Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - ThatGTRguy (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/442605-machete-lucru-thatgtrguy.html)

ThatGTRguy 15-01-18 23:12

Machete in lucru - ThatGTRguy
 
3 Attachment(s)
Salutare , am sa incep acest thread cu un Ford F150 de la Greenlight , la scara 1:64 . Pentru inceput am scapat de acel Lift KIT , am scapat de bullbar si i-am pus un set nou de jante de camion 1/87 si urmeaza curand o revopsire :o . Referitor la culoare , ma gandeam la un argintiu metalizat :)

ThatGTRguy 15-01-18 23:18

re: Machete in lucru - ThatGTRguy
 
6 Attachment(s)
Continui tot cu un F150 dar de data asta un Welly la 1:24 , cu o bara fata de Ford Raptor printata 3D , jante printate 3D+un carlig printat 3D si anvelope de offroaad de la Maisto , barile si bena vopsite in negru :) .

Reme 16-01-18 21:43

Re: Machete in lucru - ThatGTRguy
 
ideea e buna, ai vrut sa faci ceva inedit tipic American, insa cred ca sunt un pic supra-dimensionate rotile :D

ThatGTRguy 19-01-18 17:26

Machete in lucru -ThatGTRguy
 
5 Attachment(s)
Salutare , aici am sa incep prezentarile legate de machetele pe care le modific in timpul liber , pentru inceput aceasta Toyota Land Cruiser 1:18 facuta de RoadTough (din cate am inteles ):D .
Planul este sa scap de orice culoare pusa fara rost , cum este verdele sau portocaliul , usor vizibile in imagini , sa ii instalez un set nou de anvelope , jante printate 3D , alaturi de bara fata nou , un portbagaj de plafon , snorkel si multe alte mici detaliii . Am inceput prin a-i desface sasiul , surprinzator de detaliat la o macheta care nu are foarte multe de oferit . I-am scos motorul si am inlaturat barile , pragurile , bordul:lol: si fetele de usi momentan

ThatGTRguy 20-01-18 18:32

Re: Machete in lucru - ThatGTRguy
 
8 Attachment(s)
Mic update la Land Cruiser :
M-am apucat de detalierea compartimentului motor si am inceput sa vopsesc toate piesele care inainte erau verzi , alaturi de putin "weathering" adaugat cutiei de viteze si motorului dar si eliminarea cromului prezent .De asemenea , am transformat putin turbina , pentru a parea mai realista . Astept sugestii si pareri :D

Cateva poze de dinainte si dupa :

arctix 21-01-18 12:50

Re: Machete in lucru - ThatGTRguy
 
Imi place cum ti-a iesit motorul :yes:

Reme 22-01-18 00:18

Re: Machete in lucru - ThatGTRguy
 
ai maini usoare, ti-a iesit frumos. sunt sigur ca nu iti tremura mana...urmaresc topicul cu interes

ThatGTRguy 22-01-18 23:01

Re: Machete in lucru - ThatGTRguy
 
9 Attachment(s)
Va multumesc frumos si da , nu imi tremura , sunt inca tanar la 17 ani :)

Mic update la Land Cruiser , am continuat munca la motor , dar si la interior , am inceput prin a curata acea urma portocalie , apoi prin grunduire si vopsirea baii motorului in negru metalizat , dar de asemenea am inceput confectionarea unor geamuri laterale :D. De asemenea am si plasat comanda pentru anvelopele noi :)

steaua23 23-01-18 14:17

Re: Machete in lucru - ThatGTRguy
 
Bv. Arata foarte bine pana aici

ThatGTRguy 23-01-18 23:36

Re: Machete in lucru - ThatGTRguy
 
Quote:

Originally Posted by Reme (Post 5871989)
ideea e buna, ai vrut sa faci ceva inedit tipic American, insa cred ca sunt un pic supra-dimensionate rotile :D

Da ...asa am fost nevoit sa le fac pentru anvelope , dar dupa vopsire aratau decent :)

Quote:

Originally Posted by steaua23 (Post 5872140)
Bv. Arata foarte bine pana aici

Mersi :D

ThatGTRguy 24-01-18 21:01

Re: Machete in lucru - ThatGTRguy
 
6 Attachment(s)
M-am apucat de lucrul la interior si am zis ca trebuie mochetat si detaliat, asa ca am zis ca acesta sa fie primul interior mochetat de mine si dupa cateva ore de munca si lipiri ..dezlipiri si tot asa , am ajuns la acest rezultat , nu perfect dar destul de multumitor pentru mine . Este gata in procentaj de 70% acum . Orice sfat este bine venit :)

ThatGTRguy 24-01-18 21:12

Re: Machete in lucru - ThatGTRguy
 
2 Attachment(s)
Scaunele aratau asa inainte ,asa ca au primit o vopsea noua , de asemenea vor urma centuri pentru ele curand :d

Reme 25-01-18 21:02

Re: Machete in lucru - ThatGTRguy
 
te tii de treaba observ. Felicitari ! Imi place pana aici!

arctix 26-01-18 16:01

Re: Machete in lucru - ThatGTRguy
 
Arata foarte bine pana acum, a iesit bine de tot mochetarea, felicitari!

iar ca observatie, eu as fi vopsit scaunele in ton cu mocheta ..

ThatGTRguy 03-02-18 15:56

Re: Machete in lucru - ThatGTRguy
 
Mutumesc si sincer si eu voiam o nuanta crem, sau o mocheta gri dar nu am gasit... poate in viitor o sa refac interiorul si o sa schimb nuantele


All times are GMT +2. The time now is 01:02.

- Copyright 2024 4Tuning