![]() |
nu merg ceasurile
Am un BMW 525tds din 99, de la un timp nu știu de ce nu mai merg ceasurile km turațiile nu mai merg apa se duce pe roșu și se aprinde bujia incandescenta, când mașina este in mers, câteodată își mai revine unpic după iar nu mai merge... Și nu știu de la ce este....nu am umblat la instalatie de loc
poza https://ibb.co/ejqXF5 |
Re: nu merg ceasurile
vitezometrul merge pe baza senzorului abs stanga spate
|
Re: nu merg ceasurile
Nu este de la ăla, ceasurile își mai revin și nu știu ce trb are senzori ăla cu acul de la apa și bujia incandescenta...
Din cate am observat dacă stau mult cu AC pornit acele își revin, dacă nu e folosesc ac și e cald nu isi revine nimic... |
Re: nu merg ceasurile
Quote:
|
Re: nu merg ceasurile
Sau când îi mai dau la automat sa o pornesc își revine dupa iar nu mai merge
|
Re: nu merg ceasurile
Am descoperit problema, este de la modulul de
abs |
| All times are GMT +2. The time now is 00:02. |
- Copyright 2026 4Tuning