Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   Alimentare CD - Player (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/44105-alimentare-cd-player.html)

Bogyciu 19-06-07 15:10

Alimentare CD - Player
 
Salz, stiu ca suna prostesc da vreau sa va intreb daca pot lega direct de la baterie CD Playerul? Cand am faza scurta aprinsa si calc frana cade muzica, sau cand dau volumul mai tare cu motorul oprit, asa ca ma gandesc ca e legat de unde nu trebuie. E vorba de un Sony GT 210, stiu ca nu e cine stie ce da pentru Daciutza mea e destul... Am intrebat pe la service-uri si nu vrea nimeni sa-mi zica, doar sa imi faca ei conectarea. El are o siguranta de 10 parca in el da nu ar trebui sa mai pun vre-una pe cablu de alimentare? Va intreb ca nu stiu si pe cine am intrebat nu vor sa-mi zica...

saxo 19-06-07 15:29

Re: Alimentare CD - Player
 
Leaga-l linistit direct la baterie cu fire de 2,5 , neaparat cu siguranta linga borna de + a bateriei.

Bogyciu 19-06-07 15:42

Re: Alimentare CD - Player
 
Siguranta de cat? Minusul pot sa il pun tot la baterie sau e de ajuns pe caroserie? Merci frumos

saxo 19-06-07 15:46

Re: Alimentare CD - Player
 
Siguranta e numai de protectie contra incendiului, asa ca pune-o de 15A. Masa poti sa o iei direct de pe o tabla solida, aproape de aparat.

Bogyciu 19-06-07 15:47

Re: Alimentare CD - Player
 
Saru mana si ne apucam de treaba...:D

Bogyciu 19-06-07 17:15

Re: Alimentare CD - Player
 
Job done, acu pot sa dau si eu cat de tare poate sa duca, fara intreruperi!!! :headfones 10x again!!!

saxo 19-06-07 17:33

Re: Alimentare CD - Player
 
Ma bucur ca merge :headfones


All times are GMT +2. The time now is 09:39.

- Copyright 2026 4Tuning