![]() |
probleme golf 3 1.9 tdi 1z
Buna...as avea o intrebare legata de un vw golf 3 1.9tdi 1z.Problema este ca masina intre 1600-2300 rpm incepe sa scuture rau de tot,am schimbat 3 pompe si aceeasi problema,poate a mai intalnit cineva aceasta problema,daca da va rog sa imi dati un sfat.multumesc
|
Re: probleme golf 3 1.9 tdi 1z
Salut
Aceiasi problema o am si eu la un passat din 2003... cand deja incepe sa devina stresanta situatia asta cu tremuriciul trebuie sa opresc pe dreapta sa o las putin apoi cand pornesc din nou isi revine |
Re: probleme golf 3 1.9 tdi 1z
Salutare!
Cu toate că vorbesc de alta motorizare,am decis sa postez aicia, deoarece văd că este un topic activ. Am o problema la un golf3, 1.8 benzina,90 de cai, tip ABS. Īn urma cu 2 zile a īnceput din senin in mers să scuture tare și să meargă sacadat. Pornea foarte greu ,doar dacă īl țineam accelerat la maxim și timp de cāteva secunde arunca un fum foarte dens negru. Cum eliberam accelerația,se oprea instant. Nu are putere, oprindu-se imediat cānd dă de sarcina. După cāteva sute de metrii,toba s-a īncălzit foarte tare ieșind fum din jurul ei. Cineva care m-a văzut zicea că ieșeau efectiv flăcări și scāntei in urma mea. A doua zi nu a pornit deloc. Bătăi nu se aud motor,ulei nu a māncat in ultimul timp. Distribuția ce e drept e puțin īmbătrānită. Ce poate fi? Mulțumesc! |
| All times are GMT +2. The time now is 04:44. |
- Copyright 2026 4Tuning