapat cu al tau eu iti doresc bafta la proiect si sa ne vedem cu bine pe strazi

gbry_el_05-RSG 01-08-07 11:25

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
parerea mea o zic aici. ca asa nu ma asculti. io zic sa o faci alb bolear! super culoarea. asa mai....speciala. si cu o perla....:rolleyes2 :peace:

MihaiS 01-08-07 20:40

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
e Max ce rugina?? nu prea a avut dar eu sunt mai exigent de fel.singurele parti au fost semiaripa fata partea stanga,putin lonjeronul tang a avut 4 gaurele dar am insistat eu sa-i puna petec c sa nu intre mai tarziu si la aripile spate.p partea stanga,in spate se putea face cu chit de fibra dar nu am vrut eu.acolo a avut rugina putina dar cand am taiat sa facem petecul am dat de chit de fibra si eu am crezut c e ruginit si c a bagat nenea la chit sa scape dar din pacate a fost lovit usor chiar in partea aia de jos.in partea dreapta situatia a fost alta,initial am vrut sa schimb aripa dar nu am avut bani si mecanicul a zis c se face.l-am ascultat si a iesit binisor.si am taiat ceva mai mult c am zis sa nu intre dupaceia.cu aripa dreapta m-am ratat da poate o sa fac rost de bani si o schimb.

e_Max 01-08-07 21:53

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
Quote:

Originally Posted by MihaiS (Post 1025562)
e Max ce rugina?? nu prea a avut dar eu sunt mai exigent de fel.singurele parti au fost semiaripa fata partea stanga,putin lonjeronul tang a avut 4 gaurele dar am insistat eu sa-i puna petec c sa nu intre mai tarziu si la aripile spate.p partea stanga,in spate se putea face cu chit de fibra dar nu am vrut eu.acolo a avut rugina putina dar cand am taiat sa facem petecul am dat de chit de fibra si eu am crezut c e ruginit si c a bagat nenea la chit sa scape dar din pacate a fost lovit usor chiar in partea aia de jos.in partea dreapta situatia a fost alta,initial am vrut sa schimb aripa dar nu am avut bani si mecanicul a zis c se face.l-am ascultat si a iesit binisor.si am taiat ceva mai mult c am zis sa nu intre dupaceia.cu aripa dreapta m-am ratat da poate o sa fac rost de bani si o schimb.

e da tu ai scapat mai ieftin sa intri pe topicul meu sa vezi ce am avut eu

MihaiS 01-08-07 22:16

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
2 Attachment(s)
e Max sa-mi lasi adresa de la topic sa ma uit c sunt curios si gata m-am hotarat.o fac de show...........urmatoarea achizitie vor fi bari ca acestea din fibra si va rog ajutati-ma cuculoarea.cine se pricepe la virtual e rugat sa incerce diferite culori.va rog avutati-ma cu sugestii.nu mai am mult timp pana ma apuc de pregatit si nu stiu ce culoare.bejul ala nu prea arata bine....hai va roc cu incercari cine se pricepe.

MihaiS 01-08-07 22:17

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
inainte de toate cine trece p la mine sa-mi schimb si eu garniturile la motor c nu ma pricep.mistretule te bagi c stemate te-a recomandat p tine.hai va rog mult c vreau sa-l termin.

e_Max 02-08-07 23:36

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
https://forum.4tuning.ro/showthread.p...45#post1025745 s nuante de culori si fel de fel de modele pozti s afaci si singur cauta fii original

MihaiS 03-08-07 22:59

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
dap din cate se vede u nu ai scapat asa de usor.eu dk aveam bani si schimbam si aripile spate eram un domn.deocamdata nu sunt sigur dar 70% cred c le schimb.dk scimb aripile nu mai are rugina decat la semiaripa fata.at o sa fie masina de masina cu aripa dreapta schimbata......deocamdata tre sa ii fac articulatiile maine c am luat si pivotii superiori.aaaaa si zicea cineva de siguranta de planetara c se gasesc la ACSA.uite c nus nici la magazine.au dar au tot capatul de planetare.asa dau si suguranta dk cumpar capatul.la bucata a zis un nene c nu dau...puii mei ramane sa trec si in centru la ACSA sa incerc acolo.

MihaiS 04-08-07 19:48

re: Oltcit Club 11RM - DJ 04 TMG
 
maine urmeaza sa schimb pivotii si rotulele d partea dreapta si sa fac motorul.deabia astept sa-l pun p masina sa vad cum trage cu noile cauciucuri......si m-am hotarat in leg cu culoarea.o combinatie de bej si alb(c tot la culorile astea ramansesem)adik alb bolear PERLAT:twisted: .deabia astept sa o pregatesc.....Laure t astept la mine sa o antifonam pe a ta si sa ma mai ajuti si p mine.:D


All times are GMT +2. The time now is 10:24.

- Copyright 2024 4Tuning