Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   MAZDA (https://forum.4tuning.ro/262-mazda.html)
-   -   Rotatii si cum lucra turbina, Mazda 6 (https://forum.4tuning.ro/262-mazda/442637-rotatii-lucra-turbina-mazda-6-a.html)

Andrei2311 18-01-18 11:35

Rotatii si cum lucra turbina, Mazda 6
 
Salut, am o Mazda 6 din 2004 , motor 2.0 diesel si nu stiu cum lucreaza turbina, si nici daca are una ( e prima masina, nu prea am avut contact cu masinile pana acum, la capitolul tehnic sunt varza ). Cum imi dau seama daca masina are turbina ( nici cu actele nu ma descurc, ca nu stiu unde sa ma uit ) si cam la ce turatii ar trebui sa merg cu ea ca sa fie ok, am citit pe unele forumuri ca intre 2000 si 3500, dar depinde de motor etc. In general erau pentru volkswagen si opel-uri, de mazda foarte putine am gasit. Multumesc anticipat


All times are GMT +2. The time now is 04:49.

- Copyright 2026 4Tuning